Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Az alábbi lakásokról kinek mi...

Az alábbi lakásokról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés

18. Kerületben gondolkozom lakás vásárlásban.


Akinek van tapasztalata mennyire élhetőek az ilyen 4 emeletes 1,5 szobás lakások, illetve úgy maga a környék? Szent-Lőrinc lakótelep, Lakatos lakótelep.


[link]

[link]


Itt most nem is kifejezetten a belinkelt lakásokra gondolok, csak "mintának" hoztam fel őket. Keretem nagyjából 22-25 millió Forint.


2021. márc. 31. 21:49
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:

Kicsit úgy érzem kezd elmenni a veszekedés irányba a téma :D


A keretem annyi amennyi, mint írtam 22-25 millió. Ebből nyilván csak kompromisszumokkal tudok lakást venni, mind helyileg mind minőségileg.


És mint mondtam, nem egy életre terveznék, csak egyszerűen azt érzem, még a rengeteg kiadásával is jobb befektetés lenne közép távon egy felújítandó, de élhetővé varázsolható lakás mint egy albérlet ami szintén kompromisszumos és csak locsolom bele a pénzt.


Jelenlegi albérletemben elvagyok ideig-óráig, de mondjuk 5+ évet azért nem töltenék el benne. Egy számomra élhetőbb albérlet viszont 150 körül indulna.


Ráadásul nem érzem, hogy így haladnék előre az életben.


10 éve ismerősök 8-10 millióért vettek lakásokat, 5-6 éve azt néztem, hogy 15-20 között már talán akadna élhető. Most meg ott tartunk, ahogy írtátok is, hogy 25-30 a vállalható kínálat.


Aztán ha albérletezek még 5-10 évig akkor 35-40 évesen ott leszek, hogy felteszem ugyanezt a kérdést, csak már 35 millió lesz egy lakás alap ára.

2021. ápr. 1. 15:53
 22/36 anonim ***** válasza:
74%

Én most leszek 35 kérdező és csak most tudtunk megoldani a szüleimmel az önerőt.


Ehhez el kellett adni egy lakást amiből kaptam. Így tudtam most venni.


Viszont továbbra is azt mondom érdemesebb kicsit hosszabb távra gondolkodni és jó lakást venni.


Ne feledd: belülről folyamatosan tudod újítani de a hellyel nem fogsz tudni mit csinálni. Inkább fejlődő vagy már jó helyen venni mint lepukkant részen. ÉN csak ennniyt mondok.


Illetve én téglából megyek panelbe de nekem nem derogál. TEljesen jó, szüleim is ilyenben élnek házból mentek át. Erre volt keret. Ha jó a környék nagyon is jó a panel.


Inkább lakom jó környéken panelben mint rossz környéken téglában :).

2021. ápr. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

"Ha jó a környék nagyon is jó a panel."


Ezzel nem feltétlenül tudok egyet érteni.


Kelenföldön lakom, a környék tényleg remek, mind tömegközlekedés, mind autóval használható. Ettől függetlenül valahogy nem érzem azt, hogy én abban a panelházban képes lennék hosszabb távon ott lenni. Így is csak aludni járok haza annyira utálom.


Most még relatív jó a helyzet mert se iskola, se esti bulik.

De korábban nem volt éjszaka amikor ne üvöltözött volna valaki, a sok egyetemista bérlő is ordít egész este, reggel meg a szemközti iskola diákjai üvöltöznek úgy mint az építkezésen a kisebbségi segédmunkások.


Lakáson belül meg minden is áthallatszik. Konkrétan a felső szomszéd hugyozásának csobogása annyira felerősödik, hogy a szobában zárt ajtón át fejhallgatóval is hallom, vagy este füldugóval felkelek rá.


Hozzá kell tenni, tégla lakásban is jártam már ugyanígy.


Valahol ez a legnagyobb félelmem egy saját lakással is, hogy a szomszédok és környezet miatt lesz élhetetlen.

