Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 5 millió önerővel megkapok 20...

5 millió önerővel megkapok 20 millió Ft lakáshitelt?

Figyelt kérdés
Nettó 265 ezer fizetéssel
2021. júl. 24. 22:13
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
24%
Akik lepontozták a 9-es választ nézzen nyugodtan utána az ingatlan vásárlással kapcsolatos illeték fizetéseknek
2021. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
26%
#11 itt majdnem minden választ lepontoznak, ne ríjá.
2021. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
69%

#11

Én azért pontoztalak le, mert a válaszodnak köze nincs a kérdéshez!


Majd ha valakit az illeték fog érdekelni, az megkérdezi, te megválaszolod és én felpontozlak. Egyébként az illeték nem számít bele sem a hitelbe, sem az önrészbe, sem a terhelhetőségbe, a mértéke első lakás esetén más, mint a 20-nál és lehet rá részletfizetést kérni.

Hát, nagyjából ezért!

2021. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
41%

Végülis az 1,25 millió (4%+1%) lényegtelen tétel. És igen lehet rá 12 havi részletfizetést kérni, amit kb a vásárlás után 3 hónappal el is kell kezdeni fizetni...Ez havi 104166 Ft!

Sóval a 265000 nettóból 1 évig marad 160000 Ft, amiből még le jön a 20 milla törlesztője ~80000 Ft, tehát a nagy kérdés a kérdező meg tud élni egy évig havi 80000 -rezsiből???? Most meleg van, de télen fűteni sem árt...


Tény nincs sok köze a kérdéshez , csak sokan elfeledkeznek erről az apró plusz költségről...

2021. júl. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
40%
Én nem mernék így beleugrani . Tudom, hogy rossz a helyzet nehéz önállósodni de ez még így kockázatos. Bármi gond van, kirúgnak, megszűnik a cég , kiszervezik a munkádat külsős cégnek netán ezerféle egyéb egyszerűen ekkora törlesztő mellett nem tudsz félre rakni az ilyen esetekre amikor netán gond van. Rosszabb lesz ha elveszted mindened mint ha még pár évet spórolsz.
2021. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy adnak, de az a megvásárolni kívánt ingatlantól is függ.

Ha adnak, akkor minimum 20 év törlesztéssel és kb 110-120ezres havi törlesztéssel kell számolnod.

2021. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
29%

Banki hitelügyintézőként mondom, hogy az egyetlen tényszerű, helyes választ a 10-es adta, le is lett pontozva alaposan, “hozzáértő” jó gyakoris szokás szerint.

Menj a bankba Kérdező, majd ott kapsz korrekt választ, ezt a fórumot meg felejtsd el, ha jót akarsz magadnak!

2021. júl. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

"az egyetlen tényszerű, helyes választ a 10-es adta, le is lett pontozva alaposan, “hozzáértő” jó gyakoris szokás szerint."


Érdekes, én tényeket írtam "gyakoris jó szokás" szerint... :D


A K&H a fizetés 35-40%-ig hitelez. Nyilván inkább a 35 a biztos. ez tény

.

Illik minél hosszabb időre fixálni, legalább 10 évre, vagy akár a végéig is, mert abból nincs meglepetés. Ez is tény.


Ekkora összeget csak 20-30 évre tudna felvenni ha egyáltalán megadják, ez is tény.


És mivel határeset a fizetése, ebből az összegből nem fog annyit félre tenni, hogy sokkal hamarabb vissza tudja törleszteni a hitelt, szóval jól át kell gondolni, ez is tény.


És nem mellesleg a kamatod rohadtul nem 4-4,5 millió lesz egy ekkora összegre... Ez is tény...


Összeségében ha papíron működik is a dolog, nagy valószínűséggel nem kapna a kérdező hitelt ekkora összegre. De akármelyik banknak Online felületén tud kérni visszahívást és ingyenesen kap előminősítést.

2021. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
38%

#18

Akkor mit is vitatsz a 10-esen?

Azt hogy 30%-ot írt hitelezhetőnek?

Nyilván azért írta így, mert ez a banki előírás. Ha a K&H ettől az ügyfél javára eltér, akkor vagy magas jelzálogfedezet van, vagy/és magas jövedelme.

Ez a Kérdezőnk esetében nem áll fent, így a K&H-nál sem kapna 35-45%-ot.

Tehát ez a tény, máris nem tény az ő esetében!


Az összes többi, amiket itt tényként felsorolsz, hol mentek szembe a 10-es leírásával?

20 millió lakásvásárlási kölcsönnek a 20 éves kamata 4-4,5 millió, ez viszont tény, mert soha nem volt még ilyen alacsony a kamat erre a hitelezési konstrukcióra.

A futamidőt a 10-es is több mint 25 évben adta meg, ez is tény!


A Kérdező meg egyáltalán nem határeset, mert ha nem egyedül lenne 265 nettója, hanem neki lenne 125 ezre, a párjának meg 140 ezre, egyetlen bank nem hajtaná el őket üres kézzel. Legfeljebb javasolnák az önrész emelését, de ezt a 10-es is írta.


És mivel leírta, hogy bankot keressen fel és ott érdeklődjön, nem tudom milyen alapon tartasz te vagy mások itt "előzetes hitelbírálatot", amikor a számok nem hazudnak!

Na,ezek a tények!


Független véleményem, hogy ilyen jövedelem mellett nem 25 milliós lakást keresnék, de ezt megtartom magamnak, mert semmi közöm hozzá.


De egyébként engem totál hidegen hagy, hogy ki és mit csinál, csak ami itt a Gyakorin megy a hozzá nem értő észosztásból, az már hajmeresztő!

2021. júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

A tény az, hogy kijelentetted, hogy csak a 10-es adott tényszerű, HELYES választ.


Miközben más is szintén adott hiteles választ és a 10-es válasza sem teljesen helyes.


Ezzel nem a 10-es hasznosságát vitatom, mert részben igaza van, de attól még tény, hogy mások válasza is igenis releváns és segítő volt, attól függetlenül, hogy te "gyakoris észosztásnak" állítod be.

2021. júl. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!