Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mitől emelkednek az ingatlanár...

Mitől emelkednek az ingatlanárak a járvány ellenére is?

Figyelt kérdés
A járvány miatt romló gazdasági környezetben, hogy növekedhet az ingatlan forgalom? Hogy tudott az áfacsökkentés ellenére is emelkedni az új építésű lakások ára? Lehetséges, hogy az ingatlanügynökségek spekulációs céllal közölnek ilyen jelentéseket?

2021. ápr. 14. 15:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Minden ingatlan ára emelkedik, nem csak az új építésűeké.

Én használt lakást szeretnék venni és az olyan kaliberű lakás, ami télen 30M volt, most 36M.

2021. ápr. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Az ingatlanosok erre az évre 10% körüli áremelkedést prognosztizálnak ami rohadt sok, amit te leírtál az már 20%-os áremelkedés pár hónap alatt, az irreális.
2021. ápr. 14. 15:40
 3/27 anonim ***** válasza:
95%

#2

Irreális vagy nem, én szopok az ingatlanos oldalakon a gyakorlatban nem te és nem a "jövőbelátó" ingatlanosok.

Egyelőre a házam is eladás alatt van, egy éve nézem a lehetőségeket, pro és kontra, hogy képben legyek és ezt tapasztaltam.

De qrvára nem fogok ezen vitázni!

2021. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
Gondolom az újabb "kedvezmények " miatt
2021. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Mert nem sok köze van a kettőnek egymáshoz.
2021. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly is volt 20 százalék vidéken sok helyen, a keresettebb régiókban. Akinek megtakarítása van az félti a pénzét az inflációtól(a hivatalos infláció kamu). Ezért ingatlanba menekíti a pénzét mielőtt teljesen elértéktelenedne. Hitelt is azért vállalnak be most sokan mert a növekvő inflációt figyelembe véve úgy vannak vele hogy a fölvett összeget szart nem érő pénzzel fizetik majd vissza.Aki nem rendelkezik jelen pillanatban saját ingatlannal az nagyon megszívta, a magyarországi bérekből a lehetetlen kategória lesz saját lakáshoz jutni a jövőben.
2021. ápr. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Lassan ott tartunk, hogy házat építtetni olcsóbb, mint használtat venni, tekintve hogy sok helyen 50 millióért kapsz egy 30 éves házat, vagy egy felújított Kádár kockát
2021. ápr. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
3-as, nem azt írtam, hogy hazudsz, hanem, hogy irreálisan magas a 20%-os áremelkedés, hol nézel lakást?
2021. ápr. 14. 15:54
 9/27 anonim ***** válasza:

#8

Budapesten, mivel ott születtem és ott éltem 45 évig.

A házam Pest m-ben van, Bp-től 35 km-re.

Most (a falusi CSOK-kal) max. 20-25-ért lehetne eladni és egyre többet kellene hozzápótolni.

2021. ápr. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
8-as, nem lehet azt csinálni, hogy lefoglalózol egy lakást még a mostani áron és csak utána adod el a házadat talán drágábban mint most? Nekem Debrecenben van panellakásom, most megnéztem az ingatlan.com-on és kb ugyanazon az áron esetleg minimálisan drágábban vannak hasonlók feltéve, mint akár 2 évvel ezelőtt is. Ezek szerint inkább Bp-en emelkednek az árak?
2021. ápr. 14. 16:10
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!