Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelházban milyenek a szomszé...

Panelházban milyenek a szomszédok? Hogy lehet megtudni minél többet? Mindent tudni akarok. A 2-on fogok lakni, a ház 10 emeletes, 30 lakásos.

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 09:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

megtudni minél többet?

ha már megvetted akkor majd tapasztalatból fogod megtudni

2021. márc. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
11-es: és azt mégis hogy? Jó lenne felkészülni a legrosszabbra nem ?
2021. márc. 26. 12:26
 13/34 anonim ***** válasza:
87%

ha ugrál a feletted lakó majd megtudod

ha hangosan hallgatja tv-t a szomszéd majd megtudod

ha van ugatós kutya majd megtudod

stb

2021. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik menyem négy városrészben lakott..Kelenföldi panelban született, itt húsz évig, aztán Budafoki panelban öt évig, majd Gazdagréti 100 négyzetméteresben 10 évig, most Havannai panelban..néhány éve...mindenhol volt balhé, nem is akármilyen.


A legjobb, amikor a már szenvedő kutya a liftben szarik-hugyozik...a gazdi nem ér rá..amúgy kedves ember.

2021. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Melyik volt a legrosszabb ezek közül 14-es?
2021. márc. 26. 13:39
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Ez már eső után köpönyeg, ha megvan a lakás, de én sose vennék 10 emeletesben lakást... túl sok ember van, túl sok alkalom a konfliktusra.


Amikor mi kerestünk, akkor a lépcsőházat néztük meg alaposan (tisztaság, postaládák, általános állapotok felmérése), illetve sok időt töltöttünk el a környéken, az épület közelében. A tulajt pedig kikérdeztük a társasházzal kapcsolatos infókról, pl hogy van-e felújítási alap, milyen beruházásokat terveznek, stb. Ebből lehet következtetni a lakók anyagi helyzetére és hozzáállására. Amit még néztünk, az a kaputelefon, lehet ez irreleváns, de ahol sok atmatricazas volt meg sok lakó, az megint csak elrettentett minket, nem akartunk vmi albérlős átjáróházba költözni, de ugye sok ok lehet a háttérben, tehát ebből nem lehet kiindulni teljesen.

Mi ezekkel a módszerekkel nagyon jó kis lakást találtunk, viszont hozzáteszem, hogy nemrég elköltöztek a felettünk lévő lakásból és kisgyerekesek jöttek a helyükre, akik viszont rohadt idegesítőek és este 10-kor állnak neki dübögni. Szóval hosszútávú megoldás nincs, csak a családi ház.

2021. márc. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

családi ház is lutri utolsó!!! Sőt...ott érzik magukat IGAZÁN otthon merthogy "a szomszédot úgyse zavarja"...


Sok a tévhit nagyon...


Pont a lenézett világ életében panelban lakó a legalkalmazkodóbb és folytatja a legvisszafogottabb életmódot.

Akik felköltöztek "vidékről" azok nem tudják h kuss van a panelban v lehet visszahúzni tanyára.

Az albérlőket adom, az borzalmas, 1-2 albérlő belefér de csak ha ismerős. Nagypofájú vidéki górék gyerekei undorítóak tudnak lenni.

Család is necces ha csak nem helyiek és ismerik a viszonyokat.


Hatalmas lutri.


Én ránézésre meg tudom mondani, hogy milyen a ház, környék, csak helyismeret kell, mikro és makroszinten. NEkem bevált.

2021. márc. 26. 17:05
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"Én ránézésre meg tudom mondani, hogy milyen a ház, környék, csak helyismeret kell, mikro és makroszinten. NEkem bevált."


Akkor miért írod ki ezekről a sokadik kérdésedet? Tényleg érdekelne! Pláne úgy, hogy már MEGVETTED.

2021. márc. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
78%

Ha mindent tudni akarsz, akkor ülj a wc-n, fogj egy papírt, ceruzát és várj. Amikor hallod, hogy valaki megy a klotyóra, jegyzetelj. Megtudhatod mikor van otthon, mikor sietős, pár hét alatt tudni fogod, hogy hanyadik emeletről jött pontosan. Ahol gyerek van, ott kiabálnak majd, hogy törölje ki valaki. Pontosan meg fogod tudni ki és hanyadikon jár zeneiskolába. Ki és mikor újítja fel a lakását és kinek van kutyája, macskája, pónilova. Megtudod melyik szomszédod szereti a tűsarkúkat, melyik rendezi át a bútorokat minden hétvégén és melyik videojátékozik. Azt is tudni fogod, hogy kihez csengess be egy jó kis lecsóra vagy pörköltre vacsorára. Tudni fogod, ha valakinek szülinapja van vagy egy gyerek elballagott.

Karácsonyig garantáltan MINDENT fogsz tudni a szomszédaidról és bánni fogod, hogy mindent tudni akartál.

2021. márc. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Utolsó félreértesz: nem akarok mindent tudni sőt. De csendes lakóközösséget szeretnék amilyen szüleimnél is van ( szintén 10 emeletes de többlakásos panelház ), nekik szerencséjük volt. Én is ebben bízom.
2021. márc. 27. 14:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!