Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Herminamezőről vagy Nyirpalota...

Herminamezőről vagy Nyirpalotai útról tud nekem mondani vmit lakhatás szempontból?

Figyelt kérdés

2021. jún. 18. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Családommal Herminamező határán, Törökőrön lakunk. A Bosnyáktól nem messze laktunk születésem után. (az már Alsórákos) Viszont pár évig a Nyírpalota úti lakótelep egyik középiskolájában dolgoztam. (rokonaink is laknak arra)


Lakhatási szempontból Zuglót javasolnám inkább! Herminamező jó választás lehet. Természetesen, mindenhol ki lehet fogni jó és rossz szomszédságot egyaránt, amiből hajlamosak vagyunk elhamarkodott következtetéseket levonni.

Közlekedés szempontjából szintén egyedi a megközelítés, hiszen nem mindenhonnan megfelelően könnyű, gyors elérni a BKV járatig. Herminamező belső részéről más, mint a Thököly útnál vagy a Mexikói végállomás közelében lakónak. Nekünk itt van egy köpésre a 7-es, 110-es, 112-es buszmegálló. Így elmondhatjuk, pillanatokon belül beérünk a belvárosba és haza. Újpalotáról is jön a 7-es, de dupla annyi idő az út.

Autóval, motorral, kerékpárral pedig ismét más a prioritás. Az M3-as vagy a főbb utak közeléből egyértelműen, hamarabb be lehet autózni, ha éppen nincs nagy forgalom. (11-13 óra között, vagy hétvégén)


Biztonság szempontjából Herminamező egy fokkal jobb, mint palota. Ugye ezt nem kell részleteznem?


Környezeti szempontból is Herminamezőt tartom nyerőnek, a kis társasházak, családiházak és a zöldövezeti légkőr miatt, a Palotai betondzsungellel szemben. A Palotai családházas övezet sem rossz választás.


Vásárlás:

Palotán talán több a vásárlási lehetőség. Pólus, Piac, több Lidl, Aldi, Spar, CBA. Zuglóban nincs pláza! Herminamezőhöz a legközelebbi ilyesmi a Récsei Center. (mi speciel kedveljük. Nem zsúfolt mert nem pláza, de van benne, ami kell) Kisközértek vannak, habár Herminamező belső részén nem sokat tudnék felsorolni. Illetve az Őrsön a Sugár, Ikea, Árkád (utóbbi már Kőbánya).

Itt megint közrejátszik, melyik területről van szó, milyen a közlekedés.


Egészségügy:

Egyik kutya, másik eb! Ha ezt a két területet nézzük.

Itt Zuglóban nem túl fényes a helyzet, de legalább nem reménytelen. A Hermina úti rendelőt lassan bezárja a vezetés (szép épület, jó helyen, talán kellene valakinek) Az Őrsön van ellátás, de olyan, amilyen. (Mi nem járunk oda, előző lakhelyünk szerint a XI. kerületbe járunk, avval elégedettek vagyunk. De apukám és szomszédaink ide tartoznak, nem sok jót hallunk. (apukám háziorvosa helyettestő, aki éppen palotán rendel eredetileg, receptíró semmi más, még soha nem látta apámat, ki nem jönne)

2021. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem a vásárláshoz írni:

Törökőrön van Lidl, Tesco Extra. (utóbbi kissé leépült az elmúlt években, de így legalább nincs tömeg) Mellette van DM, OBI, autómosó, gumis, stb. Szugló utcában van Aldi is.

2021. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
de aranyos vagy köszönöm hogy kifejtetted! Még egyet kérdeznék, hogy HM-n a házak ugye téglából épültek, és nem a legjobb allapotuak? Folyton cserélni kell vmit, restaurálni a házat, a tetőt stb. Ez nem túl előnyös nem? Vagy csak én tudom rosszul?
2021. jún. 24. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!