Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a véleményetek olyan...

Mi a véleményetek olyan családi házról amínek a falai kívül és belül is teljesen le vannak burkolva? Kívül beton lapokkal és belül lambériával. Van ennek valamilyen káros hatása ? Lehet a lambéria alatt rossz minőségű a fal vagy esetleg penészes?

Figyelt kérdés

2021. jún. 14. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
Aki lambériát használ, ne adj' Isten még tetszik is neki, én abból mindent kinézek.
2021. jún. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos eddig ilyen esettel nem találkoztam, legalábbis nincs olyan ismerősöm akinél akár a külső akár a belső helységek falai teljesen le lennének burkolva. Ingatlan vásárlás előtt állok és nemrég néztem egy családi házat aminél minden megfelelne csak ez a lambériás része elgondolkodtatott és kicsit elbizonytalanodtam .
2021. jún. 14. 22:30
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Én nem venném meg. A beton kifejezetten rossz hőszigetelő. Magas lehet a fűtési költsége a háznak, cserébe nyáron hamar átmelegszik.
2021. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit értünk beton lap burkolat alatt?


Lehet beton vagy kőlapokból átszellőztetett homlokzatburkolatot csinálni, ami tulajdonképpen a legjobb dolog a világon, csak cserébe baromi drága is főleg az átlag ember Dryvit + színezett homlokzat szintjéhez képest.


Meg láttam már olyat, ahol a fal telibe volt rakva 30x30 járólapokkal, na az tényleg durván nézett ki.

2021. jún. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Sok proli jár ide, de az Év Prolija díjat az első válaszoló kapja!
2021. jún. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában a (szakszerűen kivitelezett) lambériának "káros hatása" nincsen. Bár az tény hogy sok, tőle függetlenül keletkező hibát elfedhet. Penészedni nem szabad neki normális esetben, ha a lambéri alatt penészedik ott más baj is van. Hozzátehet a lambéria is, de magában csak attól nem penészedhet, ha minden más rendben van.
2021. jún. 15. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ki tudja nem e vizesedést akarnak elrejteni vele
2021. jún. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A peneszes falakat szoktak tapetaval es lamberiaval lefedni!!! Nagy paratartam 60%-nal mar peneszednek a falak!!!

Paramerovel es homerovel menjetek lakast nezni!!!


A frissen felujitott lakasok es hazaknal mindig gondolkodjatok el…. Miert nem maganak ujitotta fel..???

2021. jún. 15. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8# nem sok értelme van, nyáron nem lesz hőhid. Nálam a tartós 60-70 pára sem okozott penészt. Harmatpont a lényeg, ami most nem lesz.

Inkább falnedvesség mérőt, azzal többre menni, a lambéria is sokszor a miatta lehulló vakolatot takarja. Ami bezárva penészedik.

2021. jún. 15. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Lehet, hogy semmi baja a háznak, de én az ilyet nem merném megvenni.

Felénk lakott egy sírköves, az egész házát kívülről kőlapokkal fedte, annak a háznak nem volt semmi baja. De ezt csak onnan tudom, hogy ismertem az ingatlant. Egy idegené zsákbamacska lenne, mert a belső lambériáját nem bontathatod le vele.

Így aztán eleve továbblapozok a keresőnél, ha lambériás képeket látok.

2021. jún. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!