Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Adott készpénzből egy lakás...

Adott készpénzből egy lakás Budapesten, vagy két lakás vidéki megyeszékhelyen, egyetemvárosban?

Figyelt kérdés

Budapesten dolgozom és élek, de vidékről származom.

Saját lakásom jelenleg Budapesten nincsen, albérletezek.


Egy hosszútávú befektetés lejárta után most van kb. 30 millió Forintom, amiből Budapesten 1 kislakást, vagy egy vidéki egyetemvárosban 2 kislakást vehetnék. A vidéki lakásokat kb. 100.000 Forint körül tudnám jelenleg kiadni, darabonként.


Jártatok már hasonló cipőben? Arra gondoltam, hogy a két vidéki kislakást veszem meg, mert annak a bevétele bőven fedezné a budapesti lakhatási költségeimet, és még maradna is a zsebemben.


Amúgy sem szeretnék Budapesten elköteleződni, vagy bevásárolni egy olyan lakásba, ahol kiderülne, hogy hangosak a szomszédok, vagy nem kényelmes számomra a környék.


Te mit választanál?


2021. jún. 6. 10:49
A kérdező szavazást indított:
30 millióból udapeste 1db lakást
30 millióból vidéki megyeszékhelyen 2db lakást
14 szavazat
1 2
 1/11 mindentudó99 ***** válasza:
63%
Én a két lakást venném. A kettő kiadása többet hoz mint az egy fővárosi lakásé. Hegyébként se szeretsz ott ez a logikus. Aztán később változtathatsz ha meggondolod. Eladod a kettőt és veszel egyet Bpesten.
2021. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Minigarzon 20 alatt Budapesten és egy kis lakás egyetemi városban.:)
2021. jún. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%

Lakáskiadás költségeit levontad? Adó, amortizáció, vidéki utazások költségei? Azt mondják a nálam okosabbak, hogy az állampapíroknál jelenleg az ingatlanok bérbeadása sem hoz többet. Márpedig azzal gyakorlatilag nulla költséged lesz és idegeskedéssel sem jár.

Mondom ezt én, aki egyáltalán nem állampapír párti. De ha csak a számok döntenek, akkor érdemes megfontolni.

2021. jún. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Azzal számoltál, hogy a lakást nem érdemes csak úgy "magára hagyni"? Tehát azért nem árt, hogyha a lakás élhető közelségben van hozzád, bármi gond van akkor tudj menni és intézni. Amúgy a 2 lakás egyértelműen több bevételt hoz, arrl nem is beszélve, hogy lesz 2 ingatlanod, esetleg olyan élethelyzet alakul akkor el tudod adni az egyiket és még mindig marad egy fix bevételed a másikból.
2021. jún. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-4#: A vidéki lakás a szülővárosom, ahol a szülői házunk is van. Rendszeresen hazajárok, a hétvégéket 80%-ban az adott vidéki városban töltöm. A cégem kifizeti ezeket a hazajárásokat.


Szóval ha el kell intézni valamit, a heti egyszeri jelenlétem biztosított, akár munkanapokon is, mert tudok vidékről Home Officeozni. Az utazás ingyen van.

2021. jún. 6. 12:42
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Ha vidéken van, akkor csak a bérleti díj különbözete után kell adóznod.
2021. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Vidéki városban nehéz jó albérlőt találni.

Pesten egy nap alatt kiadod.

2021. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Ha jól értem, mivel nem akarsz Budapesten maradni, ott is kiadnád. Akkor innentől egyszerű a matek, a járulékos költségeket is figyelembe véve meg kell nézni, reálisan milyen lakást tudnál venni és mennyiért lehetne kiadni. Majd kivonod a költségeket és megvagy. Na meg nem árt megnézni milyen trendek várhatók a környéken
2021. jún. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7. Nem nehéz. Én a "kicsike" Szolnokon is találtam 2 hét alatt egy tanárnőt bérlőnek, illetve a másik városom Szeged amihez még kötődöm, ott is szoktam nagyon hamar fiatal diákot, vagy pedig dolgozó embert találni az ottani kiadandó lakásba.
2021. jún. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2-essel értek egyet. Egy magadnak Bp-en, egy vidéken.
2021. jún. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!