Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi adót kell fizetn...

Mennyi adót kell fizetn fizetni adávétel után?

Figyelt kérdés
Eladom a nyaralómat (belterületi, hétvégi ház + udvar) (12 millió. Ezt 2 éve vettem így ezután is terhel vmi szja?) és veszek egy lakást 11 millióért, de itt mi az amit még fizetnem kell?

2021. júl. 11. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiért vetted 2 éve a nyaralódat? Adózás szempontjából szerintem ez a legfontosabb kérdés.
2021. júl. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Eladás után is megfejnek és vásárlás után is. Nem tudom mennyit, de vásárlás után kevesebbet mert előtte volt egy ingatlan eladásod.
2021. júl. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fenti esetben a vásárlás illeték-mentes lesz. Az SZJA pedig attól függ, drágábban adod-e el a nyaralót, mint amennyiért vetted és esetleg ráfordítottál.
2021. júl. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom tudtátok-e, de eladás után az "SZJA-t" (vagyis azt az eladási nyereség adót) sem kell megfizetni, ha az eladásból származó pénzből ingatlant veszel. Illetve arra a részére nem kell, amiből ingatlant veszel.


[link]

2021. júl. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, ha részletesen elolvastad az általad belinkelt cikket, akkor láthatod, hogy ez nem automatikus, hanem kérvényezni KELL!

Viszont a hozzászólások között úgy láttam, egy sem volt, aki meg is kapta volna ezt az adható kedvezményt.

2021. júl. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, elolvastam részletesen a cikket és igen, én is tudtam, hogy kérvényezni kell. Meg kell próbálni.
2021. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4: Bármilyen ingatlant? Vagy csak lakóingatlant? És a teljes összegért?
2021. júl. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
1/7 10.5 millió volt a vételára és 12 millióért menme most eladásra.
2021. júl. 12. 12:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!