Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten belül hová lenne a...

Budapesten belül hová lenne a legérdemesebb költözni?

Figyelt kérdés

Budapestre tervezünk költözni a férjemmel és 16 éves gyerekünkkel. Egy vidéki kertes házban élünk, és egy olcsó házat keresnénk a fővárosban. Csendesek, visszahúzódóak vagyunk mindhárman, szóval nyugis környezetre vágynánk. Már sok dolognak utánanéztem, és azt olvastam, hogy a Budai oldal halkabb, csendesebb, viszont drágább.

Az is számítana a választásban, hogy családias, zöld környezet legyen.

Tudnátok segíteni? Melyik kerületbe lenne a legérdemesebb költözni? Meg is indokolnátok?


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2021. aug. 14. 13:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

"Normális ember meg ezt nem autóval teszi meg, különösen nem csúcsidőben."


És te tudni véled, hogy Kérdezőnek nem autóval és nem csúcsidőben kell utaznia, ezért az, hogy azt elmondtam, hogy autóval csúcsidőben és útzárak és dugó esetén ennyi is lehet, attól megáll az eszed.

Értem.

2021. aug. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
0%

10: Ez csak a te rám vetített paranoiád akkor, elképzelni sem tudom, hol lehet abban elrettentést látni, hogy megmondom neki, hogy a napi úticélja közelében válasszon lakhelyet és ne 20 km-rel arrébb.


Nekem már a dédszüleim is itt születtek a belvárosban szóval nem talált, viszont semmivel nem lehet rávenni engem arra, hogy 20 percnél távolabbi úticélt válasszak, az életben nem mennék el SEMMIÉRt 1,5 órányira. Pont az a lényege a budapesti létnek, hogy minden a szomszédbvan elérhető, semmi szükség bevállalni napi 3 órás utazásokat, mikor mindenhol minden van!


Ha Békásmegyeren jársz iskolába, akkor lakjál Békásmegyeren és ne a XVII. kerületben, ennyi, nem csak 2 kerület van, amiben van a Kérdező által keresett miliő van!

2021. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
70%

#12

Na akkor fussunk neki még egyszer!

A napi 5-6-8-10 órás utazásról írtam, hogy elrettentés és sima hazudozás!

Jössz filmforgatással, meg egyéb útlezárásokkal,...ezek előfordulnak, kényelmetlenek, de még így sem 10 órás utazások!

Nyilván mindenkinek az a célja, hogy minél kevesebbet kelljen utaznia, de én pl. nem biztonsági őr, vagy árufeltöltő vagyok, hanem speciális munkám van, ami nincs minden utcasarkon.

Budapestre a népek egyébként nem azért jönnek, mert "hű de jó hely!", hanem a LEHETŐSÉGEKÉRT, a valamivel jobb fizetésekért, ezért akik NEM ALBÉRLETBEN laknak, bevállalják az utazást. Leginkább azért, mert nem azt a világot éljük, ahol iskola után elhelyezkedtél valahol és onnan mentél nyugdíjba. Munkahelyek jönnek-mennek, a házadat nem tolhatod utánuk!

De innentől kezdve már untat a téma, mindent elmondtam amit akartam, minden egyéb már a grafomán szófosás kategória!

További jó szórakozást!

2021. aug. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
68%

Legjobb, ha magad nézel utána az interneten.

Az eddigi válaszokból láthatod, hogy szinte mindegyik válasz piroson áll.

Sok függ attól, hogy hány szobát képzeltek el, mennyi pénzetek van...

2021. aug. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Szűzanyám, én Budapestről Bolognába jutok el autóval 10 óra alatt!
2021. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
27%
:D
2021. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, írd meg, melyik környéken fogtok dolgozni meg suliba járni és mennyit szántok rá, akkor könnyebb javasolni.

Off: Mi egyszer Budapestről Keszthelyre jutottunk el vonattal 10 óra alatt :) De a városon belül tény, hogy nem érdemes autózni. Volt már, hogy dugó miatt kiszálltam a Blahánál és 40 perccel hamarabb értem oda a Dél pályaudvarhoz, mint azok, akik az autóban maradtak. Pedig nem volt épp útlezárás se.

2021. aug. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
7%

"Budapestre a népek egyébként nem azért jönnek, mert "hű de jó hely!", hanem a LEHETŐSÉGEKÉRT, a valamivel jobb fizetésekért, ezért akik NEM ALBÉRLETBEN laknak, bevállalják az utazást."



Én ilyenről még az életben nem hallottam, nem ismerem ezt az életmódot és vidékről felköltözött Pestieket sem, szóval nem tudtam bekalkulálni azt a valóságot, amiről nem is tudok, kérek engedélyt meghunyászkodni emiatt.



Ellenben élem az utazásmentes, a fentinél nagyságrendekkel jobb életet, nekem az a szempontom, hogy minden sétatávolségra legyen, és meg is lehet oldani, egyáltalán nem nehéz, ebben igyekeztem segíteni a kérdezőnek, ha elmondaná a konkrét iskolát és rendszeres úticélokat, konkrét lakhelyeket

is tudnék javasolni neki.

És senkinek nem fogom javasolni, hogy kidobjon órákat az életéből a munka miatt tök fölöslegesen akkor sem, ha mások ezt megteszik magukkal, mert nincs rá szükség és két lehetőség közül mindig a jobbat kell választani, hiába kampányolsz a sokkal rosszabb élet mellett.

2021. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
8%
* pestieket, kis p, sorry
2021. aug. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Még iskolát, munkahelyet nem választottunk, úgy gondoltuk, hogy az helyhez kötött lenne. Szóval először költöznénk, aztán néznénk iskolát. A lányom amúgy is kollégista volt, 60 km volt az otthon és az iskola között.
2021. aug. 14. 16:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!