Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mégis hogyan lehet házat...

Krómgyűrű kérdése:

Mégis hogyan lehet házat venni nettó 200 ezres fizetésből? 22/F

Figyelt kérdés

Elkezdtem agyalni, hogy jó lenne saját házat venni, itt vidéken.


Egyelőre nézelődni kezdtem, hogy mennek a környékemen a házak.

Nos, nagyon meglepődtem.


10 millió forint alatt szinte csak olyan van, amivel foglalkozni kell, mivel vagy csereérett a tető, a nyílászárók, vagy újra, telibe kell vakolni, vagy mind 3 egyszerre.


Kérdem én.

Hogy lehet Hitel nélkül! házat venni manapság?


Már egy éve dolgozom, van félrerakott pénzem, nem költekezek, nagyon szorosra szoktam húzni a nadrágszíjat, mert alapból spórolós vagyok.


De most komolyan. Körülbelül 8-10 évet kell ledolgoznom ugyan ilyen morálban, hogy egy viszonylag élhető házat (telekkel együtt) tudjak venni?


Ki hogy csinálja/csinálta?

Komolyan, már kíváncsi vagyok.


Vagy olyan sokan vesznek fel hitelt?


Hallottam a fundamentáról, és különböző lakás takarék kasszáról, ami szintén jó ötlet. Sőt, vélhetően el is kezdek egyet én is.



2021. júl. 11. 20:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Fundamenta már nem igazán jó biznisz, ha rizikó nélkül egy kis hasznot akarsz, akk MÁP-ba rakd a pénzed.

Igen rengetegen vesznek fel hitelt 20 évre, hogy legyen normális házuk.

Illetve össze házasodnak, felveszik a CSOK-ot, a babavárót, az kapásból 15 milla és ezért drága minden felétek is, ami nem az romhalmaz vagy nem adnak rá. :)

2021. júl. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%

"Vagy olyan sokan vesznek fel hitelt?"


Aki saját részre vesz ingatlant, annak nagy része hitelt vesz fel.



"Hallottam a fundamentáról, és különböző lakás takarék kasszáról, ami szintén jó ötlet. Sőt, vélhetően el is kezdek egyet én is."


Ez már a múlt. Korábban az állami támogatás miatt (aktuális befizetéseidre az állam hozzátett még 30%-ot, így a 4 éves futamidő végén átlagosan 8%+ hozamot értél el) még megérte, most már nem jó konstrukció.



"hogyan lehet házat venni nettó 200 ezres fizetésből? "


Ennyiből nehéz. Ez egy bőven átlag alatti fizetés, a "ház" (főleg a jó ház, tehát aminek olyan a fékvése, állaga) viszont már nem átlag.


Az átlagember az önerőt rakja össze + hitel, általában nem 1 hanem inkább 2 ember vesz ingatlant (pl egy házaspár), illetve sokan örökölnek is. Kb ezek az opcióid (meg a többet keresni + félretenni, lottón nyerni stb).

2021. júl. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
0-ról indulva sosem ment hitel nélkül.
2021. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
92%
A családomban nálunk is csak úgy működik ha a szülő oly módon segít hogy megengedi hogy otthon lakjak, és nem kérnek el pénzt.
2021. júl. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
27%

És akkor elkezdesz azon agyalni hogy lehet megkéne pattani külföldre...

Amúgy pár éven belül be kell zuhannia a lakásáraknak, a végletegik nem lehet ezt fújni...

2021. júl. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Kemény 1 éve dolgozol és meglepődsz, hogy nem tudsz azonnal családi házat venni? Agyam eldobom. Mindig is voltam buta emberek, de itt a gyk-n csak az van?

1. egyedül nem vesz az ember családi házat. Azt az ember a párjával veszi, közös pénzből

2. akkor vesz házat az ember, ha megengedheti magának. Minimálberből nem szokás

3. Más sem 1 évet dolgozik és aztán várja a csodát

4. az emberek nagy része igen, vesz fel hitelt

2021. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező


Ez a kérdés sok millió magyar embert foglalkoztatja


Ha esetleg rájösza megoldásra írd ki valahova:)

2021. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%

Én nem értem. Kérdező te azt képzeled, hogy volt valaha is olyan a történelemben akár Magyarországon, akár máshol a világon, hogy a huszonéves ember házat vett csak úgy? És hagyjuk ezt a "nagyapámék 20-an felhúztak egy házat egy nyár alatt minden ismerősnek a faluban", mert az a ház az akkori technológiai szinten rendben volt, de lefogadom ma senki nem akarna egy technológiailag olyan házban lakni, amiket akkoriban húztak fel a faluban közösségi összefogással egymásnak az emberek. És ez akkor sem volt mindenkinek a faluban.


Nem értelek titeket. Mindig valamilyen "régmúltról" fantáziálnak még a fiatalok is, miközben "manapság", meg hasonlóan fogalmaznak. Egy 22 éves sosem tudott egyedül mai áron nézve 200 ezer forintból házat venni. Se 10 éve, se 50 éve, se 1000 éve. Ez a hülyeség is nem tudom honnan jön, hogy mindenkinek kivétel nélkül "jár" a saját ház. Meg sem kérdezem miért nem lakásokat nézegetsz, amik ugye olcsóbbak. Mert nyilván a ház a "vágyad", az "alá" nem adsz...

2021. júl. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
42%

#8: azok a felhúzott házak teljesen rendben vannak, akkor is szakember csinálta és felügyelte a munkát, csak épp a családok, baráti kör tele voltak szakemberekkel.

De ott a munkáddal törlesztettél, másik 10 építkezésen :)

2021. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
97%

1 eve dolgozol csak, ennyi ido alatt hogy gondoltad a haz vasarlast?

Regen sem keszpenzert vasaroltak a fiatalok hazat. Nehany ember ugy vett hazat hogy kulfoldon dolgozott nehany evet es falun tudott venni egy lepukkant hazat, de a legtobben hitelbol vettek vagy epitkeztek.

En kulfoldon vettem hazat 30 eves hitelre. Nalunk 15 es 30 ev futamideju hitelek vannak, altalaban 30 evvel kezdik az emberek es ha jobban keresnek akkor valtanak 15 eves hitelre aminek magasabb a torlesztoje.

Nekem megerte a hitel mert kevesebb a torlesztom mint amennyit az alberletre fizettem.

2021. júl. 12. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!