Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kiket kell felkeresni, ha...

Kiket kell felkeresni, ha hangszigetelést szerenték a szobámban?

Figyelt kérdés

Helló.

Sajnos 1 éve tart, hogy az új szomszédain akik egy fiatal pár állandóan hangosak, de már csendháborítás határán vannak.

Este 9 sőt 10-11 után is állandóan hallom a zenét ami tőlük jön át és a rezgéseket is hallani nem csak nálam hanem a mellettem lévő mellékhelységben is ott a legjobban mikor dübörög.

Most a tévé megy hangosan náluk kb mintha egy ultra vékony fal lenne köztünk mert néha kihallom a tévét is. most kezdtek el néha pakolgatni, mozgatni bútorokat.

Erkélyen is állandóan hallom ahogy hangosan beszélgetnek és nevetgélnek de kb mintha mellettem lennének. Erre megoldás a csukott ablak de azért szeretnék kis levegőt. Albérlők.

Sajnos hiába mentem át szólni nekik, egy ideig hatott a dolog mert amúgy udvariasan figyelmeztettem erre de egyre rosszabb. Soha nem volt ebben a lakásban ilyen zavaró szomszédunk, mióta itt élünk 22 éve.

Rendőrségnek kizárt, hogy szólok mert nem akarom, hogy egy életre megutáljanak és ez az ellenkezőjére válhat hiába kapnának bármi figyelmeztetést. Még este egy kanál leesése is tökre áthallatszik.

Már nagyon elegem van ebből pedig türelmesen türtem és nem zavartam őket de néha már ha a fülemet a falhoz teszem na mintha a zene forrása közvetlen ott lenne és átérezni a basszust.

Költözés nálam nincs tervben mivel itt minden adott nekem és nem szorulok rá még ennek ellenére sem.

Ezért vetném be a hangszigetelés tervemet, nem érdekel ha leszűkíti a teret ha ezzel minimálisan lecsökkenti az adott zajokat.

Nem elég, hogy a szomszédok most hangosak sajnos főúton lakok ahol percenként megy tűzoltó, mentőautó, parkban boxolók lettek és annak a rezgései is idáig eljönnek ami még a szomszédok előtt is zavaró volt, korábban nem volt. Már megőrülök a zajoktól és még csukott ablaknál se élvezhetem a csendet sajnos.

Hiába figyeleltem fel ezekere jobban mialatt munka nélkül itthon voltam, mióta dolgozom semmivel se jobb mivel este hazajövök 9 körül és ahogy wécérre megyek ott már hallani a dübörgő tuc tuc zenét, este 12ig pakolgatnak meg egyebek..és megy a tévé full hangerőn szinte.

Bármennyit megfizetnék ha legalább minimális szinten valahogy letudnk csökkenteni legalább a szomszéd általi zajokat, mert ennyi zaj egyben kiidegel ha kevesebb lenne valahogy jobb lenne talán.

Kiket kell keresnem vékony falhangszigetelésére akár hálószobában és csempézett wécében és fürdőben? Ablakokat is lehet valahogy jobban hangszigetelővé tenni mert sajnos csukott ablaknál is tökre hallom a boxzsákok püfölése általi rezgéseket és ezt néha éjjel is teszik. Azt hogy az erkélyen hangoskodnak sőt ott is néha hangosan hallgatnak zenét arra nem szólhatok főleg nappal, de így egybe már több a soknál. Teljes csendet szeretnék egyszer de mióta ők idejöttek azóta nincsen és félek ebbe foguk megőrülni.

Egyszer éjszaka 2kor mikor épp nem tudtam aludni és nyugodtan gépeztem a falnál voltam tök hirtelen átkopogást hallotam de tök agresszívan és olyan szívrohamot kaptam sokkomban hogy úgy felpattantam és villanyt oltottam mert ilyen még nem ért, megijedtem és nem értettem a dolgot de gondolom szivatott érthetetleenül.

Nálam a tévé is a legkisebb hangerőn van nekem hangos de másnak tök halk és nem hiszem hogy bármi kiválto okot csináltam volna ezért..Mit tehetnék jobb hangszigetelés érdekében? Nem tudok oda tenni semmit, mert minden jó ahogy most van elrendezve.

Bocs ha regényt írtam de ki kellett adnom magamból, én eddig mindig jó szomszéd voltam, sosem haragudtam senkire, nekik is kedvesen szóltam hogy lehetne e lehetőség halkabb zenehallgatásra, de tényleg ezt érdemlem? Semmi csönd és nyugalom nincs mióta a szomszédaim ilyen hangosak, megértem hogy fiatalok de azért itt vannak szabályok de sajnos csak hozzánk hallatszik be ennyire mert senki más nem panaszkodik rá...



2021. jún. 6. 00:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Rendőrségnek kizárt, hogy szólok"


Na itt cseszted el a dolgot, és kezdesz el álproblémát gyártani saját magadnak. Én ilyenkor szólok a rendőrségnek, és a probléma meg van oldva. Egyetlen ilyen hívás is elég, kijönnek, figyelmeztetik őket, és attól kezdve elkussolnak.

De természetesen a te dolgod, ha inkább gyötrődni akarsz és sajnáltatni magadat, meg azon filozófálni, hogy te milyen jófej vagy és mit érdemelsz.

2021. jún. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Hangszigetelést felejtsd el, ez egy lakás, közös a födém, közös a fal, az erkélyen ordítozasrol meg ne is beszéljünk.

Ne verd magad felesleges költségekbe, semmivel nem lesz jobb.

Hívj rendőrt.

2021. jún. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Testhangot nem fogod tudni megszüntetni. Max a beszédhangot csillapitani, csodát ne várj.

Akusztikai mérnök aki ebben pontosan tud segíteni.

2021. jún. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Tehát jól leszigetelsz milliókért mindent, aztán este nyitsz egy ablakot. Elmés projekt.
2021. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
ti komolyan lennétek olyan szemetek és pont a szomszédra ráhívnátok a rendőröket? Egyből kiderülne ki hívta őket rájuk és majd én iszom meg a levét mert sokszor nem lehet ellenőrzini hogy pont akkor fognamk épp hangoskodni..elmés projekt!
2021. jún. 6. 19:25
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

#5: igazábol két lehetséges megoldás van.

1. Elköltözöl.

2. Teszel róla, hogy a szomszéd költözzön el.

Semmi más nem múködik.

2021. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6.írtam is hogy nincs most lehetősgem elköltözni és nem igazán szeretnék a szomszédok ellenére sem.jó helyen vagyok a zajok ellenére
2021. jún. 6. 19:51
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

"ti komolyan lennétek olyan szemetek és pont a szomszédra ráhívnátok a rendőröket?"


Nyilván. Ő szegi meg a törvényt, konkrétan a helyi önkormányzati zajrendeletet folyamatosan. Fordítva ülsz a lónak a faszánján, barátom.

De nyugodtan szívogassad csak tovább a hosszú cicit, ha ilyen szerencsétlen vagy, h ennyire sem bírsz kiállni magadért, hogy felemeld a telefont. :) Neked lesz rossz, nem nekünk. Szóval csak hajrá, így tovább!

2021. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8.nem értitek ha rájuk hívom akkor egyből megtudják nyilván hogy én votlam aztán pont hogy rosszabb lesz nekem...

ha nem a kérdésre válaszoltok akkor inkább sehogy jobban járunk amúgy is!

2021. jún. 6. 23:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Választ kaptál a kérdésre.

Az, hogy az igazság fáj, már a te bajod, keseregj csak tovább.

2021. jún. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!