Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mégis hogyan lehet házat...

Krómgyűrű kérdése:

Mégis hogyan lehet házat venni nettó 200 ezres fizetésből? 22/F

Figyelt kérdés

Elkezdtem agyalni, hogy jó lenne saját házat venni, itt vidéken.


Egyelőre nézelődni kezdtem, hogy mennek a környékemen a házak.

Nos, nagyon meglepődtem.


10 millió forint alatt szinte csak olyan van, amivel foglalkozni kell, mivel vagy csereérett a tető, a nyílászárók, vagy újra, telibe kell vakolni, vagy mind 3 egyszerre.


Kérdem én.

Hogy lehet Hitel nélkül! házat venni manapság?


Már egy éve dolgozom, van félrerakott pénzem, nem költekezek, nagyon szorosra szoktam húzni a nadrágszíjat, mert alapból spórolós vagyok.


De most komolyan. Körülbelül 8-10 évet kell ledolgoznom ugyan ilyen morálban, hogy egy viszonylag élhető házat (telekkel együtt) tudjak venni?


Ki hogy csinálja/csinálta?

Komolyan, már kíváncsi vagyok.


Vagy olyan sokan vesznek fel hitelt?


Hallottam a fundamentáról, és különböző lakás takarék kasszáról, ami szintén jó ötlet. Sőt, vélhetően el is kezdek egyet én is.



2021. júl. 11. 20:20
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

A szakmámban is lehet "jól" keresni, ha lenne egy szakirányú diplomám.


Mostanában egyre jobban gondolkodok rajta, hogy jó lenne elkezdeni.


Akkor mennyi az a nettó bér, amiből már szabad saját házról álmodozni? 250, 300 ezer?

2021. júl. 16. 07:12
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szakmád? Látod itt a hiba nálad, azt írtad HA, mi az akadálya hogy tanulj???? 4-600 (nettó) ezer havonta kb elég lenne itthon hogy tudj venni pár év múlva valami lakást, házat.
2021. júl. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
73%
Ja csak hogy ne irigykedj, kb 35 éves koromra tudtam hitel nélkül házat venni ami azóta full felújított, hőszigetelt, napelemmel hőszivattyúval, jacuzzival, garázzsal, két autóval, 22 évesen a kopasz herémen meg egy autón kívül semmim se volt, szóval nem vagy elkésve semmivel, próbálj meg többet keresni, vagy vállalkozz céges munka mellett, akkor már esélyes a havi 5-600
2021. júl. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Félreteszel, amennyit tudsz, és amint van már 500 000, azt befekteted. A befektetés értéke az inflációt meghaladó módon nő. Hát így.
2021. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"De most komolyan. Körülbelül 8-10 évet kell ledolgoznom ugyan ilyen morálban, hogy egy viszonylag élhető házat (telekkel együtt) tudjak venni?"


Igen.

De nem tudom, mért csodálkozol, a szüleid, nagyszüleid is így csinálták.

2021. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a Gazdag papa, szegény papa c. könyvet és válts gondolkodásmódot. Valószínűleg ha csak a fizetésed az egyetlen bevételed elég esélytelen.
2021. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Azt a könyvet én is olvastam és ajánlom.
2021. aug. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdésedre nem lehet válaszolni. Van, aki a nettó 1 milliót sem bírja megtartani, van, aki a nettó 200bol is szép eszközparkot épít fel, ami pénzt termel. Én is javaslom az utóbb említett könyvet, meg fogod érteni, mik az eddig nem látott lehetőségeid.


Magam részéről az a véleményem, hogy nettó 2-300 ezerből nem lehet normálisan megélni egy fizetésből élő embernek, akit szarrá adóztatnak.

2021. aug. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Házat úgy lehet venni ha havi 2 millió nettó fizetést keresel mint a legtöbb parlamenti képviselő. Mivel érhető el ennyi? Politikusok ennyit keresnek akkor magánpraxisban lévő fogorvosok vagy plasztika sebészek. De vállalkozással is meglehet ennyi ha jól vállalkozol egy jó szakmával.
2022. jan. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!