Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fog csökkeni, rendeződni az...

Fog csökkeni, rendeződni az ingatlanpiac? 2021.

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1.5 évben nagyon megugrottak az ingatlanok ára. Mi okozza ezt? Mitől lehet? Fog ez rendeződni vagy csak rosszabb lesz?


25 millióig (bezárólag) szeretnék házat, Pest megye.

2-3 szobásat. De ilyen szinte nincsen, vagy csak olyan, ami lakhatatlan állapotban van.


30% önerő hamarosan meglesz, többi hitel.


Babaváró+CSÓK miatt emelkedtek meg ennyire az árak?


2021. jún. 14. 13:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Több oka is van. Amikor egyéb befektetési formák (lekötött betét, kötvények, részvénypiac) éppen nem túl vonzóak, akkor sokan fektetnek ingatlanba is). Ehhez jön a CSOK, a babaváró, a forint leértékelődése, az építőanyagárak megemelkedése, stb.

A vágyakat, tetszik vagy sem, a realitáshoz kell igazítani. Ami pedig azt jelenti, hogy csak jóval drágábban lesz házad, mint amennyiért szeretnéd. Itt "rendeződni" nem fog semmi, emelkedésre lehet számítani a továbbiakban is, amelynek az üteme változhat, ha változik a lakáspolitika. Erre a kormányváltás esetén lehet számítani, a jelenlegi kurzus nem fog 180 fokot fordítani.

2021. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Babaváró+CSÓK miatt emelkedtek meg ennyire az árak?

Igen


Nem fognak csökkenni az árak, szeptember fele mennek fentebb megint

2021. jún. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Építőanyagárak is a fellegekben, szerintem a helyzet csak egyre rosszabb lesz.
2021. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
0%

De a Babaváró+CSÓK már 5 éves és még mindig amiatt emelkedik?

Egy használt házon a banki költségeket levonva kb 500-600ezer támogatás cserébe nem válhatsz, nem költözhetsz, stb.

10% ot erősödött a forint és még mindig amiatt drágul?


Világon nincs olyan, hogy vidéken valaki befektetésnek vásároljon, pestről meg már költözik mindenki ki.

25M ért vadi új passzív házat építhetsz, amilyet csak akarsz, aki szerint nem az nincs tisztában az árakkal.

2021. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
Na de a sok CSOK-os hitel nem dől be? Mert még most tök jó, hogy egy ideig nem kell törleszteni némelyik verzióját bizonyos feltételek esetén, a sok bevallalt gyerek meg elkezd iskolába járni, stb, azok is egyre többe kerülnek. Úgyhogy talán soknak belőlhet a hitele. Persze lehet, hogy tévedek.
2021. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

#4 Szerintem sok faktor van benne. Azt prognosztizâlta a Morgan Stanley a napokban, hogy nagy a valószínűsége, hogy beszakadnak a tőzsdék.


Hónapok/lassan két év óta ott lóg a levegőben, és mindenki menteni akarja a pénzét a forint romlása sem tett neki jót.


Szerintem a moratórium, babaváró sem segít, de a csok többszörösen buktat. Egyfelől mindenki hallotta ezt a 30 milliót, (ami nem igaz, mert mondjuk 2 gyerekre támogatás 3 millió alatt van csak, a többi hitel), ami megnöveli a várakozásokat. Illetve nem akarnak ingatlant eladni az emberek. Ahhoz, hogy csokos lakásból másikba költözz, kell annyi önerő, hogy egyszerre tied legyen mindkét ingatlan. Tehât 10 évre fixálták a fiatalokat a lakásukba (ami nem tűnik soknak, de eddig ők voltak a "legmobilisabban" eladó-vevő réteg, mikor nagyobba költöztek), akinek kicsit is jó a lakása az nem adja el, ha nem muszáj.


A hitelek miatt babaváróval szinte bárki vehet 40 milliós házat/lakást nulla önerőre. A törlesztő kb. 160 000 forint/hó, tehát 320 000 forintot fizetésre akár már meg is kapod, ezt majdnem mindenki teljesíti, ha két kereső van és nincs más hitel.

2021. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
#4 Mekkora passzív ház? Rokonom 40 nm terszra kapott 900 000 forintos legjobb árajánlatot, annál csak drágábbak voltak. (200 000 volt a csempe, a többi munkadíj és egyéb anyagok).
2021. jún. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%
#4 A ház méretet azért kérdeztem, mert van telkünk és szívesen építenénk egy 100 nm-es házat. Nem tudom, hogy mennyiért vállalnád kulcsra készen?
2021. jún. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
20%
Ha te mérnök fizetést adsz egy Kőművesnek akkor lehet 40 millió, ha nyugati mérnöki bért fizetsz akkor 100 millió is lehet. Ezen az oldalon mindenki olyan tanácsot ad, hogy legyen drágább. Különben én mérnök vagyok és a 40 éves házat közel passzivvá alakítottam kb 500 ezerből 10 éve. A terasz 1 embernek kb 1-2 hét. Mit mondjak, rengeteg Kőműves ismerősöm van aki nem keres 1200ezret havonta
2021. jún. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%
De most komolyan, vidéken mindenki tud betonozni, főleg mixerrel, az hogy te 1 milliót kifizetsz erre havi bérként az kit érdekel?
2021. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!