Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes foglalkozni tovább...

Érdemes foglalkozni tovább egy ingatlannal, ha a hirdető másnak mondja magát, mint aki?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy megnéznél egy házat, amiről azt mondja a "tulaj", aki körbevezet, hogy ez neki a szülői háza, sztorizna róla, hogy melyik volt az ő szobája, beszélne a szüleiről, hogy ilyen meg olyan elképzelések alapján rendezték be/építették meg stb. Közben meg a tulajdoni lap alapján kiderülne, hogy igazából a párjának a szülői háza ez, a házastársa és az anyósa a valódi tulajok.

Nektek lenne kedvetek még ajánlatot tenni a házra, ha amúgy tetszene a ház, de közben meg ott lenne a gondolat, hogy egy ilyen dologban egyáltalán minek hazudik, amikor előbb-utóbb úgyis kiderülne, és amúgy sincs semmi értelme. Nyilván felmerül az is, hogy akkor vajon miben hazudik még.



2021. ápr. 24. 21:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az sem általános hogy csak ugy oknélkül a 10 éves gyerekre íratják a házat."

De, ez elég gyakori. Nyilván nem a meglévő házat, de amikor vesznek/építenek, sokszor a gyerek lesz a tulajdonos.

2021. ápr. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Lehet hogy amig fiatalok voltak ott laktak együtt abban a szobában a feleségével, azért beszél úgy az ingatlanról mint a sajátjàról.

Nincs ebben semmi szerintem, de ha zavar, kérdezz rá.

2021. ápr. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

10: Régen magas örökösödési illeték volt, ezért mindent eleve a gyerekek nevére vettek meg.

Most nincsen egyenes ágon örökösödési illeték.

2021. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként megvennéd?

Mert akkor kezdj el annak megfelelően tárgyalni!

Nézd meg másodszor, és kérdezd, hogy hány tulajdonosa van, kik azok, tehermentes-e, stb.

2021. ápr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.


Annak idején egy közismert sportoló árulta elvált felesége lakását meglehetősen kedvező áron és helyen. Egy ügyvédi megbízást is felmutatott.

Szerencsére idejében sikerült elérni a volt feleséget, aki kijelentette, hogy nem eladó a lakás. A megbízásról nem nyilatkozott.

2021. ápr. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
94%

Nézd a jó oldalát!

Időben rájöttél, hogy hazudik, így minden szavát fenntartással tudod fogadni és alaposabban körbejárjátok te és az ügyvéded az ingatlan jogi státuszát, mintha vakon megbíznál benne.

Ha egyébként elviekben minden szempontból megfelel az ingatlan, akkor ez ne tántorítson el, az emberek sokszor cél nélkül is hazudoznak.


(És ha már meséket és nyakatekert magyarázatokat költünk:

Lehet, hogy a feleségével mostohatestvérek voltak és az anyós volt a nevelőanyja. :D)

2021. ápr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Most már csak az a kérdés, hogy akiknek a nevén van a ház, azokkal áll e egyáltalán valamilyen kapcsolatban, nem pedig bérlőként árulja a tulaj házát, mondván, hogy az anyósa és a felesége.
2021. ápr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 xswerdy ***** válasza:
100%

az mondjuk kiderül a tulajdoni lapról, hogy milyen jogcímen lett a feleség kislányként tulajdonos. Ha az édesanyjával együtt tulajdonosok, akkor a legvalószínűbb, hogy a ház a szülőké volt, és az édesapja meghalt, és örökléssel lett tulajdonos. Egyáltalán nem életszerűtlen.


De hogy a férj miért nem mondja meg világosan, hogy ő csak megmutatja a házat, de szerződni majd a feleségével meg az anyósával kell, azt nem tudom, elég zavaros.

2021. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az én véleményem, ha valaki hamis történetet ad elő, hazudik a ház eladásakor annak valami takargatnivalója van és a másik része ha nem vagy 100 %-ig biztos benne ,hogy minden stimmel a házzal kapcsolatban akkor az egy figyelmeztető jel. Nem beszélve arról ,ha esetleg megvennéd és később bármit kérdezel akkor mindenben hazudna? Ilyen esetben az eladó felé nincs bizalom többé.
2021. okt. 16. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én tavaly vettem egy házat és a tulajdonos hazudott több dologban ,de ezt sajnos csak az adásvétel után derült ki. Azt mondta minden működik a házban, van gázfűtés fa tüzelésű központi fűtés. Viszont a fűtési szezon előtt hívtam egy gázszerelőt, hogy kapcsolja be a fűtést és ellenőrizze hogy rendbe van-e. Azt mondta hogy itt már volt mert a volt tulajdonos hívta ,hogy nem működik a gáz fűtés és akkor megmondta neki ,hogy rossz a gázkazán. Nagyon megbántam,hogy megvettem ezt a házat mert más dolgokban is voltak gondok. Ha a volt tulaj hazudik a legjobb el a kezekkel attól a háztól ,mert ott valami nincs rendben. Akinek tiszta a lelkiismerete és minden rendben van annak nincs oka hazudni.
2021. okt. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!