Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megszakított TB-vel hogyan...

Megszakított TB-vel hogyan igényelhető CSOK házvásárlási hitel?

Figyelt kérdés

Szeretnénk megigényelni a CSOK házvásárlási hitelt. Előtte Angliában dolgoztam 2 éve, 1 hónapja és 5 napja jöttem haza. Sajnos a sok intézni való miatt, kicsúsztam az 1 hónapos időből.

Van rá valami mód, hogy meg tudjam igényelni?


Úgy tájékoztattak, hogy 2 éves egybefüggő TB befizetés szükséges hozzá. Ami 1 hónapnál tovább nem szakítható meg. Szóval most 2 évet kellene dolgoznom, hogy meg tudjam igényelni.

Az összes papírom, igazolásom meg van, hogy dolgoztam több mint 2 évet egybe függően és a munkaviszonyom 2021/06/01-el szűnt meg.

Ha lehetséges nem szeretnék 5 nap miatt 2 évet várni.



2021. júl. 6. 14:07
 1/1 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy tudom, hogy ha le lesz igazolva a külföldi TB, akkor ott vállalni kell csak, hogy 6 hónapon belül Magyarországon munkaviszonyt (jogszabályban meghatározott, megfelelő tb jogviszonyt) létesítesz.

Ha jó értelmezem, a bankmonitor is így tudja:

[link]

"Fontos azonban, hogy az igénylő – házaspár, illetve élettárs esetén legalább az egyik fél – teljes bizonyító erejű magánokiratban vállalja, hogy a támogatási szerződés megkötését követő 180 napon belül a magyar társadalombiztosítási rendszerben biztosítottá válik. Ez azonban egy hazatelepülést tervezőnek nem jelenthet problémát."


A hitel viszont a másik kérdés, itt sajnos kedvezőbb lett volna, ha nem szakítod meg a külföldi munkaviszonyt, mert a bank akkor tud csak elfogadni jövedelmet, ha az legalább 3-6 hónapja fennálló munkaviszonyból származik :/ Mind a ketten megszakítottátok a munkaviszonyotokat?

2021. júl. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!