Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elővásárlási jog?

Elővásárlási jog?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, hogy ha a szomszéd eladja a telkét, házát, akkor nekem mimt szomszéd elővásárlási jogom van.

Volt mellettünk egy üres telek. Amire mi is egyezkedtünk a tulajjal. De nagyon komolytalan árat mondott. Többször hívtuk, beszéltünk vele. Nem jutottunk dűlőre. Gondolom le akart minket húzni, hogy na fiatalok, ezel biztos hülyék, tapasztalatlanok.

Erre eladta másnak a telket, olcsóbban mint ahogy nekünk akarta.

Így amúgy perelhető lenne az előző tulaj? Ha igen érdemes lenne? Vagy többe kerülne a leves mint a hús?

Vagy ki volt már ilyenben? Kinek mi a tapasztalata, véleménye?



2021. máj. 3. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A szomszéd házára miért lenne elővásárlási jogod? Nincsen.
2021. máj. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
NINCS, nem létezik ilyen! Honnan veszed, kérdező?
2021. máj. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen jogod,annak adja el, akinek akarja.
2021. máj. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sőt! Teljesen ingyenesen is odaajándékozhatja az első szembejövőnek,

még ahhoz sem lenne közöd.

2021. máj. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Óriási tévedésben vagy, semmilyen elővásárlási jogod nincs ebben az esetben.
2021. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan közös tulajdon esetén van ilyen elővásárlási jog. Pl egy telekre épített ikerház, ha nem lehetett megosztani a telket.


De a szomszédod ingatlanára semmiféle jogod nincs.

2021. máj. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Én úgy tudom, hogy ha a szomszéd eladja a telkét, házát, akkor nekem mimt szomszéd elővásárlási jogom van."

Akapból nem így van. Elővásárlási jog akkor lehet ilyen esetben, ha

1. Közös tulajdon (pl osztatlan közös telek, rajta két külön ház - de itt nem ez a helyzet)

2. Külön írásos megegyezés rögzíti (tehát például lehet hogy a szüleid 30 éve azzal a feltétellel adták el neki a telket, hogy elővásárlási jogot kérnek rá) Ez egy létező, teljesen jogszerű eset, lehet hogy van ilyen a te konkrét esetedben, lehet hogy nincs.

2021. máj. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

volt ilyen jog, harminc évvel ezelőtt meg kellett kérdeznem a szoszédaimat, megvennék-e az eladó telkem. Akkor válaszra 15 naptári nap volt, ha nem válaszoltak, akkor lemondtak az elővásárlási jogukról. A rendszerváltás után megszűnt ez a jog. Ma csak illik megkérdezni a szomszédot, hogy ennyiért eladó, megvenné e?


Ahol anyósom lakik, ott még ez divat.

2021. máj. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ikreházak esetén van ilyen, de sima telkek esetén nincs. Annak adja el a szomszéd és annyiért, amennyiért akarja.
2021. máj. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!