Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen ötlet most nem sokkal...

Milyen ötlet most nem sokkal iskola végzés előtt venni egy lakást, ha lehet nem itt fogok élni? Te mit tennél?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, de már kicsit idősebb, előtte dolgoztam néhány évet felnőttként külföldön. 1 év múlva végzek és még őrlődöm, hogy itt éljek-e vagy elköltözzek Pestre, de Pesten sokkal több a munka a szakmámban, viszont persze a megélhetés is drágább. Részben öröklés, részben félretett pénz által van 15 millió forintom ingatlanvásárlásra. Még ehhez vennék fel 5 millió lakáshitelt (törlesztő: nevetséges havi 35-40 ezer) és itt a nagy egyetemvárosban ahol élek ebből egy remek első lakást tudnék venni. Van most is nem diák jellegű munkám suli mellett, és azt néztem a mostani fizumra még épp ennyi hitelt adnának is. Pesten viszont 15-20 millióból semmit nem lehet venni. Igaz ott már lehet tudnék fizetni majd talán 10-15 millió hitelt is (80-100 ezer törlesztő), de azt meg soknak érzem és nincs olyan külső segítségem, hogy bárhonnan segítséget kérjek, ha a következő 20 évben bármikor is nem tudok kifizetni 100 ezer ft törlesztőt.


Az egy nagy félelmem, hogy az árak viszont folyamatosan mennek fel. A következő 2-3 évben nem fogok annyi pénzt keresni, hogy tudjam növelni a mostani megtakarításomat, viszont az ingatlanok árai mennek fel folyamatosan. Ettől is félek, hogy még most tudnék venni itt is, de lehet pár év múlva már sehol. A 15 millióm igaz kamatozik évi 700 ezret, de az árak még ennél jobban is nőnek. Tehát sok minden van, ami nem rajtam múlik.


2021. máj. 26. 15:26
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
vegyél egy lakást most, aztán ha költözni akarsz akkor el tudod adni drágábban
2021. máj. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha most van lehetőség vegyél most. Akár mikor eladhatod. Cserélheted másikra.
2021. máj. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is vennék.
2021. máj. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!