Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van az, hogy a fővárosi...

Miért van az, hogy a fővárosi magánhirdetések között sok a fénykép nélküli, míg vidékiek döntő többsége fényképes, korrekt?

Figyelt kérdés

A fővárosi eladó lakások/házak kb. 95%-át ingatlanos hirdeti, 5%-át pedig tulajdonos. Itt az utóbbiak java része fénykép nélküli (vagy csak alaprajzos) hirdetéseket tölt fel.

Vidéki (falusi) házak esetén sokkal nagyobb arányban hirdet maga a tulajdonos (talán többen is vannak, mint az ingatlanosok), és érdekes módon azt vettem észre, hogy szinte mindegyikük hirdetése fényképes, korrekt.

Miért van ez? A fővárosiak ennyire sajnálják azt a pár tízezer forintot a fényképes hirdetésre, a vidékiek meg biztosra akarnak menni? Esetleg utóbbiak kényszerből hirdetnek így, mert egy párszáz fős faluban nehezebb ingatlanost találni, aki árulná a házat? Ingatlan.com-on nézek hirdetéseket rendszeresen, puszta kíváncsiságból, innen indult ki a kérdésem. Nem szeretnék provokálni senkit, csak érdekel a dolog oka.



2021. ápr. 16. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Mert Bp-en simán elmegy a jó lakás hamar... minek költsön rá pluszpénzt...?
2021. ápr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Erre azért nem tudok válaszolni, mert én eleve csak fényképes hirdetésekre állítom be a keresőt, a többi meg sem jelenik.

De gyanítom, hogy az 1-nek igaza lehet.

2021. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nagyvárosokban a fényképes hirdetések jóval drágábbak mint falvakban.

Fénykép nélkül ingyenes.

Hát ezért.

2021. ápr. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es válaszával egyetértek, erre én is gondoltam.

3-as, érdekes, amit mondasz, nem tudtam erről.

2021. ápr. 16. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!