Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A gyakorlatban mennyi idô egy...

A gyakorlatban mennyi idô egy ingatlanhitel elbírálása?

Figyelt kérdés
OTP-ben, CIB-nél, Fundamenta. Tudom, más-más lehet, de a valóság érdekel. Van olyan, aki tényleg végigcsinálta és el tudja mondani? Van egy véges elbírálási idő, ugye? Ahhoz képest?

2021. ápr. 24. 08:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3 hét körülbelül
2021. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Legalábbis nekem szűk 3 hét volt.
2021. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekünk 4 hét alatt le tudott menni a folyamat.


Amúgy van, hogy 2-3 hónap, de akár még több is lehet. Általában az ingatlanon bukik (ha nem kapod meg, mert bar listás vagy, olyan munkahelyed van stb. azt általában az előzetes hitelelbíráláson megtudják az emberek). Ezért oda kell figyelni a szerződésnél, hogyha az ingatlan miatt nem kapsz hitelt, akkor ne bukd a foglalót.


Amúgy 30 nap az elbírálás nem fogyasztóbarát hitel esetén. Ez úgy néz ki, hogy lehet, hogy 29 napnál kapsz egy véleményt, hogy valamit nem jól adtál meg és akkor újraindul. Közben lejárnak a kikért papírjaid, 30 nap múlva megint kapsz értesítést, hogy add le őket újra és újraindul.


Ezért leginkább attól függ, hogy melyik banknál mit néznek (hitelügyintézők tudják) és azt mennyire pontosan adjátok le elsőre. Ha minden hibátlan, akkor az értékbecslés után azt hiszem 30 nap (fogyasztóbarát hitelnél 14 nap, csoknál talán 2 hónap) a bírálat. 3 nap a szerződésig kötelező és aztán 1-2 hét folyôsítás.

2021. ápr. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az előzetes hitelbírálat nyílt? Vagy ehhez nekem mint hitelfelvevőnek semmi közöm? Remélem, hogy elmondják, mi a helyzet. Előtte? Utána? Miből áll az előzetes hitelbírálat egyáltalán? És mi az, hogy az ingatlanon bukik? Mi buktathatja meg ingatlanszempontból? Hogy lehet eléggé "odafigyelni"?
2021. ápr. 24. 14:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az előzetes hitelelbírálat során, még a szerződéskötés előtt (hitelügyintézőn keresztül, mert olcsóbb lesz a hitelkamat) bebattyogsz egy bankba, és azt mondod, hogy nem gudom mire, de nézzük meg, hogy fel tudok-e venni 80 millió hitelt. 1-2 héten belül azt mondják, hogy maximum 30 milliôt fogunk adni, ha ez a munkád, családi állapotod, nincs kezesed, az ajánlat fél évig él, ha olyan az ingatlan. Mivel ez ingyenes, ezért több banknál is eljátszod, hogy tudd, ki mennyit ad.


Utána elkezdesz ingatlant nézni. Mindig bankhitelnél kijön az értékbecslő - miután aláírtátok a szerződést, letetted a foglalót stb. és van a fejében minden bankhoz egy lista.


Az egyik nem hitelez osztatlan közöst, a másik nem hitelez félkész házat, a harmadik nem hitelez, ha van rajta haszonélvezet, senki nem hitelez, ha nincs feltüntetve az épület a földhivatalnál, vagy nyaraló. Ha ezeket mind megugrottad (nem ez a teljes lista!), akkor felbecsüli az ingatlant, amúgy nem hiteleznek.


A te általad fizetett árból + a környél nm áraiból indul ki, ebből településtől függően levon 20-30%-t.


Na azt hitelezi a bank. Ha az értékbecslő alulbecsül, akkor nem kapod meg a hitelt. Ha az értékbecslő elkaszál, akkor szintén nem. Sokszor hitel van a házon, amit a tulajnak kell rendeznie, akkor úgy kell megírni a szerződést, hogy legyen benne. Stb.


Úgy tudod legjobban bevédeni magad, hogy belekerül a szerződésbe, hogyha a bank nem hitelezi, akkor visszajár a foglaló.

2021. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én tavaly vettem fel a Raiffeisen Banknál és ahogy beadtam a kérelmet 2 nap múlva kiment az értékbecslő majd 2 nap múlva leküldte az értékbecslő a véleményt és már a kilencedik napon elbírálták és utána még volt 10 vagy 15 napom gondolkodni hogy akkor elfogadom-e vagy sem, de nagyon hamar meg volt.
2021. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6os mit vettél?
2021. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi csináltattunk előzetes hitelbírálatot is, így nagyjából egy hónap volt.
2021. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

BB-ról tudok nyilatkozni. Fél éve voltam meg 2 hete is. A fél évhez képest szigorítottak. Most már vidéken 30-40% önerőtől adnak hitelt, Budapesten a 8. kerület kivételével mindegyik kerületnél 20% önerő elég. Április 1-től nézik a bankok mennyi a megélhetésed(Németországban már nézték ezt), ez most egy mini szigorítás, illetve nézek hol dolgozol, milyen munkakörben, van-e diplomád, ingatlan a tulajdonodban stb.

BB nekem 21 napot mondott mire ezt kiállítják ergo én péntekig meg fogom kapni az eredményt. Fél éve már megkaptam, most reméljük újra megkapom.

Amin el tud bukni a buli és tényleg érdemes beleírni a szerződéskötésbe, hogy ha 3. fél által hiúsul meg az adásvétel (ergo az értékbecslő kevesebbet mondd az ingatlanra) akkor visszakapod a foglalót ami 10%.

Nekem annyit mondott a bank, hogy mivel ez a legszigorúbb bank, ezért az értékbecslő 95%-ban azt becsüli meg amennyi az adásvételin van.

Arra figyelj, hogy a kamatperiódust hány évre kötöd, az éves kamatperiódus lehet most olcsó de nem tudhatod mikor mi lesz a világban és lehet szörnyen rosszul fogsz járni. Évekig kell fizetni az ingatlanért.

2021. ápr. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is lakásvásárláson gondolkodom, így nagyon hasznosak ezek a kommentek szerintem.
2021. ápr. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!