Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik lakást választanátok a...

Melyik lakást választanátok a kettő közül?

Figyelt kérdés

1. 60 négyzetméteres, közvetlen közelében van több szupermarket is, kb 35 perc a munkahely tömegközlekedéssel, sok lakásos társasházban van, van hozzá egy pici kis kert.


2. 83 négyzetméteres, van hozzá kert (nagyobb, mint az előzőnél, de nem túl vagy), nincs a közelben bolt (csak autós távolságra), a munkahely tömegközlekedéssel picit több, mint egy óra. Cserébe zöld környezetben van, kertvárosi részen. 4 lakásos társasházban van.


Hozzáteszem, hogy részleges home office-ban dolgozom, csak heti 2-3 alkalommal kell bejárni. Ugyanannyiba kerül a két lakás, és hasonló állapotban is vannak.


2 személynek kéne a lakás, de hamarosan bővülne a család.


2021. márc. 29. 20:15
A kérdező szavazást indított:
60 négyzetméteres
83 négyzetméteres
27 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Mindenképp a második. 😃
2021. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
én is pont ilyen dilemmában vagyok. Ahol most lakok, sok lakásos társasház, mindig kell várakozni mindenre, én a rosszarcok is itt vannak. Nem lehet egy padra leülni, mert hajléktalanok feküdtek rajta korábban. De legalabb nem kell annyit utazni, itt vagyok tűzközelben. Viszont kint nagyobb lakást kapok, szép környezetben élhetek.
2021. márc. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Ennyiből nem lehet megállapítani. Ha a kert nem saját használatú úgy gondolom nem sokat fog számítani. A munkába bejárás nagyon sokat dob és a bolt is. Viszont az se mind1 hány gyereket szeretnétek, szobák száma. Illetve ezeken kivűl ha nem csak a ti igényeiteket nézzük a lokáció adja az ingatlan értékét, ha pl a 60nm Budapest belváros a 84 meg valami lepukkantabb agló akkor hosszú távon sokkal jobban jártok a kisebbel.


(A szomszédok is sokat számítanak, van akinek a rezsi is szóval több részlet kéne...)

2021. márc. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Ha most azonnal kell a nagyobb és nem tudtok pár évig kisebben ( megjegyzem a 60 m2 egyáltalán nem kicsi sőt ), akkor vegyétek a nagyobbat.


Én sose értettem viszont ezt a mentalitást. Van egy távoli ismerősöm 80+ m2-es lakást vettek merthogy majd jönnek a gyerekEK. Azóta sincs semmi hír semmilyen gyerekről. Minek ekkora lakás?


Szerintem felesleges teher. Bőven elég két emberre 40-60 m2, ha kisgyerek van akkoris. Ha már 2 tinédzser van akkor kell a 80 körüli de addig minek....

2021. márc. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát a "bővülő családnál" azt is nézném milyen egyéb lehetőségek vannak. Iskola, kikapcsolódás, hobbi.


Kert megint olyan dolog, hogy lehet jó is, rossz is. Hiába a kert, ha nincs használva, fordítva meg egy panel telep mellett is lehetnek remek játszóterek, parkok.


Azt mondjuk nem tudom milyen helyen nincsen bolt. Mert még a legleprább faluban is van ABC ahol az alap dolgokat megveszi az ember. Nagybevásárlásra meg váráson belül is kell az autó ha kimegy az ember a Budaörsi Auchanba.

2021. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

"Bőven elég két emberre 40-60 m2"


Hát annyira nem feltétlenül.


Én egyedül vagyok 40 nm-en ami 1,5 szoba relatív normális méretű konyhával. Ami ez alatt van az már végképp egérlyuk. Illetve a kisebb szoba konkrétan arra jó, hogy elfér benne az ágy.


Ha párom lenne akkor gyakorlatilag csak egymás nyakán lennénk zéró privát szférával. Értem én hogy szerelem meg nincsenek titkok, de azért néha csak kell egy kis egyedüllét is lakáson belül.

2021. márc. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó milyen pár pandémia alatt ... ne almodozz
2021. márc. 31. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!