Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten egy belső kertre...

Budapesten egy belső kertre néző lakásnál, zavaró ha van vele szemben lévő szomszédja és esetleg átlehet látni a másik lakásba? Vagy ezeket úgy alkották meg, hogy nem lehet átlátni, olyan nagy a távolság általában?

Figyelt kérdés
Nem gangos, újabb építésű, és 5. emeleten található, de téglalap alakú a belső udvar és a teraszról átlehet látni a szemben lévő lakására.

#terasz #szomszéd #udvar #belsőkert #szemben lévő szomszéd #lakásba belát
2021. máj. 9. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, engem nagyon zavar ha belátnak hozzám, bár most hogy kilomposodtak a fák amik a 2 ház között vannak így már annyira nem gáz de télen én is átláttam mindenkihez.
2021. máj. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a függöny homályosít és nem látod azt, hogy mit csinál csak azt, hogy van ott valaki.

Aztán ha besötétedik és világítást kapcsol akkor láthatod a formáját az embernek de akkor is nehéz meg mondani, hogy mit csinál mobilozik vagy könyvet olvas.

Annyira nem látsz rá, hogy zavaró legyen, szerintem az emberekből 10 -ből 8 teljesen unalmas csak ül és nyomja a mobilt, sz.gépet.


Ne félj attól, hogy örömszerzés közben valaki felvételt készít rólad és feltölti a világhálóra.



Húzd el a függönyt, te kilátsz de ők nem látnak rád.

2021. máj. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%

Inkább az, hogy kicsi a tér.

Nem véletlenül drágábbak az utcára néző é panorámás lakások, mint az udvariak.

2021. máj. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező ne hallgass az emberekre.


Belső kertre ( tehát NEM udvarra ) néző lakások a legdrágábbak mindig. Nyilván ha iszonyat közel van a szomszéd akkor nem de ha tágas a kert, akkor ezek csendesek, madárcsicsergős lakások.


Ami még kedvelt az a kis forgalmú utcai lakásra nézők. Holtverseny a kettő között, a de a kertre nézőt szinte mindenki kivétel nélkül preferálja.


Legideálisabb.


Nekem panel, de parkra néz, ez se rossz, és elég messze van a szemben lévő lakás. Viszont nincs 'lezárva' mint a belső kertnél ezért sréhen jobbra van egy út amin azért mennek autók de nem vészesen forgalmas, este, hétvégén meg alig.

2021. máj. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Ha zavaróan közel van, akkor nagyon kellemetlen lehet.

Láttam olyan új építésű lakást, ahol a teraszról át tudsz nyúlni a szomszéd teraszára sóért...

2021. máj. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem is attól függ, milyen messze van. Ha egy utca szélesség, olyan 15 m, akkor talán már nem lenne zavaró nekem, pláne ha némi korlát vagy belógó zöld is akad. Ha csak 5 m, akkor elég klausztrofóbiás rögtön egy fal. Este le kell húzni a redőnyt vagy behúzni egy sötétítőfüggönyt, ha villanyt kapcsolsz, napközben meg jó egy tüllfüggöny, azon nem lehet belátni, amíg kint van világosabb. Utcai nézetű alacsonyabb lakásoknál vagy ahol szembe van a másik ház, ott ugyanígy érdemes tenni, ha nem akarod, hogy belássanak. Vagy fel lehet tenni olyan fóliát is az üvegre, aminél te kilátsz, de nem látnak be.
2021. máj. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a visszajelzéseket. Kép alapján nem tudom megmondani, hogy hánt méterre lehet a szemközti lakás, de ha tippelnem kellene olyan 10 m.
2021. máj. 10. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!