Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnak ilyen sokan...

Hogyan tudnak ilyen sokan Budapesten új építésú lakást venni?

Figyelt kérdés
Mindenki rendlekezik 30-40 M Ft önerővel vagy nagyon sok hitel vesznek fel?

2021. márc. 28. 14:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Azert vannak szakmak amik megverik boven a diplomas munkat, az osszes epitoiparhoz kapcsolodo pl.
2021. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen el kell fogadni, hogy nem csak minimálbéres alkalmazottak léteznek.


Van az a réteg akiknek nem életük gyűjtése egy lakás, hanem befektetésnek vásárolnak, adott esetben 2-3 vagy akár 5-10 lakást is. Aztán kiadják és ebben van a pénzük.

2021. márc. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ha ismerőseimet nézem, ők alapvetően újépítésűeket néznek.


Egyrészt eddig volt lehetőségük saját kisebb lakásban lakni, ezzel is spóroltak. Sőt eleinte egyetem alatt ki volt adva albérletként is.


Másrészt jól kereső szülők, kapnak állami támogatást, babaváró, csok, miegymás. Van bejelentett, magas jövedelmük. Nyilván így is eladósítják magukat hosszú időre, de mellette ott egy lakás amit kiadnak és az fedezi a hitel nagy részét, kvázi a másik lakás fizeti ki az újat.


Ha magam nézem, nulláról indultam, alacsony bejelentett jövedelemmel rendelkezem, így is 15+ milliót gyűjtöttem az évek alatt, nyilván ehhez kellett spórolás, lemondás sokmindenről. Szülői, családi segítséggel kapok még pár milliót 2-5 körül. És olyan 10 amit hitelre tudok felvenni.

2021. márc. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!