Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelházban milyenek a szomszé...

Panelházban milyenek a szomszédok? Hogy lehet megtudni minél többet? Mindent tudni akarok. A 2-on fogok lakni, a ház 10 emeletes, 30 lakásos.

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 09:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg lehetne előre tudni, akkor nem kellene ebben bízni. Nem feltétlenül rossz, de tény, hogy akár egyetlen lakó is megkeserítheti egy egész társasház életét.
2021. márc. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy konkrétan melyik panelházban fogsz lakni. De egy nagy lakásszámú panelban matematikailag nagy esély van arra, hogy ilyen és olyan emberekkel is fogsz találkozni. Én egy panelba járok rendszeresen, mindenki mindig köszön, ami nagyon szimpatikus a családi házas részhez képest, ott sokkal ellenségesebbek. De a fiatalok mindenütt nyitottabbak és kedvesebbek.
2021. márc. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Lehetetlenség határozott választ adni a kérdésedre.

Honnan tudhatjuk mi, hogy milyenek a szomszédok. A magamét tudom, de a tieidet csak te, meg a többi szomszéd egymást.

Legtöbbet akkor tudsz meg róluk, ha már ott laksz, de erre már inkább van megoldás: érdeklődj a közös képviselőnél, hogy bizalmasan árulja el a szomszédaidról kialakított véleményét. Az is célra vezethet, hogy más szinteken lakótól megkérdezed a véleményét a szomszédaidról. Nem biztos, hogy a közös képviselő, vagy a más szinten lakó merészel őszinte választ adni.

Amit tanácsolhatok: azzal számíts, hogy a rossz és jó szomszédok arány 1:1, azaz 50-50 %. Tudni kell, hogy jobban hallod a szomszédot, kiabálás, zenélés, sírás..., hacsak nem csendes nyugdíjasok a szomszédaid. Nekik esetleg Te elszel az, aki életével a nyugalmukat állandóan zavarja. Nem kell minden apróságon felfortyanni, hanem alkalmazkodni kell.

2021. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

23-as: köszi a tippeket. Ez a közös képviselőnél pletykálunk nem az én stílusom, és nagyvárosban nem is szokás. Mellesleg egy cég végzi a közös képviseletet.


Amúgy a kaputelefon alapján: 30 lakás van és a nevek nagyon idős emberek neveinek hangzanak mind. Úgy sejtem nekik van jobban félnivalójuk tőlem.


Igyekeznem kell csendben lenni és nem megzavarni a nyugalmas.


Mástól azt hallottam, hogy ebben a típusú panelban jó a hangszigetelés. Bízom benne.

2021. márc. 29. 10:28
 25/34 anonim ***** válasza:

"Mástól azt hallottam, hogy ebben a típusú panelban jó a hangszigetelés."


Miért, az miféle panel? Milyen hangszigetelés van a panelekben egyáltalán?

2021. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

25-ös többféle panelház van, én erről a típusról jót hallottam. Aztán majd kiderül :).

Én most téglában lakom és itt borzalmas az áthallás :(

2021. márc. 29. 12:16
 27/34 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem gázabb panelba lakni mint családi házban.

Jobb falun. Én is belvárosban lakok de hamarosan költözünk végre!!!! Pedig mi 4.emeletesben lakunk 1.emeleten.


Röviden:


Ha wc.n vagyok és pont a szomszéd is felettem hallom ahogy fingik meg pisal undorító. Tisztán hallani a fürdőben a családi veszekedéseket. Állandóan újít valaki valamit a lakásán ez hatalmas zajjal jár. Képesek neki állni este 6kor ha felmész szólni szereztél egy haragost. Ha nem mész fel akkor viseld el. Oké egyszer kétszer de amikor mindennap hallod.... mindig flexel valaki az erkélyen. 7 éve lakunk itt a postás mindennap végig nyomkodja a csengőt mert nincs kulcsa. Mindent áthallani pedig mi 1.es ajtóban vagyunk. Mi 4 sávos fő út mellett lakunk közvetlen kereszteződés is itt van ahol 4db 4 sávos út egymást keresztezi. Gondolhatod... Csend akkor sincs ha bevan zárva minden pedig hangszigeteltek az ablakok. Na most nagyon nagyon lekopogom de ennyi idő alatt 3x volt nálunk csótány de hatalmasak tényleg kopogom most is...akkor sem elszaporodva csak betévedt... 10 emeletesben 100% hogy lesz. Főleg ha régi fajta szemét ledobós.... Undorító.

