Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkert lakó területté...

Zártkert lakó területté nyilvánítása?

Figyelt kérdés

Budapest környékén van rá lehetőség, hogy zárt kertet lakó területté nyilvánítsanak? Lehet ezt kérvényezni? Amennyiben igen, milyen feltételei vannak?

Érdemes egy zártkertet megvenni lakhatás céljából?


Bővebben:

A kérdés azért merült fel, mivel nagyon jó áron találtam egy zártkertet, melyen jelenleg ingatlan is van. Viszont tartok tőle, hogy amennyiben zártkertként van nyilvántartva, számos hátránya és buktatója lehet a dolognak. Ezért csak úgy tudnám elképzelni, hogy a vételt követően minél előbb megpróbálnám lakó övezetté/területté nyilváníttatni. Kérlek segítsetek! Volt valaki hasonló helyzetben? Jogilag mik lehetnek a buktatói? Hogyan lehetne ezeket orvosolni?



2021. aug. 9. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Zárt kertre pl nem vehetsz fel hitelt. Nem mindegy az ingatlan besorolása, szántó, szőlős, mezőgazdasági terület, lakóövezet stb kertvárosias lakóövezet stb ezek az építkezésnél fontosak, a beépíthetőség miatt.
2021. aug. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen, erről én is sokat olvastam. A kérdés, hogy van-e rá mód, hogy lakó területté nyilváníttathassam? Azaz, hogy azt követően már nem zárt kert, hanem ingatlan legyen, így megszabadulva a zártkert okozta jogi és nyilvántartásbeli problémáktól.
2021. aug. 10. 16:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van, de a besorolása nem mindegy. Tehát egy gazdasági épületnek nyilvántartott ingatlant nem fogsz tudni lakóépületté változtatni. Milyen környéken van a ház? Szomszédok vannak?
2021. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vannak szomszédok, bár csak 1-2. A tulaj elmondása szerint akár be is jelenthetem magam oda, ergó kaphatok oda lakcím kártyát. Eddig nyaralónak volt használva, de van villany meg víz is.
2021. aug. 10. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem gyanús, hogy nem fogod tudni lakóépületté nyilvánítani. Nyaralóba is be lehet persze jelentkezni. De attól még a besorolás nem változik. A tulajdoni lapot, ha elkéred, azon rajta van a besorolás.
2021. aug. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!