Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Biztos, hogy túl fogják élni...

Biztos, hogy túl fogják élni a budapesti ingatlanárak a moratórium feloldást?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm nettó 140 ezres állásra jelentkezett Budapesten, de nem vették fel mert még arra is túljelentkezés volt, és találtak jobb munkaerőt annyiért is. Bizony, nem mindenki Senior Java fejlesztő Budapesten, arról nem is beszélve, hogy egy Senior Java fejlesztő is:

-a mai világban már dolgozhat akárhonnan, kényelmesen, vidékről is

-nekik sem éri meg itt maradni, mert külföldön 3-4x jobban fizetik őket is

A turizmus is megszűnt, véglegesen, ami szintén csak felfele tolta az árakat. Így végül a legtúlárazottabb, de legalacsonyabb életszínvonalú várossá nőtte ki magát.

Igaz, az árak már mennek lefele, de az igazi kalapács, a moratórium feloldás még nem ütött be. Biztos, hogy túl fogják élni a jelenlegi árak Budapesten? Miből fogja fizetni a hitelt a bebukott vállalkozó és a sok munkanélküli/bércsökkentett? Az állam egyiküknek sem segít semmit, csak az oligarcháknak ad lóvét közpénzből, de azzal mi nem sokra megyünk. Más országokban azért van támogatás, itt nincs.

Lesz olyan árzuhanás majd mint 2008 utáni években?



2021. ápr. 2. 13:03
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
0%

30: Minden pontjára linkelhetek többek közt MNB-s adatokat is. De hogy milyen is Bp-i piac, lássunk pár tranzakciós adatot (magánszemélyek) a fővárosról:

2006Q2: 16,3e

2007Q2: 14,6e

2013Q2: 7,5e (kb. válság mélypontja)

2018Q2: 10,1e

2019Q2: 8,8e

2020Q2: 4,5e (itt ugye a járvány is közbeszólt).

Még a 2019-es aranykor is jókora visszaesést mutat, a mázsányi támogatás, + tetőponton lévő airbnb ellenére. A szolgáltati szektor időközben giga pofont kapott, azért mostanában a bónuszok sem repkednek. Nem látok semmi pozitívumot, ami az árakat felfele mozgatná.

2021. ápr. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%
31: Illetve annyit még hozzátennék, hogy a kamu inflációs adatok alapján, azért sokan fognak ingatlant venni, de azért Bp.-re nem fogadnék, inkább az agglok, telkek stb.
2021. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudnád egyszerre összefoglalni, amit írni akarsz? Miért kell 4 hozzászólásban leírni? A másik meg 2ben.

Én ezt nem fogom mind elolvasni. Reménykedj az árak csökkenésében, ahogyan az elmúlt kb. 10 évben is ezt tették sokan, aztán csak vártak és vártak és vártak és várnak... Semmi oka nincs az ingatlanárak csökkenésének. A bp-i ingatlanok ára még mindig olcsóbb, mint tőlünk nyugatabbra, ezért külföldi befektetőknek jó. Az inflációt nem fedezi a MÁP hozama, ezért aki megteheti, inkább fektet ingatlanba. Az átlagfizetéshez képest még mindig alacsonyabbak az ingatlanárak, mint nyugaton.

Az,hogy te mire fogadnál, az a te dolgod. Menj lottózni, vagy bukmékerhez. Az nem kérdés, hogy egyre többen vásárolnak Bp agglomerációjában lakást/házat, ez nem újdonság. Ez annyit jelent, hogy ott is felmennek az árak. Ettől csökkenni nem fog Bp-en, mert akkor meg megint Bp-en vásárolnának többen, amitől ismét felmennének az árak. Tudod: kereslet-kínálat.

És akkor még nem írtam a CSOKról, meg az ilyen-olyan támogatásokról, amik szintén nem az árak csökkenéséhe járulnak hozzá.

2021. ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
Én az átlaggal ellentétben nem gondolom pofon egyszerű és egyértelmű befektetésnek az ingatlant. Növekedési illetve stagnálási/csokkenesi periódusok váltják egymást. Ezen be illetve kiszállási pontok eltalálásához sztem szükséges az, hogy a gazdasági környezet folyamatait átlásd. 2008-ban is amikor az átlaghoz eljutott ez, hogy ez mekkora bombabiztos üzlet és, hogy csak ebbe kell fektetni arra azok akik ehhez értettek már rég kiszálhattak szép profittal a kis ember meg rá faragott. Dehát sajnos ha ilyen könnyen működne az élet, hogy átlag Józsi is nagy befektető lesz akkor nem lenne szegénység. Pl: beszállsz egy olyan áron ahol mondjuk 3-5 évig stagnálnak az árak netán lefelé csordogálnak pár százalékot. Az albérlet kiadással a hozam még nem nagy szám, pláne úgy, hogy ennyi év alatt azért romlik a lakás állapota és lehet, hogy minimum egy újra festés vagy egyéb karbantartási költség szoba jöhet ha netán a jövőben újra jó áron ki szeretnéd adni. Így végiggondolva az a pár év az bukta volt, az állampapír öt százaléka is jobb döntés lehetett volna. De aki 4-5 éve szállt be alacsony beszállón és még megtetézte ezt airbnbs kiadással az szuper profitot rakott zsebbe. Rakétázott felfelé az ingatlan ára is és extrán keresett kiadásból is. És ismerek olyat aki azóta ebből már ki is szállt. Jó időben jókor lépni sajnos nem az átlag Józsi fog. Nem jön a pénz azért ilyen könnyen. Amikorra a nagy átlag kapcsol a rutinosabbja már rég mást lépett. És ő fog kaszálni nem az átlag.
2021. ápr. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

