Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Új építésű lakóparkokban,...

Új építésű lakóparkokban, lakóházakban milyen a hanszigetelés a lakások között? Sok helyen írják hogy hangszigetelő tégla van. Ez mennyit ér?

Figyelt kérdés

Jelenleg panelben lakom. El szeretnék költözni.

Sajnos van egy sok-sok éve húzódó egészségügyi problémám. Nagyon erős ízületi fájdalmaim vannak amik miatt nem tudok aludni. A forró fürdő többet segít mint bármilyen fájdalom csillapító. Emiatt az éjszaka közepén vagy hajnalban random időpontokban szoktam fürdeni, másképp nem alszom csak szenvedek.

A melegítő párna nem segít (az orvos szerint azért mert másképp adja át a hőt és a víztömeg is számít). Próbálkozom megoldásokkal de félek hogy ez még évekig vagy örökre el fog húzódni.

Jelenleg panelben lakom. Tudom hogy áthalatszik a szomszédba. Megértőek de azért kellemetlen az egész. + Ki tudja mikor elégelik meg.

Egyébként is elég rendszertelen életmódot élek. Művész (grafikus) vagyok és külföldre dolgozom. Sokszor éjszakázom mikor megvan az ihlet. Viszont nagyon halk vagyok. Még sorozatot is csak fülessel nézek reggel 8 és este 8 között. Az egyetlen hangos szokásom az éjjeli fürdőzés.



2021. márc. 14. 13:09
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Főleg olyan házak érdekelnek ahol hangszigetelő tégla van a lakások között. Én ilyen lakást választok ha költözöm.
2021. márc. 14. 13:11
 2/16 anonim ***** válasza:

Építtetőtől függ, de elvileg az újépítésű lakások jobb hang- és hőszigetelők, mint a régebbiek. Már csak az egyre szigorodó energiafogyasztási előírások miatt is. Én pl. soha nem hallottam se a mellettem, se a felettem lakót.

Mindenképpen jobbak, mint pl. panel, vagy a régi pesti bérházak, hangszigetelő tégla nélkül is.

2021. márc. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én mostanában járok egy újépítésű lakásba, első osztályú a szigetelés.
2021. márc. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ez jól hangzik. :-)

Ti pl. egy ilyen házben aggódnátok ha egy olyan ember költözne mellétek eki éjjel random időpontokban fürdik? Vagy tényleg ennyire bíztok a hangszigetelésben?

2021. márc. 14. 14:37
 5/16 anonim ***** válasza:
68%

Az új építésűek legtöbbjében, semmiféle hangszigetelés sincsen, mert mindent kispóroltak belőlük.

De keresgéljél, hátha találsz.

2021. márc. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%

Családi házban lakom.

Érdekes, de még sohasem zavartak a szomszédok fürdőzési szokásai.

:)

2021. márc. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én nézegetek a lakóparkokról lakóházakról értékeléseket és fórumokat. Nagyon változóak a visszajelzések. Sztem ez inkább egyedi dolog. Csak már elkészült lakást vennék amit meg tudok nézni, akár azt is megengedik hogy magam hallgassam meg mennyire mennek át a zajok. Az értékeléseket is figyelem, sok a visszajelzés az ottlakó emberektől.
2021. márc. 14. 15:36
 8/16 A kérdező kommentje:
Hát én szeretek központi helyen lakni. Nem szívesen költöznék házba. Nem is igazán telne rá.
2021. márc. 14. 15:37
 9/16 anonim ***** válasza:
Ahogy írod kérdező (és ahogy én is írtam a 2esben), változó. Attól függ, hogy milyen az építtető. De általában jók az újépítésű lakások. Jól teszed, hogy olvasol visszajelzéseket, értékeléseket. Ha már közel jársz a döntéshez, érdemes felkeresni a neked tetsző házban hirdetőket, még ha konkrétan az a lakás nem is tetszik, hogy aztán amikor bejutottál, akkor meg tudd kérdezni a lakókat, akik épp jönnek-mennek, akivel a liftben találkozol, stb. Az eladó természetesen nem fogja elmondani :) És még a közös képviselőt is érdemes megkérdezni. Az egyébként is fontos, hogy jó legyen és fel kell keresned vétel előtt.
2021. márc. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
22%
A plafon felől szinte nulla a hangszigetelés az új társasházakban.
2021. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!