Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Társasház vásárláskor milyen...

Társasház vásárláskor milyen tájolást érdemes nézni ha napfényes lakást szeretnék?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni magamnak társasházi laksát és örülnék neki ha több szobából áradna a napfény. Ehhez milyen tájolású lakást kell néznem? És ha úgy nézzük, melyik emeletre árad a legtöbbet napfény ha több emeletes a lakást?

ELőre is köszönöm a segítéget!



2021. júl. 20. 14:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég csak a napfényt igényelni, hanem a naptól való felmelegedést is figyelembe kell venni. Az alsó szinteket ha most nem is, de később beárnyékolhatja néhány később kiültetett fa.

Van aki élvezi a keleti napsütést, de van aki bírja a meleg déli, napot is.

2021. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
11.köszönöm!
2021. júl. 20. 16:57
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Minél napfényesebb, annál melegebb. Nyáron kibírhatatlan klíma nélkül egy ilyen panel. Mondjuk elég furcsa ha ezt nem tudod.
2021. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13.véleményt nem kértem de köszönöm az infódat!:)

amúgy ez egyértlemű csak hirtelen nem kapcsoltam..

2021. júl. 20. 17:26
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:


Elég nehéz erre a válasz, hiszen mindennek van előnye hátránya.


Észak: hűvös szobák, de huzatos tud lenni ez az oldal, nyáron nagyon kellemes ha van egy északi szobád, de a huzatra figyelni kell és ez probléma itt eléggé erősen. Nap nem éri tehát sötétebb de nyáron ez előny.


Dél: napos világos lakások, de fontos itt az emelet és hogy mi van előtte. Én most a 2-on vettem lakást, előtte fák és szemben egy másik 10 emeletes van. Világos igen, de napos nem annyira mert csak telibe sose találja a nap, mindig csak egy 'csíkot' napoz be. Melegebb egy ilyen lakás, tehát ezekből csak alacsony emeletit vennék személy szerint.


Nyugat: délelőtt nagyon sötét lakás, délután viszont szép napos és jól fel is tud melegedni, sokak szerint ez meg a déli tájolás a két legmelegebb, ez valószínűleg állja is a helyét.


Kelet: reggel besüt a nap, nyáron elég sokáig, ez nem feltétlen pozitív, hogy tűz be már kora reggel a nap amikor szeretnél szellőztetni. Cserébe délutáni nagy melegben nem tűz oda, de ezt kompenzálja, hogy reggel viszont nincs rendes szellőztetés.

Sötétnek gondolom ezeket a lakásokat mert délutántól semmilyen nap nem éri.


Szóval nem könnyű :). Én olyan lakást vennék legszívesebben ami mindegyik oldalra néz de ilyen nincs.

2021. júl. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A mi panellakásunk DK és ÉNy-i tájolású. Príma, mert a szomszéd délre van tőlünk, tehát déli napot nem kapunk.
2021. júl. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugati a lakásom, déltől estig betűz a nap, a falak ha kint is meleg van felmelegednek 37-38 fokra, még éjfél körül is 32 fokosak voltak, míg be nem szereltettünk klímát (panel), de a redőnyöket muszáj lehúzni, különben a klíma nem sokat ér, viszont így meg elveszik a napfényesség... A lehúzott redőny miatt az erkélyre sem lehet kimenni estig. Soha többet ilyen tájolású lakást. Nem ajánlom.
2021. júl. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk végtelenül bevált a panelprogram keretén belül leszigeteltetni a falakat, tetőt. A szigetelés 16 cm vastag.
2021. júl. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!