Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miket kell beleírni feltétlen...

Miket kell beleírni feltétlen a szerződésbe ha kiadom a lakásom?

Figyelt kérdés

A lakásnak 2 része van, egyiket kiakarom adni mert a másikat lehet használnám pl. karácsonykor hazajönnék külföldről


Van felszerelt konyha, mosógép, hűtő, ágy, stb. valamelyik újszerű állapotban. Minden egyes tételt dokumentálni kell amit átvettek? fénykép?

A szerződés legyen határozott vagy határozatlan? fel lehet-e bontani a szerződést ha látom, hogy nem rendeltetésszerűen használják a lakást? (pl. ha ingyenélő bérlőt sikerül kifognom) vagy ebbe nem szólhatok bele és ha tönkretesznek valamit akkor lakás visszaadásnál kell kifizettetni?

Milyen egyéb buktatók vannak amiket utólag kihasználhatnak? (láttam tv-be vannak olyan bérlők akik nem dobhatók ki ezt akarom elkerülni)



2021. ápr. 2. 22:08
 1/1 anonim ***** válasza:
65%

A szerződés legyen határozott vagy határozatlan?

Minden szerződést fel lehet bontani, a határozottat is. Bele kell írni, hogy mennyi a felmondási határidő.

Ha valamit tönkretesz természetesen ki kell fizetnie, nem kell mevárnod, amíg kiköltözik.

Nem árt képekkel dokumentálni a lakás állapotát ha jó, újszerű állapotú és mellékelni a képeket a szerződéshez. Ha átlagos állapotú, a bútorok, gépek nem túl újak, akkor szerintem felesleges, de ez a te döntésed.

A szerződésnek van kezdete és - ha határozot idejű - vége, beleírod mennyi kauciót ad, a hónap hányadik napjáig kell kifizetnie a bérleti díjat és hogyan (átutalással xxx bankszámlára vagy kp-ben, valaki elmegy érte, ekkor kell átvételi bizonylat), rezsit, TV-t, netet ő fizeti vagy benne van a bérleti díjban, stb... van egy rakás minta a neten.

Az órákat érdemes átíratni a bérlő nevére, mert ha nem fizeti rendesen, kikapcsolják akkor nem rajtad akarják majd behajtani.

A "nem dobhatók ki"-t én is hallottam, de szerintem ahhoz valami nagyon link alakot kell találnod, hogy ne tudd kirakni. Nézd meg kinek adod ki, akár barátot, rokont, ismerőst kérj meg, hogy legyen ott, amikor jönnek megnézni a lakást, hogy véleményezzék azt, akinek ki akarod adni. Min. 2 havi kauciót kérj, aki ezt nem tudja kifizetni, annak az 1 havi bérleti díj fizetésével is gondjai lesznek.

2021. ápr. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!