Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Másoknál is idén nagyin...

Másoknál is idén nagyin penészedik a ház?

Figyelt kérdés

Kb 5 kategória 10rovatát érintem. Ha nem jó helyen van sorry!

Én 31 vagyok, agglegény, szüleimmel élek az ő házukról van szó. Idáig is volt penész, salétrom, de ami ezen az éven van kétségbeejtő. Olyan helyeken jön ki, ahol eddig sosem. Ha pár napra valamit véletlen a falhoz teszünk oda kontúrozódik.

Undorìto ahogy kinéz.

Pedig hadakozunk, szellőztetés ,letörljük, ceresit, régen volt aquapoll készülékünk is. Ház 100-150éve épűlt téglából egy folyó folyik tőlünk 1-1,5kmre lehet valaha ártér volt. Van kertünk de az gyorsan száradó homok talaj.

Ami nekem kellemetlen, hogy nincs házam. De ha valakit ide is hìvok vendégségbe itt vagy clórszag vagy penészáradat van. Az utcában jellemző hogy a külső homlokzat dobja a vakolatot, mi nálunk befele jön, mert kîvűlről valami szurkos szigetelés van 1988ban lett feltéve.

Igazából az essős párás időjárásra fogják szüleim, máskor hőhìdra. Bár se hideg nincs és a fűtetlen helység is ilyen.



2018. jan. 6. 16:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Nagyon*
2018. jan. 6. 16:58
 2/10 anonim ***** válasza:

Mi eléggé ügyeltünk arra, hogy lehetőleg ne legyen hőhíd (teljesen sajna nem lehetett elkerülni a terasz miatt, a szigetelés csak addig ment), s állandóan nézzük, mennyi a pára, 70% fölött párátlanítunk, mert ott megindul a penészedés. Van egy komoly párátlanító gépünk, anélkül itt baj lenne, soha nem száraz a levegő. Így csak nedves nyarakon van baj, amikor a szellőztetés durván párásít, a géptől pedig leolvad a hajunk az eleve kánikulában, hisz viszonylag sokat fogyaszt, amit hőként ad le. De nedves nyár ritkán van, szerencsére. A tél a legjobb, a szellőztetés mindent megold. De ha még kisebb lenne a ház és többen lennénk, akkor folyton mennie kellene a párátlanítónak, az emberi élet rengeteg párával jár, légzés, mosás, főzés...


Csak a szellőztetés kevés tud lenni még jó háznál is, de sok ház még vizesedik is...

2018. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Mivel nem szigeteltem le a házamat, így nincs is ilyen problémám.

Bocs.

2018. jan. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Annak amit teszel normál esetben meg kellene oldania a problémát. Miután ez nem megy, azt kell mondanom, hogy folyamatos a falban a víz utánpótlás.Távolról. látatlanban nehéz megítélni. De ez lehet azért, mert a fal alatti vízszintes szigetelés tönkrement és alulról szívja fel a vizet a fal. Olyan ez, mint amikor egy papírlapot vízbe teszel. a víz egyre feljebb hatol. Az is lehet, hogy valahol, akár több helyen is csőrepedés van.Első lépés, zárd el a csapokat és nézd meg, van e eközben vízfogyasztás. Ha van, lyukas valahol a cső. Ha nincs akkor a fal, aljzatbeton alatti szigetelést kell javítani.
2018. jan. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az idei évben a legtöbb helyen sokkal gyengébb a penészedés, mert még nem volt nagy hideg, hogy lehűtse a falakat, tehát nem csapódik le annyira a pára.


Nálatok valami változhatott idén, ha több a penész.

Nem cseréltetek ajtót, ablakot?

Nem főztök többet, nem szárítotok a lakásban többször ruhát?

Fürdés után esetleg nem kifelé szellőztettek a fürdőszobából, hanem a lakás felé?


Ceresit meg ilyesmi nem ér semmit, a keletkező párának csak 1-2 %-át tudja kiszedni a levegőből.

A szellőztetés csak akkor szellőztetés, ha legalább napi 3-4 alkalommal megy, és a benti levegő nagy részét kicserélitek.

De a lényeg, hogy mi változott tavaly óta.

2018. jan. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Fürdőablak le lett festve....azon kívül semmi. Sok az eső és a köd a környékünkön.
2018. jan. 9. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Az eső és a köd nem okoz bent penészedést, ha van fűtés.
2018. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fűtéstől még lazán penészedhet a ház, csak nagy páratartalom legyen. Igazá nmagas páratartalomnál a fatárgyak is penészednek, az anyagok is nyirkosodnak, mert arra is kiül a nedvesség, de a hidegebb falaknál ez még sokkal könnyebb. Elkerülhetetlenül kicsapódik a pára a hideg felületeken, ha magas a páratartalom. A fűtés miatt több párát fel tud venni a benti levegő, ahol meleg, de hidegebb felületek is vannak s a páratartalmon sok múlik.
2018. jan. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Próbáld értelmezni.

Nem azt írtam, hogy a fűtött ház nem penészedhet, hanem hogy a kinti ködnek meg esőnek nincs hozzá sok köze.

Csak a hideg falnak, viszont idén télen nem hűltek le annyira a falak, mint általában.

2018. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem èn, nem kellene elvileg gyakorlatilag pedig megteszi.
2018. jan. 11. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!