Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Laknál pici faluban? Vennél...

Laknál pici faluban? Vennél régi házat? Mi vár rám falun 40 év múlva?

Figyelt kérdés
Én borsod megyében élek, nem igazán tudom elképzelni, hogy valaha újra a fővárosban éljek vagy távol a megyétől. Itt kevesebb a fizetés, nem tudnék kitermelni 50 millió forintot egy városi házra így lejjebb kellett adnom az álmaimat. Nem akarok építkezni sem, szerencsére a párommal ugyanaz az elképzelésünk a számunkra ideális családi házról. Hosszú, verendás parasztház, felújítva, és kívülről teljesen rönkház kinézettel. Hatalmas kertel, tyúkokkal, gyümölcsfával. Tőlünk tényleg minden messze van, még Miskolc is 50 km. Környező faluk többsége már szegregált romák lakta rész lett. Van egy-két kivétel ahol nem a cigánytelep jellemző és nem is igazán lakja roma de azért Borsodban elég magas sőt a legmagasabb számban a romák fognak élni. Szeretnék gondolni a gyermekem jövőjére. Nem tudom szeretni fogja a falut vagy majd nagyvárosi életre vágyik, de ha az utolsó majd mindent megteszünk, hogy tanulhasson és éljen is ott. Jelenleg nem vagyunk gazdagok a vírus nekünk is érezhető. Közösen méhészkedünk, a párom foglalkozik mással így de a korlátozások miatt ez az összeg ki esett. Így a bevételünk együtt kb 500.000 forint ami most szinte mind a méhekre megy el, ha újra dolgozhat a mellékállásán azért az plusz pár százezer forintot fog jelenteni és ha sikerül a méhek megtérülnek később. Szerintetek mi lesz q falukkal kb 40 év múlva? Jó ötlet falun házat venni?

2021. márc. 29. 16:44
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
61%
Igen jó de nagy város közelében és nem Borsodban. Én Bács megye legészakibb részén élek gyerekkorom óta. Sehova nem mennék innen. Munka van nincs gond. Fizetések elfogadhatóak. Bár a házak nyilván drágábbak mint Borsodban. 2500 fős falu. Van minden. Dunaújváros 20 perc kocsival. Vagyümölcsfa szőlő tyúkok kerti tó amit akarsz. Itta Duna tíz percre. Csatornák minden. Nekem jó mert pecázni is tudok. Hat lóval se tudnának innen elvontatni
2021. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

En falun nottem fel es nagyon sokan vannak akik szeretnek ott lakni. Nincs forgalom, nagyok a telkek, olcsobbak a hazat. Sok mehesz is van meg mindenfele vallalkozok, gazdak es egyszeru munkasemberek is.

Kulfoldon elek mert a felesegem idevalosi de en laknek falun ismet ha nem lenne a covid.

Most nalunk jobb a helyzet mint Magyarorszagon

2021. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
Gyerekeknek szívás a falu, egész fiatalkoruk hajnali keléssel fog telni az iskola miatt. Vagy mennek kollégiumba, de az ugye már nem számít falusi életnek.
2021. márc. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Most faluban lakok, közel fél éve. Olcsóbb volt a ház jóval, mint városon, és a párom erőltette hogy itt vegyünk.

Alig várom hogy valaki megvegye és elhúzhassak.

Bunkók az emberek, lenéznek mindenkit aki nem "őslakos". Nincs semmi itt. Nem lehet kimenni úgy, hogy ne lesnének.

Sokat kell utaznom hogy eljussak dolgozni vagy akárhova...

Na meg a kert...undorító.

Borsodi falu ez is. Inkább laknék városban ciguk között, azok is jobbak mint a falusiak.

2021. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi pici faluban élünk, de Pest megyében, a fővároshoz közel, szép környezetben.

Így nagyon szeretjük, ha valami kell (munka, bolt, szórakozás) akkor közel a város, de egyébként meg élvezzük a falu előnyeit - éltem kisvárosban és Budapesten is, kínszenvedés volt nekem, gyűlöltem. Nem tudom elképzelni, hogy városban éljek újra.

Mondjuk ez is fontos szerintem, hogy elérhető közelségben legyen valami nagyobb város, ha nem is BP.

2021. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
4-es: miért undorító a kert? Kártevők vagy gaz vagy a sok munka miatt, amit igényel?
2021. márc. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amúgy én élnék kis faluban, ha nem annyira etnikailag változatos, mint ahogy a kérdező leírta a környéket. Szerintem az okozhat gondot a gyerekeknek később.
2021. márc. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 mindentudó99 ***** válasza:
#4 Birom mikor valaki olyanra panaszkodik amot előre lehet tudni. Kert, hát gondolhattad hogy azt gondozni kell. Másik hogy Borsod persze hogy nem jó. De ezeket lehetett tudni előre. Onnan aki teheti menekül nem odaköltözik.
2021. márc. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Én nem a falusi lét miatt aggódnék, hanem azért, mert Borsod teljesen cigány lesz. Főleg ha az összes környékbeli falu fertőzött már.
2021. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

- nem

- igen

- vannak azok az emblematikus videók a falusi idős nénikről akik 50 e ft nyugdíjból dönthetnek télen hogy halálra fagynak vagy éhen halnak és ennek ellenére még mindig élnek és viktorra szavaznak kész csoda, ha meg faszi vagy akkor meg egyenes ut vezet az alkoholizmishoz

2021. ápr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!