Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A banki visszavett lakásokról...

A banki visszavett lakásokról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Mik a veszélyei, hátulütői egy ilyen ingatlan megvásárolásának? Van valakinek személyes tapasztalata? Érdemes ilyet vásárolni? Mit tanácsoltok?

#vásárlás #Budapest #ingatlan #lakás #banki visszavett lakás
2021. jan. 7. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi hátulütő.

A csaló hirdetéseknek nem kell bedőlni, a banktól kell megvenni, nem egy jöttment hirdetőtől.

2021. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van személyes tapasztalatom. Utána kell nézni én pl mindig kimegyek a helyszínre és próbálok beszélni a szomszédokkal. Tudd hogy hiába hirdetik 15 millióért a becsült értéken 30 millás lakást, az kb 27ért fog gazdára találni. Tehát ha saját célra keresel lakast megéri, tudsz spórolni 2-3 milliót. Akkor is megéri ha albérletbe adod ki. Akkor nem éri meg ha eladnád, mert ha beleszámolod az illetéket (4%) plusz a felújítási költséget (általaban ezek az ingatlanok elég lepusztultak, hiszen aki a saját törlesztőjét sem tudja fizetni annak nem az lesz a legnagyobb gondja hogy ablakot cseréljen/modern szinten tartsa a lakást. Én egy panelnél 1 milliót rászámolnék a felújításra (fürdőszoba, konyha, festés) családi háznál ez az érték nyilván 2-4 millió.

Vannak buktatói is peldául:

1.) Kilakoltatási moratórium (ugye ezek a lakások/házak 95%-ban lakottan kerülnek árverezésre) november végétől április 30ig semmiféleképpen nem fog kiköltözni a lakó te meg fizeted a számláit

2.) a lakó meg tudja keseríteni az életed ha kilakoltatásra 6 hónap haladékot kér azaz az árverés megindulásakor kérvényt nyújt be, hogy az árverés utántól 6 hónapig még ott lakik. Ha ez a 6 hónap belecsúszik a moratóriumba akkor megint csak csúszik a dolog és reális hogy 1 év után kapod meg az ingatlant.

3.) A nagyobb befektető folyamatosan nézik ezeket az ajánlatokat tehát annak az esélye, hogy kifogsz egy 30 milliós házat 10 millióért gyakorlatilag 0.

Olyan emberekkel fogsz együtt licitálni ingatlanokra akiknek 10-60 milliójuk van erre a célra.

4.) Ez kéezpénzes buli. Ha megnyertél egy licitet 15 napod van kifizetni at ingatlan vételi árát. Indokolt esetben kaphatsz még másfél hónap haladékot de a lényeg, hogy 2 hónapon belül egy komolyabb összeget le kell tudj tenni az asztalra.


Remélem tudtam segíteni. Ha van kérdésed tedd fel nyugodtan

2021. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok, bocsánat a helyesírási hibákért, telefonról írtam
2021. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Munkatársam ingatlanos volt, azt mondta, hogy a jó ingatlanokra alapból "leadják a drótot" a nagyobb befektetőknek ismerősi körben. Átlag embernek meg marad az alja ami senkinek sem kell, vagy túl macerás.
2021. jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!