Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ajánlati biztosíték ingatlanos...

Ajánlati biztosíték ingatlanosnak? Az eladó szabja ezt a feltételt?

Figyelt kérdés

Szeretnék ajánlatot tenni egy lakásra, meg szeretném venni. Az ingatlanos azt akarja, hogy adjak 500K forintot, ami elvileg visszajár, ha nem fogadják el az ajánlatot.

Nem akarok ingatlanosnak pénzt adni, max ügyvéd jelenlétében az eladónak. Ez megkerülhetetlen? Ahogy láttam más ingatlanos portfóliójában is ott van a lakás, érdemes inkább egy másikat keresni?

Olvastam, hogy elvileg jogilag sem okés már idéntől. [link]

De javítsatok ki ha rosszul értelmeztem.



2021. júl. 22. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy, nyugodtan foglalózz. A mi ügyvédünk, amúgy azt mondta, hogy a letét csak merő pénzkidobás, amin az ingatlanos esetlegesen sokat kaszál.


Ha nem adják vissza a foglalót, akkor a lakáseladásnál lehet tiltatni a te részedet. Amúgy meg ott a lakás fedezetnek.

2021. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Dehogy mi? Mit lehet letiltani?
2021. júl. 23. 00:04
 3/14 anonim válasza:
17%
Nagyon nem vágod a témát, keress egy ingatlanos jogban járatos ügyvédet, ha már nem bízol az ingatlanosban.
2021. júl. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Dehogy kell az ingatlanosnak fizetned. Nyugodtan foglalózz a normál módon.


Beszélj az ügyvédeddel, ahogy az előző hozzászóló írta + próbáld elérni a tulajokat.


Ha otthon laknak, akkor csengess be este, ha nem, akkor a szomszédokon keresztül vagy kérj le tulajdoni lapot és facebookon keress rá az eladókra. Vagy kérj még egy megtekintést és mond el nekik, hogy az ügyvéded jelezte, hogy jogellenes az ingatlanosi letét, de ha gondolják, akkor te négy napon belül mész az ügyvédhez és leteszed a foglalót a szerződéskötéskor.

2021. júl. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
*Azért négy nap, mert a megtakarítások kiutalása általában három, de nem biztos, hogy az ügyvédhez nem reggel kell mennetek.
2021. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Mivel jogilag letétkezelésre nem jogosult egy ingatlanközvetítő, eleve jogsértő a kérése. Nálam is próbálkoztak az ingatlanosok ezzel a hülyeséggel, végül találtam egy olyan lakást amit maga tulaj árult, ezerszer egyszerűbb volt az egész.
2021. júl. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
72%
Nehogy fizess neki. Foglalót akkor kell fizetni, ha már megvan a kialkudott vételár, köttök esetleg egy előszerződést is, és lefoglalózod az ingatlant. Egyszerű ajánlattételkor nem kell ilyet tenni. Hülyeség.
2021. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

1,4,5 te már foglalóznál de még az alku résznél lennék.

Nekem is nevetséges ez a gyakorlat, nem értem kinek jó és miért.

2021. júl. 23. 08:00
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Mu 100e-t adtunk az ingatlanosnak jelkepesen igazabol azert, hogy lassa komolyan gondoljuk a veteli szandekot. Akkor elottunk le is vette az ingatlant a weboldalakrol. Kaptunk atveteli elismervenyt meg minden. 500e-t sokallom.
2021. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 Az alkunál valószínűleg fel fogod ajánlani, hogy komoly a szándékod, ennyiért mész az ügyvédhez foglalózni. De nyilván ha nem tudtok megegyezni, akkor nem foglalózol. (4-5)
2021. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!