Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Készpénzes fizetés és minden...

Készpénzes fizetés és minden feltétel szerencsés együttállása esetén mennyi idő alatt zárható le egy lakás adás-vétel?

Figyelt kérdés

Az eladó el akarja adni a budapesti lakását, ráér eljönni ügyet intézni. Az ingatlan tehermentes, 1/1 tulajdonú. A vevőnek van elegendő készpénze.


Ez alapján mennyi idő alatt zárható le az adás-vétel? Akár pár nap alatt is?


2021. máj. 22. 09:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy nap ügyvéd,átadják a pénzt. Megegyeznek mikorra mehet a kulcsért az ujj tulaj és kész .
2021. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
3nap
2021. máj. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Egy nap adásvételi és a pénz átadás. A többit az ügyvéd intázi mikor van ideje. Szintén egy nap. Egy nap átírni a közműveket.
2021. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Ez csak az ügyvéden múlik, mennyi idő alatt tudja előkészíteni a szerződést. A többire elég 1 nap.
2021. máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
inkább 1 hét. A szerzödés megirása után bekell jegyezzenek a telekkönyvbe másként megvan esélye hogy több embernek is eladják a lakást egyszerre. Majd fizetés után megint párnap mire bekerülsz tulajdonosként a telekkönyvbe,
2021. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
8-30 nap.
2021. máj. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Függ attól is, üres-e, kell-e költözködni, szállíttatni, takarítani, hibát javítani, stb.
2021. máj. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

4: Ne viccelj már! Te sose vettél lakást?

Mi 3-4 napig csak a szerződés részleteit egyeztetjük, fogalmazzuk, az eladó családja, a vevő családja és az ügyvéd együtt.

Szerződéskötés ügyvédnél 2 órás időtartam, oda-visszaút utazási ideje rájön erre, legyen az is 2 óra.

5 közműnél kikérni nullás igazolást is lehet 2 nap...

Birtokbaadási procedúra, jegyzőkönyv is 1-2 óra...

Egy átutalás lekönyvelése a banknál is lehet 4 óra...

Volt, hogy átadásnál derült ki egy hiba, azt természetesen az eladó fizeti, de ahhoz is szakit hívni, stb.

Egy szállító 1 órát késik, vagy lelép, újat kell szerezni, az is benne van a pakliban.

Közös képviselő beteg, nincs helyettese, az is benne van a pakliban, ez még pár nap csúszás...

Legutóbb 90 napos kiköltözési határidővel vettünk lakást, mert nem lehetett tudni 45-90 nap közt mikor jön össze minden, igaz, ekkor lakott volt az ingatlan.

Bárkit érhet baleset, ügyet át kell andi valakinek, stb...


Minimum 30 napot beleírnék, mert nem akarnék eladóként mások hibájából kötbért fizetni.

2021. máj. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha nincs energetikai tanúsítvány, azt is kell még csináltatni szerződés előtt.

Senki nem fog holnap vagy holnapután reggel kijönni ehhez, neki is idő időpontot adni, aztán dolgozik ott 2-3 órát, majd otthon 3 munkanapon belül megírja.

Tehát ez is beletelhet 1-2 hétbe is.

Ha kér a vevő alapító okiratot, SZMSZ-t, stb., ezt beszerezni a társasháztól... Ha kér kéményseprő jegyzőkönyvet, azt beszerezni a kéményseprőktől...


Így esett kútba egy adásvételünk, 5 hét egyeztetgetés után elküldtük a vevőt, annyi mindent kért az ügyvédje, ráadásul 2 nyelven, és még nem volt kitűzve szerződési időpont.

2021. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"4: Ne viccelj már! Te sose vettél lakást?"

Csak 6-ot eddig, de egy sem zajlott le 1 nap alatt, ám a kérdező "szerencsés együtállás"-ról beszélt.

"Mi 3-4 napig csak a szerződés részleteit egyeztetjük, fogalmazzuk, az eladó családja, a vevő családja és az ügyvéd együtt."

Hogy kezdtem a mondatomat: az ügyvéden múlik... Nekem is átlagban 2-3 napot szokott igénybe venni.


"Szerződéskötés ügyvédnél 2 órás időtartam, oda-visszaút utazási ideje rájön erre, legyen az is 2 óra."

Nekem eddig 1 órába belefért mindig a szerződés, oda-visszaút is, ez nem releváns.


"5 közműnél kikérni nullás igazolást is lehet 2 nap..."

Online 10 perc.


"Birtokbaadási procedúra, jegyzőkönyv is 1-2 óra..."

Így van, ezzel még mindig bele lehet férni az 1 napba.


"Egy átutalás lekönyvelése a banknál is lehet 4 óra..."

Volt régebben, most már 1 perc.


"Volt, hogy átadásnál derült ki egy hiba, azt természetesen az eladó fizeti, de ahhoz is szakit hívni, stb."

Ez konkrétan már szavatossági probléma, nincs összefüggésben az adásvétellel.


"Egy szállító 1 órát késik, vagy lelép, újat kell szerezni, az is benne van a pakliban."

Ezt igazából nem is értem, milyen szállító?


"Közös képviselő beteg, nincs helyettese, az is benne van a pakliban, ez még pár nap csúszás..."

Ez nálam szintén az "ügyvédtől függ-témakör", ezt ő intézi minden esetben nálam.


"Legutóbb 90 napos kiköltözési határidővel vettünk lakást, mert nem lehetett tudni 45-90 nap közt mikor jön össze minden, igaz, ekkor lakott volt az ingatlan."

Jellemzően igen, én is általában 30 napos határidővel vettem lakást, de "szerencsés együttállás" esetén miért ne történhetne meg aznap? Üres lakást én is adtam már az adásvételt követő napon, minek fizettem volna még tovább a költségeit 30-90 napig?


"Bárkit érhet baleset, ügyet át kell andi valakinek, stb..."

Vis major, ismétlem, "szerencsés együttállás". :-)


"Minimum 30 napot beleírnék, mert nem akarnék eladóként mások hibájából kötbért fizetni."

Persze, számomra is ez logikus és életszerű, én csak a kérdező túl optimális felvetésére reagáltam, amely egyébként kivitelezhető.

2021. máj. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!