#33 Két különböző személy vagyunk. Az első két hozzászólást írta A, a második kettőt B. Milyen elmúlt tíz évről beszélsz? 2013-14-ben padlón voltak az árak éppen, nekem a családom akkor vett. Ahogy padlón lesznek újra, mert ez egy ilyen körforgás.

Amit te nyomsz, az ugyanúgy wishful thinking (csak a másik oldalról), mint aki az esést várja folyamat.

2021. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

35. tudom, hogy két különböző írta. Te írtad a 29, 30at, ő meg a 27, 28, 31, 32-t és neki írtam, hogy miért nem képes rövidebben összefoglalni a mondandóját.

A 2013-'14-es "padló" azt jelentette, hogy egyes lakások ára (természetesen helytől, állapottól függően, mint mindig, azaz ez az átlag) 2008-hoz képest 15%-kal alacsonyabban volt. Miközben az éves infláció meg 5-6% volt, tehát még az is jól járt a lakás vásárlással 2008-ban, aki 2014-ben 15%-kal olcsóbban tudta eladni. Ha még ki is adta a 6 év alatt, akkor meg pláne. Ha lakott benne albérlet helyett, akkor is.

A lakás mindig jó befektetés volt és az is marad.

[link]

2021. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

36: Most nincs eladási kényszer, de hamarosan lesz, bár alighanem kitolják a moratóriumot a választásokig.

2013 környékén nominálisan is volt esés Bp-en, annak persze mindegy, aki hosszú távra rendezkedik be. Aki a 2019-as árszinten vásárolt be, és most ki kell szállnia, az eladáskor pislogni fog, főleg a rövidtávos spekulánsokra gondolok. Meg a mostanra forgalomképtelenné vált lakásdarabolt lukakra.

2021. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
100%
Reménykedni lehet. Állandóan jönnek a reménykedők, hogy "ugye felére esnek az ingatlanárak", "ugye az airbnb-sek majd szinte ingyen adják el a lakásaikat, csak szabaduljanak"... Igen, nagyon valószínű, hogy a korlátozások feloldása, a nyár kezdete előtt fogják az airbnb-sek eladni a lakásaikat, amiket tavaly óta hosszútávra adnak ki. És nagyon valószínű, hogy akik nem tudják folytatni a törléesztést, azok majd 50%-kal (vagy akár 20%-kal) olcsóbban adják majd a lakást. Igen, erről álmodni lehet, de a valóság az, hogy ha hirtelen sokan nem tudnak törleszteni és eladják a lakásaikat, akkor se lesznek annyian, hogy nagy áresést hozzanak, különösen hogy a kormány folyamatosan gondoskodik az ingatlanárak növekedésének fenntartásáról a hülyébbnél hülyébb rendeleteikkel.
2021. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

#38 "az ingatlan árak nem fognak jelentősen csökkenni"; "akkor se lesznek annyian, hogy nagy áresést hozzanak"


De akkor végülis lesz áresés nem, ha nem is nagy? :)


Mert akkor az azt jelenti, hogy szerinted is lehet áresés, csak nem nagy. A #24-es válaszod nyomán, amit nekem címeztél.


Egyébként reménykedni mindkét oldal reménykedik, mindenki a neki kedvező változásokban, úgyhogy ez egyszerűen nem nyom semmit a latba.

2021. ápr. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

Jól ki tudod szűrni azt, amit szeretnél olvasni... Azt veszed észre, amit akarsz. A "HA" szót nem. Azt írtam, hogy "HA hirtelen.... akkor se...". Egyébként nem látok a jövőbe, nem tudom mi lesz, azt írtam, hogy szerintem nem fognak csökkenni az árak, de HA mégis, akkor se jelentősen. Akik azt várják, hogy hatalmas esés lesz, azok nagyot fognak csalódni.

Egyébként reménykedni csak azok reménykednek, akik vásárolni akarnak, mert akiknek van lakásuk, de nem akarják eladni, azoknak tökmindegy, hogy hogyan változnak az árak, akik el akarják adni, de nem sürgős nekik, tudnak várni, azoknak is tökmindegy és akik el akarják adni, de másikat akarnak venni helyette, azoknak is mindegy, mert ha csökken az ára annak, amit el akarnak adni, akkor annak is csökken, amit meg akarnak venni, ha meg nő, akkor a másik is nő. Tehát az eladói oldalon max. azok reménykednek, akik úgy tervezik, hogy nyáron adják el és nem tudnak várni és nem akarnak másikat venni.

2021. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!