Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tulajdoni lapon februar 8-án...

Tulajdoni lapon februar 8-án bejegyzésre kerültünk mint vételi szándék. Azonban március 4-én egy végrehajtást szeljegyként bejegyeztek. Hogy lehetséges ez ???? Bővebben lent

Figyelt kérdés
A bank azonban csak tiszta tul.lapra fizet. Kerdés hogy az eladó rendezi ezt a tartozást de mi a garancia hogy nem kerül rá több végrehajtás ? Ilyenkor nem védi a vevőt semmi ????
2021. ápr. 3. 13:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Fú, figyelj ez nagyon zavaros.

Hány részlet volt kitűzve, milyen fizetési dátumokkal?

Ti mikor fogjátok kifizetni a teljes vételárat?

Eddig mennyi részét fizettétek ki?

2021. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Apr elejeig volt az önerő hatarideje amit marcius elejen teljesítettünk. Az önerő után volt a banki hitel es a csok folyósítás feltétele hogy az erste bankos hitelüket rendezik. Ami meg is történt, nekünk megvolt a banki jóváhagyás és már az aláírasnál ültünk, hogy folyósítsák a hitelt és a csokot amikor kiderült ez a plusz végrehajtói bejegyzés. Így a hitelt nem írtuk alá, hogy rendezzék ezt a tartozást. Csak mivel ennyire zavaros ügy azert akarnám kikerülni hogy még egy újjabb bejegyzés rákerüljön ha ezt a tartozást is kifizetjük. Akkor eltekintenenk a banki hiteltől meg a csoktól és kpban kifizetnénk a fennmaradó rész ha automatikusan törlődik így a vegrehajtó kérelme. A tartozás kifizetése nélkül. Ezért kérdezem hogy így nyerünk-e valamit.
2021. ápr. 3. 19:19
 13/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem tudom, mikor beszélsz róluk és mikor magatoktól.

az ő dolguk az lényegtelen most.

Amire én kiváncsi vagyok, annak semmi köze a bankokhoz, az csak az, hogy ti a vételárat hány részletben és milyen határidőkkel szerződtétek le februárban.


Mondjuk febr. 8. 10%, ápr. 1. 80%, jún. 1. 10%???

Csak ennyi érdekelne.

2021. ápr. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Apr 15ig volt az összes önerő. Azt már teljesítettük. A banki hitel es a csok van legkésöbb júni 1ig. Köszönöm az eddigieket is :)
2021. ápr. 3. 19:34
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Feladom.
2021. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
A vetelar 75%a ki van már fizetve. Hataridő előtt. Jun i1ig kell a teljeset.
2021. ápr. 3. 19:43
 17/24 anonim ***** válasza:

Oké.

Akkor még vártoka hitelre, ami a maradék 25%? Mikorra fogjátok várhatóan rendezni?

Mert sztem az van, hogy a végrehajtó lekérte a lapot, beadta a kérvényt, de fog szembesülni azzal, hogy már van vevő. Akkor nem fog semmi indulni, pláne ha mire a hivatalos választ megkapná, már a teljes vételár is rendezve van. Akkor már esélye sincs végrehajtani. De majd kedden az ügyvéd segít.

A követelés ugye az eladótokhoz kötődik, nem az ingatlanhoz, tehát ha nála van a vételár, akkor már nincs köze az ingatlanhoz az eladótoknak, és a kapott vételárból és egyéb jövedelméből fognak végrehajtani.

2021. ápr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Bocsánatha zavaros volt, de egyebkent sem volt egy egyszerű eset. 4 évig pereskedtek a házon stb. A hitelt már most folyósították volna nekünk a csokot is. Egyedül emiatt nem írtuk alá. 15 napot kapott hogy rendezze ezt a tartozást. Amitől kicsit tartok hogy fogja-e. 4m ft ez az új vegrehajtás. Es mi a biztosíték hogy nem jön ezutan egy újjabb. A dilemma az hogy engedjük-e el ezt a hitel dolgot es akkor azonnal mi kerülünk a tul helyre és a vegrehajtó keresheti ahol akarja az adóst. Csak nem vagyok biztos benne hogy ezzel mi tenyleg biztositva vagyunk-e hogy bejegyzik a tulajdont tenylegesen.
2021. ápr. 3. 20:17
 19/24 A kérdező kommentje:
Marmint amit az előzőekben taglaltam hogy nem kerjük a csokot es a hitelt sem, önerőből kifizetjük a teljes összeget.
2021. ápr. 3. 20:18
 20/24 anonim ***** válasza:

Minél előbb fizettek nekik, annál előtt tudják rendezni a megkapott pénzből a tartozást.

Ha kifizetitek a teljes vételárat, már nincs köze a végrehajtónak az ingatlanhoz.

2021. ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!