Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért van az, hogy az új...

Miért van az, hogy az új építésű ingatlanoknál a hirdető oldalakon kb. sehol nincs megadva utcanév, csak a városrész?

Figyelt kérdés

2017. okt. 27. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De amikor én kerestem ingatlant, ettől a falra másztam. És nem csak az új építésűeknél lehetett ezt tapasztalni, hanem a régieknél is. Utáltam, hogy telefonálni kellett, rákérdezni, hogy melyik utcában van. Ugyanis egyáltalán nem mindegy a vásárlás során az elhelyezkedés.
2017. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, valóban elég bosszantó.

Esetleg valaki tud arról infót, hogy hogyan lehet megkülönböztetni a különböző ingatlan projekteket? Valami azonosító szám nincs erre vagy hasonló? Ha már utcanév nincs írva....

2017. okt. 27. 15:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Két pofátlan emberfajta miatt:


1. Ingatlan közvetítők

2. betörők

2017. okt. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igaza van a 3-asnak. Az ember védi a saját tulajdonát. Ezért van sokszor pl. olyan is, hogy csak kívülről van kép, vagy csak belülről. Gondolj csak bele. Ott van az összes értékemmel egy csomó fotó + külső kép + utca név... Csak az nem találja meg, aki nem akarja.

A teljesen újépítésűeknek általában neve van. X lakópark, X ingatlankomplexum, stb.

2017. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

#3-as,4-es, újépítésűekről van szó, tehát a betörő, mint indok, nem túl életszerű. :-)

Amennyiben ingatlaniroda hirdeti, akkor amiatt nem tesz ki se utcanevet, se projekt-nevet (pl. Orchidea-liget), mert akkor akár közvetlenül is meg tudod keresni a kivitelezőt.

Ugrik a jutalék. Ám sokszor figyelmetlenek: alaprajz, látványterv képeknél sokszor van egyéb infó, ami alapján beazonosítható. Esetleg egy homlokzati látványrajz google image search-csel hozhat eredményt, megtalálhatod máshol is a projektet.

Illetve még egy javaslat: rengeteg keresgélés szükséges a neten. Máshol is rá lehet találni általában a projektekre, csak rengeteg idő és türelem szükséges hozzá.

Ha küldesz esetleg linket, talán tudok segíteni, elég sokat tevékenykedem ezen a területen.

2017. okt. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ingatlaniroda valóban soha nem ír utcanevet, házszámot, mert akkor rá semmi szükség nem lenne, magad is oda tudnál menni. Használt ingatlan esetében ez logikus is.

Új építésűnél a következőt tudom róla elmondani: az ára (használtnál is), nemcsak a műszaki tartalmat tükrözi, hanem az elhelyezkedést is. Néztem nálunk (város) új építésű hirdetéseket, hú, mondom, ez de jó, és miért ilyen olcsó? Gondoltam, hogy valami olyan helyen van, valóban egy rehabilitált rész, ami iparterület volt, ráadásul két forgalmas utca határolja. Egyébként napelemes, meg minden... csak gyanúsan olcsó. (Az iroda hirdetését megkerestem, és a projektnév - utcanév volt-, meg a látványterv elég volt, hogy rájöjjek). Másik: hú, de jó beosztású, belváros, sose vettem észre. Ára normális. Még nincs teljesen kész, később megtaláltam élőben a látványterv alapján, belváros, nem rossz hely, de többsávos út mellett. Hát ezért nincs fenn cím új építésűnél.

Projekt nevek vannak.

Pl. Duna House oldalán rá tudsz keresni az adott városban a projektekre. Egyébként mint új építésűeket hozzák az oldalak.

2017. okt. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kivitelezőként írom:

Új építésű ingatlanokat is ki lehet pakolni attól még, hogy nem bútorozott, különben nem is őriztetnék.

Cirkókat, lapradiátorokat, esetlegesen már felszerelt csapokat, mosdókagylókat, ajtókilincseket nem tart semeddig összeszedni és már vinni is.

Az anyag lerakodás dátuma nem mindig egyenlő a beszerelés dátumával is, de a betörők nem szégyellik már a felszerelteket sem lekapni a falról :)

A lerakott burkolatot már ugyan csak nem kaparják fel, de amíg az is csak ott hever pár dobozban, addig meg lehet fújni.


Új építésű ingatlanban is lehet milliós károkat tenni pusztán lopással.


Az építtetők viszont nem foglalkoznak a hirdetéssel, ki adják ingatlanirodáknak a megbízást. Az én projektjeim is sok helyen bent vannak, és természetesen senki nem hirdeti pontos címmel, csak városrésszel.

Ha kiírnák a címet, akkor az ügyfél odatalál, a helyszínen már meg is talál engem, vagy a KÖTELEZŐEN kint lévő tábláról a telefonszámom. Az ingatlanos pedig már ki is van hagyva.


Úgy kell érdeklődni annak érdekében, hogy ne menjünk feleslegesen új építésű házat nézni, hogy élből kizárjuk telefonhíváskor a telefont felvevőnek azon helyeket ahová nem akarunk költözni. Ő akkor meg fogja mondani, hogy akkor ez nem az önnek megfelelő ingatlan.


A "ne nézzük meg többször ugyan azt" erre pedig az a szűrő, hogy egy városban, kerületbe, településen a kedves vevő egészen biztos lehet benne, hogy EGYETLEN ingatlanos meg tudja mutatni szinte az összes épülő ingatlant. Ehhez nem kell feltelefonálni az ingatlan.com összes hirdetését. Nem kreditel mindenki mindent, így az első 10 poszt általában 10 különböző ingatlan 10 különböző irodától. Felesleges végigtelefonálni. Egy azon helyen az ingatlanos végig tudja mutatni az összes épülő ingatlant, ebben egészen biztosak lehettek.


Régre visszanyúló "pofátlan fajta" ingatlanos éveimből emlékszem, hányszor volt, hogy új építésű ingatlanra hívtak ki. Megmutattam, szóltam, hogy tudok még mutatni jó pár hasonlót, de köszönték szépen, a sarkon már várta őket a kolléga, a kolléga után meg a következő kolléga, hogy végigvigye őket ugyan azon, amit én is végig tudtam volna mutatni. Csak bele sem gondolnak ebbe, inkább lebeszélnek 5 ingatlanossal 5 időpontot.

2017. okt. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!