Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miket vennétek figyelembe...

Miket vennétek figyelembe lakás vásárláskor? Mert én a lokációt, erkélyt, lehetőleg ne lássanak be, ne legyen túl idős a lakás illetve később is érjen annyit amennyiért megvettem. Mit érdemes még nézni egy lakás vásárlás előtt?

Figyelt kérdés

2021. jún. 10. 00:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
En is ezeket, talan azt hogy állatbarát legyen, mivel majd szeretnék allatot, meg a szomszédokat is megneznem. Baratom szembe szomszédja pont egy cigany csalad volt, büdösek, hangosak, az egesz folyosót telepakoltak szeméttel, szerencsere mar elköltöztek onnan, de emiatt baratom lakotarsa is elment, mert nem birta ezt. Azt is megneznem, h bútorozott-e vagy sem. Hanyadikon van, van-e lift. Illetve egy baratnomeknel ugy volt kialakítva, hogy a konyha pont igy a lakás kozepen volt, nem volt ablak, es ha főztek akkor az egesz lakásban terjengett a rantott hus szag, mindent megfogott. Mivel en is szeretek/szoktam fozni, igy erre is figyelnek, hogy milyen elhelyezkedesu a konyha. Lehet azt is megneznem, h a nap delelott vagy delutan süt ra a lakásra. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2021. jún. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Lokacio. Lokacio. Lokacio.


Csak ez szamit,hogy ertektarto marad-e.


Az uj lakasokkal az a baj,h nincs letesztelve,hibak garmadaja fordul elo.


A regi lakasokban nincs lesporolva a falvastagsag. 80 cm. Az ujakban 15 cm.


Sokszor az erkelyen nincs vizelvezeto ,a lejtes nincs kialakitva,


Nyaron tul melegek az uj lakasok a vekony falvastagsag miatt. Igy allando koltseg a legjobdi. Mi tha nyaron is futenel. A tegla lakasban meg kellemesen huvosebb van a kinti hofoknal. Foleg,ha ejjelente szelloztetsz.

2021. jún. 10. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
lakásvásárláskor én arra szoktam nagyon figyelni hogy nehogy lakást vegyek, mert házban akarok élni
2021. jún. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
4%

"A regi lakasokban nincs lesporolva a falvastagsag. 80 cm. Az ujakban 15 cm."


Az USA-ban pl elég súlyos probléma, hogy nem téglából, kőből építik a házakat, hanem könnyű faszerkezetesek. A tornádó is könnyebben elviszi, de tudjátok az USA-ban szinte mindenkinek lehet fegyvere és ott a golyó is átmegy a házak, lakások falain. Ez itt Európában elképzelhetetlen lenne akkor is, ha lehetnének fegyvereink.

2021. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

#4 Tipikus panelproli okoskodás. Voltál már az usa-ban egyáltalán. Képzeld nem csak faházaik vannak...

Mellesleg pont Magyarországon vehetsz csapatszállító könnyűtankot, még le is lehet vizsgáztatni közútra. Akarsz fogadni, hogy átmegy a téglafalon?

2021. jún. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
En szivesebben elek uj(abb) epitesube, de regi akar 60-80 eves epuletekkel sincs baj ha maga a lakas fel volt ujitva, es epulet sincs az osszedoles hataran.
2021. jún. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ meddig akarsz benne lakni. Ha gyereket is tervezel, legyen lift ha nem az első laksz, nem árt ha van tároló a lakáshoz. Merre néznek az ablakok, ha nyugati fekvesű akkor megsülsz, ha eszaki megfagysz. Milyen a lakóközösség, pl faliujságot, lépcsőházat, tisztaságot nézd, büdös van e, szigetelt e a ház. Figyelj a zajokra, ha tudsz. Van e közelben bolt, iskola, ovi, milyen a tömegközlekedés.

Szerencsés ha a lakas felujitáson esett át, ha nem, te tudod akarsz e vele foglalkozni. Hirtelen ennyi.

2021. jún. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon leegyszerűsítve ezeket kell nézni. Pontokba szedem, a sorrend nem fontos, mind lényeges, persze igyekszem a legfontosabbtól legkevésbé fontosig írni.


1. Elhelyezkedés: magyarul melyik utca, melyik városrész, melyik kerület ( ha Budapest ).

2. Lakóközösség: a házon kívülről látszik, de érdemes elmenni arra sokszor mindenféle napszakban és látni kik jönnek mennek, mennyien és kik, milyenek.

3. Közvetlen szomszédok: ez lutri de jó kiindulási pont ha újak a nyílászárók és rendezett a lépcsőház. Felső és oldalsók a fontosak, esetleg az alsó.

4. Tájolás: itt írtak fűt-fát, mindnek van előnye és hátránya. Úgyhogy ezt nem észak-dél-nyugat-kelet módon írom le, hanem, hogy mire néz. A legjobb ha belső kertre ( ez ritka ), vagy ha csendes utcára, vagy ha egy parkra ( figyelem: nem kiülős játszótérre, hanem valamilyen füves-parkos részre 1-1 paddal max ).

5. Emelet: itt vannak preferenciák de földszint és legfelső szintet kivéve, a többi alkalmas lehet, ki mennyire magasan/alacsonyan érzi magát komfortosan.

6. Zajszint: messze kell hogy legyen a főutaktól hogy lehessen szellőztetni, legyen zöld a környezetében, előtte mögötte.

7. Lift: kell. Ez ahol nincsen örök probléma mert van ahova nem is lehet utólag szereltetni. Ez most már olyan alap mint a víz, villany egy lakásban. Ebből nem szabad engedni.

8. Elosztás: legalább 2 egész ( nem fél ) szoba legyen, ott kis család, pár és egyedülálló is el tud lenni évekig.

9. Mondanám az árat, de ez evidens. Ár érték arányban legyen.

10. Állapot: nem szabad totál lerobbantat venni mert egekben a felújítási árak. Olyat kell ahol már volt felújítás, vagy ami teljesen fel van újítva de véletlenül áron alul van ( ritka de ki lehet fogni ).

11. Ház állapota: ezt nagyjából lehet látni de érdemes egyeztetni a közös képviselővel.


Kb. ennyi, ezek a legfontosabbak szerintem!

2021. jún. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat mentek a zöld pacsik. Kérlek írjatok még ha van ötletetek/véleményetek.

Én most jelenleg a IX. kerületben nézek egy ~10 éves kis lakást (~40m2) egyedül az erkély ami miatt nem tudok dönteni mert tisztában vagyok vele, hogy nem az a legfontosabb de ~2,5 m2 és mindig is szerettem volna egy nagyobb ~5nm2 erkélyt. Ahol rendesen kitudok ülni. De ár érték arányban jó, mindene van amit szerettem volna, egyedül az erkély ami sajnos nem olyan. De lehet kompromisszumot kell kötni.

2021. jún. 10. 11:22
 10/17 anonim ***** válasza:

Az erkély szerintem kompromisszumos kérdés de kimaradt a listáról. Mert igen sokaknak fontos mind az erkély, mint a loggia, mind a kamrahelyiség, vagy egy pince/tároló. Bár valamilyen tároló ( ha közös is ) mindenhol van.


A IX. kerület és a 10 éves ház és a 40 m2 már jó. Ha neked ez a környék kell, és ezek szerint újépítésűben gondolkozol akkor ez jó választás lehet, lévén egy rehabilitált kerületről van szó.

Igaz arrafele kevesebb a zöld, de ha nem igényled akkor hajrá :).

2021. jún. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!