Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdoni lapon februar 8-án...

Tulajdoni lapon februar 8-án bejegyzésre kerültünk mint vételi szándék. Azonban március 4-én egy végrehajtást szeljegyként bejegyeztek. Hogy lehetséges ez ???? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A bank azonban csak tiszta tul.lapra fizet. Kerdés hogy az eladó rendezi ezt a tartozást de mi a garancia hogy nem kerül rá több végrehajtás ? Ilyenkor nem védi a vevőt semmi ????
2021. ápr. 3. 13:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvédet kédezd meg aki intézi az adásvételt.
2021. ápr. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen, de mivel ünnep van nem tudtam mar elérni. Csak itt idegekedek. Azert próbaltam infot szerezni...valaki hátha dolgozik földhivatalban vagy ügyvéd :)
2021. ápr. 3. 14:00
 3/24 anonim ***** válasza:

"egy végrehajtást szeljegyként bejegyeztek"

Mit tartalmaz a bejegyzés?

2021. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Végrehajtási jog bejegyzése iránti kérelem.
2021. ápr. 3. 15:13
 5/24 anonim ***** válasza:
És ki a bejegyző?
2021. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Egy pénzügyi cég. Végrehajtó azt már tudjuk. Csak én attól tartok hogy nehogy ezután még jöjjön valami. Ezert kérdem hogy kp fizetés esetén az utánunk következő bejegyzés automatikusan törlődik-e
2021. ápr. 3. 15:22
 7/24 anonim ***** válasza:
És a te szerződésed milyen fizetési ütemezést és átadási időpontot tartalmaz?
2021. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
A foglalóból kifizettek egy 1m ft vegrehajtást marc 2 dátummal. Az önrész át lett utalva március 9én. Marcius 4én lett rátéve a masik vegrehajtás bejegyzés, gondolom a vegrehajtó szagot fogott... volt egy erste bank jelzalog hitel, azt kifizették marc 23án az önerőnkből. Már csak a csok es egy minimalis hitel amit szerettünk volna aláírni a 28 nap után az utolsó időpontban mert annyit vártunk az erste bank törlési engedélyére. Már csak ez maradt, minden önerő kifizetésre került. Ügyvedi letétben van.
2021. ápr. 3. 18:10
 9/24 A kérdező kommentje:
Juni 1ig van az utolsó fizetési dátum és leghanatabb majus 3 az átadás. De megkapjuk most hetvegén mintha alberletbe mennénk csak beköltözünk és ha kifizettük akkor lesz a tenyleges birtokba adás. Penzt csak abban az esetben fizetünk a korabbi beköltözésértha juni 1ig a mi hibankból hiúsul meg a tul.bejegyzés.
2021. ápr. 3. 18:12
 10/24 A kérdező kommentje:
Ezt a sok hercehurcat hagynám ki ha pl kpban kifizetjük a többit lemondunk a csokról mert mondjuk akkor annyival kevesebbet fizetnénk ki nekik. Azert kérdezem hogy akkor automatikusan a mi bejegyzésünk érvényesül és elutasítják az utánunk következő széljegy bejegyzést a vegrehajtásról ?
2021. ápr. 3. 18:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!