2021. ápr. 1. 17:38
 24/36 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem vagy alkalmas a társasházi együttélésre, akkor inkább kertes házban kellene gondolkodni.

Sehol nem lesz jobb.

2021. ápr. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy ne lennék alkalmas az együttélésre, de köszönöm a semmitmondó hozzászólást :D
2021. ápr. 1. 18:00
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

"Mi ez a nagy panel gyűlölet nem értem továbbra sem"


19 vagyok, nem tudom, hogy az én hozzászólásom miatt írtad, vagy sem, de semmilyen negatív megjegyzést nem tettem a panelekre, csupán a sajátos életstílus miatt jegyeztem meg azegyes helyeken található telepek építőanyagát. Amikor én éltem panelben, nem volt negatív tapasztalatom.

2021. ápr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem ezeket a lakásokat (mármint elosztás,stb,nem konkrétan ezeket).

Jól gondold meg.

Lift nincs,erkély nincs (egy minimális kilépő),az egyik szoba iszonyú pici,meg egy nagyon kicsi konyha.

Spejz úgyszintén kicsi.

Lehet most még nem gond a lift,de öreg korban nem lesz kellemes.

Amúgy magát a kerületet csak ajánlani tudom,ha nem belvárosra vágysz.

2021. ápr. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező hidd el hogy ez nem panel vs tégla kérdése.


Én pl. a XI. kerületben élek és itt rengeteg albérlő van a házakban, nagyon sokan bérlők.


Szerintem azok a jobb házak, lakóközösségek ahol kisebb a bérlők aránya, tehát főleg tulajdonosok, középkorúak, családosok, idősek élnek, nem pedig bérlők akik buliznak hangoskodnak vagy csak épp totálisan nem érzik magukénak a házat, a környéket, a lakást, semmit. Szó szerint lelakják.

Nyilván ha pár bérlő van az más, az rendben van.


Szóval a lépcsőházat kell alaposan megnézni és a házat.

2021. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Mint mondtam, nem "örök életre" tervezek egy ekkora lakásban lakni, 32 éves vagyok, még legalább ugyanennyit le kell dolgozzak.


Számomra a lift nem létfontosságú. Nyilván kényelmes, de korábbi albérleteimben sosem volt, most meg a Covid miatt inkább kerülöm mert mindig sorban állás van rá a fentebb lakók miatt.


Erkélyem szintén volt többször, most is van. Egy kezemen meg tudom számolni, hányszor vettem hasznát. 1-2 alkalommal jó volt kiülni sörözni. Azon kívül maximum ruha szárítás meg oda tettem a biciklit.


Nyilván látom, hogy kicsi szoba, kicsi konyha. De hát sajnos ez fér bele. Paneloknál 35-40 nm méretűek vannak, ott még ennél is kisebb használhatatlan főzőfülke van ablak nélkül sokszor.


Szobákkal úgy vagyok, hogy igazából számomra tökéletes a 1,5 szoba. Szeretnék mindenképp egy klasszikus "nappalit" ahol akár vendégeket is tudok fogadni és nem az ágyamra kell leültessem őket. A másik szobába meg férjen be az ágy esetleg egy kisebb ruhatároló.

2021. ápr. 2. 21:50
 30/36 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy nem vagyok az a túlzottan otthon ülős. A szabadidőm nagy része kimozdulás, túrázás, vagy ezer más dolog.


Ha meg otthon ülök, akkor 90%-ban a gép előtt döglök.


Igaz mindig is elvoltam relatív kis terekben. 5 év kollégium 3-4 emberrel, majd egy 18 nm szoba amiben ketten voltunk, aztán volt sokkal kisebb, 30 éves koromig 8 nm-es félszobában laktam és lakótársam volt.


A jelenleg 40 nm albérletemről sem érzem azt, hogy kicsi lenne számomra.

2021. ápr. 2. 23:45
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!