Figyelj szerintem jobban jártál volna ha egy lakóparkban vettél volna lakást. Ha megtudod oldani én eladnám megpótolnám és vennék egy újépítésű lakóparki ingatlant. Tele van beképzelt prolival minden panel. /Nincs lóve, kiabálnak miközben eszik a jyskos asztalon a leveles tésztába tekert lidlis spenótos lazacot/

Ha Tesco futár jön valakihez az egész ház tudni fog róla hogy mennyit rendel mert fenn hangon mondják mennyit fizettek áhh inkább hagyjuk.... Nagyon gáz. Hamar megfogom utálni. Ritka, aki ezt megszokja és egy életet letud élni itt. Tényleg add el és pótold ki inkább...

2021. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 A kérdező kommentje:

27-es és hol lesz álmaid otthona ezek után? Már bocsi de eléggé általánosítasz. Szerintem egyszerűen rossz környéken laktál.


Amúgy a vidéki szomszédság sokkal zavaróbb mert ott tényleg egymás szájába vannak az emberek.

2021. márc. 29. 13:57
 29/34 A kérdező kommentje:

Illetve még valami 27-es

Ijesztőek ezek a modern 'lakóparkok'. Egyáltalán nem vágyom ilyenbe, ha pénzem lenne több se. Borzalmas minőség és gangos megoldással egymás hegyén hátán az emberek.


Ahova költözök szintenként 3 lakás van, na ez egy lakóparkban inkább 10-20 lakás lesz mintsem 3. Arról nem is beszélve hogy beképzeltség, kivagyiság az ilyen helyeken alap. És tényleg egymás szájában vannak, egymást árnyékolják a házak. Ahol én vettem messze egymástól a két ház, közötte park.

Fura ezt mondani de valamit tudtak anno, amit mostanában már nem mert minden m2-ből pénzt akarnak.

2021. márc. 29. 14:02
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Jajj kérdező én nem laktam rossz környékén! Nálunk nem volt C típusú ember remélem érted mire gondolok. Nálunk csak magyarok laknak sőt kihagytam hogy egy informatikai cég van a földszinten. Szóval ez egy nagyon jó lépcsőház.

Anyosomek 10 emeletesben laknak na ők nekik nagy rossz. Van C típusú rendszeresen balhéznak főleg a liftben mindent felhallani mivel a lift akna vizhangzik hidd el. Éjfélkor is ha a közelebb eső szobában alszol felhallani.

Amúgy ezt a vidék dumát hagyjuk. Ez nem Amerika ez magyar ország itt falu van. Álmaim otthona Szentendrén van felújítások zajlanak júniusra meglesz a brigád szerint, szerintem lesz augusztus erre mindig rá kell számolni... Szerintem te laktál rossz helyen. 2600nm a telek a ház 156nm+ terasz 30nm. 3meter magas beton kerítés lesz körbe kerítve elölről nem lesz teljesen takarva a porta hátul sövény van az marad. Nincsennek a szomszédok a szánkban. Se felettem nem lesz szomszéd se alattam se mellettem. Végre nem fogom hallani 2 percenként a mentőt, a tűzoltót, a rendőrt, a szomszéd kiabálást alattam felettem mellettem. Végre ha wc.re megyek majd nem lesz olyan mintha egyszerre mennék el az egész lépcsőházzal. Látszik hogy nem laktál még panelban... Előző családi házunk Debrecen Józsán volt akkor munka miatt jöttünk belvárosba egyébként miskolci a párom én meg kistokaji. Szóval én kertesbe nőttem fel laktam panelba Miskolcon is laktam kertesbe Józsán is most panel és végre álmaim otthona remélem itt is fogok megöregedni. Soha senki nem lakott kertesbe a szánkba ilyet amúgy sose hallottam hogy valaki ennyire érveljen a panel mellett és ekkora hülyeségekkel. Nyilván ha sorházrol beszélünk akkor tényleg egymás szájába laknak az emberek de én nem erről beszélek .....

2021. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!