Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyek, ha a szüleim már...

Mit tegyek, ha a szüleim már napi rendszerességgel beszólnak, hogy szégyen, hogy 25 évesen még velük élek, de nincs pénzem elköltözni?

Figyelt kérdés

Még nincs egy éve, hogy lediplomáztam (a tanárképzés 6 év, azért tartott eddig). Szeptember óta gimnáziumi tanárként dolgozom (magyar-földrajz szak), de ez sajnos csak nettó 145 ezres fizetéssel jár.


Egyedülálló nőként nem tudom, hogy lehetne önálló életet kezdeni, ráadásul Budapesten élünk, itt nőttem fel, mást szinte nem is ismerek, ezért szeretnék a városban maradni. De az egész fizetésemből nem jön ki egy kis garzon bérlése + a rezsi és akkor még nem ettem.


A szüleim egyre rosszindulatúbbakat mondanak, már napi szinten kapom meg tőlük, hogy életképtelen vagyok. Van egy 22 éves öcsém, ő szobafestőként dolgozik, ő már önálló életet él, mert háromszor annyit keres, mint én. Mindig hozzá hasonlítgatnak, hogy ő milyen életrevaló, mennyire ügyes gyerek, stb... én meg egy kupac szerencsétlenség.


Nem bírom már ezt a hangulatot, de nincs elég pénzem sem albérletre, sem lakáshitel önrészére.



2021. ápr. 4. 17:12
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
21%

Csináld úgy, ahogyan a többi nő.

Fogj egy lúzert, aki eltart a tanári hobbiddal.

2021. ápr. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%
Csak önálló belvárosi lakásba költöznél, vagy kívülebb eső szobába is?
2021. ápr. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
85%

Havi 58 ezer, benne a rezsi is.


[link]

2021. ápr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

"Csak önálló belvárosi lakásba költöznél, vagy kívülebb eső szobába is?"


Akárhova :D


Köszi a linket.

2021. ápr. 4. 17:34
 5/37 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak kigyűjtve a pesti bérlemények, a legtöbb ágybérlet, de találsz szobabérleteket is:


[link]

2021. ápr. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom szeptember óta azért egy pár százezret összespóroltál ha otthon élsz. Ha elköltözöl mindenképp legxen egy kis félretett pénzed + kaucióra is kell vagy két havi bérleti díj.

Sajnos muszáj lesz vagy másik állás vagy mellékkereset után nézned mert ez tényleg nem pénz.

2021. ápr. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%
Mellékeresetnek javaslom a könyvszerkesztést vagy korrektúrázást. Félállásos katás engedélyt válthatsz ki hozzá, mert számlásan tudod csinálni. A könyv, amit meg kell tanulni hozzá: Gyurgyák János: Szerzők és szerkesztők kézikönyve. Ha megtanultad, plusz a 2015 után új helyesírási szabályzatban bebifláztad a változásokat, írj kiadóknak, hogy magyar szakos tanárként vállalsz korrektúrát. Próbamunkát szoktak küldeni, és ha megfelel, kaphatsz munkákat. Ezek szoktak keresni korrektort, keress rájuk a neten: Z-Press Kiadó, Alexandra Kiadó, Eötvös Kiadó. De minél több helyre írsz, annál esélyesebb, hogy kapsz munkát. Ha bedolgozod magad a szakmába, 5-6 év múlva megkeresel ezzel többet is, mint amennyit a suliban kapsz.
2021. ápr. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%
Sok tanár csinál korrepetálást, többezer forint manapság egy óra, amiből tudnád finanszírozni a különélésedet.
2021. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
87%
A korrektúra otthon végezhető munka, határidőre csinálod, Word vagy pdf-formátumban, úgy is küldöd el.
2021. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!