Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten belül hová lenne a...

Budapesten belül hová lenne a legérdemesebb költözni?

Figyelt kérdés

Budapestre tervezünk költözni a férjemmel és 16 éves gyerekünkkel. Egy vidéki kertes házban élünk, és egy olcsó házat keresnénk a fővárosban. Csendesek, visszahúzódóak vagyunk mindhárman, szóval nyugis környezetre vágynánk. Már sok dolognak utánanéztem, és azt olvastam, hogy a Budai oldal halkabb, csendesebb, viszont drágább.

Az is számítana a választásban, hogy családias, zöld környezet legyen.

Tudnátok segíteni? Melyik kerületbe lenne a legérdemesebb költözni? Meg is indokolnátok?


A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2021. aug. 14. 13:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%

" Munkahelyek jönnek-mennek, a házadat nem tolhatod utánuk!"


Hogyhogy? Pár évente lakást szoktam adni-venni, szokás 5-10 évente költözni, nem véletlenül az 5. évtől adómentes az ingatlaneladás, annyi idő alatt változik annyit jellemzően egy élethelyzet, hogy aktuális a költözés. Méret és elosztás miatt már 8x cseréltem lakást életemben, igaz, hogy ugyanazon a kis utcaszakaszon, nem munkahelykövetés miatt.



A másik, hogy Budapesten a munkaügyi központ sem várja el, hogy 20 percnél messzebbi elérhetőségű kiközvetítést elfogadj, mert az életszerűtlenül hosszú utazási időnek számít Budapesten, tehát reális, hogy 20 perc útidőn belül találsz új munkát, bárhol is lakj Budapesten. És ha a Kérdezőnek megvan, melyik iskolába járnak majd, akkor oda érdemes venni az első lakást.


"A napi 5-6-8-10 órás utazásról írtam, hogy elrettentés és sima hazudozás!"


Szerintem pocsék az olvasott szövegértésed, olvasd el újra, mi van ott!

A saját magad fantazmagóriájába kötöttél bele, és még van merszed nekem mondani, hogy én veszekszem.


Az igaz, hogy szeretnék "elrettenteni valakit attól", hogy messze költözzön a napi úticéljától, tehát felhívom a figyelmét arra, hogy közvetlenül azok mellé költözzön, és ezzel mégis mi probléma?? EZ a TANÁCSOM NEKI!


Budapesti viszonylatban ennél hasznosabb dolgot nem is lehetne mondani.


Az, hogy te eltúlzottnak tartod az időtartamokat, amiket írtam, mert nem kerültél még sokszor ilyen helyzetbe, az egyszerűen csak mázli, vagy csak friss budapesti lakos vagy.


Te miben segítettél a Kérdezőnek? Mit írtál, ami válasz a kérdésére?


Az összes hozzászólásod az én kritizálásomat tartalmazza, holott azt tiltja a szabályzat, valamit azt is, hogy ne a Kérdező kérdésére adott választ tartalmazza a hozzászólás.

2021. aug. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
14%

20: Akkor ha jól értem, ő ugyanabba a suliba járna vissza?

Ha ennyire rugalmas a munkahely, akkor egyszerű dolgotok van.

Menj fel Jófogásra, ingatlan.com-ra, válaszd ki az ingatlantipusok közül családi házat, és ár szerint állítsd őket sorba!

A XX. kerület, Erzsébet lesz a legolcsóbb szerintem, illetve Csepel déli része.

Ezek csendes, családi házas részek.

Az ott lakók tudnának közelebbit mondani, melyek jobb és rosszabb részeik.

2021. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
19%
Csepel a XXI. kerület, ez lemaradt.
2021. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
8%

"VII-ből Békásmegyer Budakalász felőli csücskébe, évekig."


Az a nagykörúti villamossal a Margithídig 6 megálló, és onnan a békásmegyeri HÉV-vel, tehát kötöttpályán végig.


Tehát te is azt mondod, hogy a város közepétől a széléig 1,5 óra volt az utad, de ez szerinted nem egyezik azzal, amikor én mondom, hogy a város közepétől a széléig 1,5 óra kötöttpályán dugó nélkül, azaz 3 óra a teljes városon át kötöttpályán dugó nélkül, tehát én hazudok. Értem.


Akkor azt se hiszed el nekem és hazudok, hogy van olyan HÉV-vonal, amin nem 2-3 percenként van vonatindulás egy bizonyos úticélra, mint Békásmegyerre a Batthyány-téren, hanem 30 percenként?

Ezt egyszerű orvosolni, menj fel a bkk.hu-ra, és nézd meg!


És azt se hiszed, hogy van olyan hely Budapesten, ahova nem tudsz egyetlen, vagy 2 átszállással eljutni még a VII. kerületből sem, ráadásul csak busz megy oda, se HÉV, se metró, se villamos, és az áll a dugóban?

2021. aug. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
28%

Mennyi az anyagi keret?

Budapesten, jobb környéken, zöld környezetben, pláne Budán egy olyan ház, ami nem egy öreg összetákolt viskó, hanem tényleg jobban is néz ki, hát nem kér fillér. Szóval hiába szeretnétek a Rózsadombra költözni, ha nem tudjátok megfizetni. Nálam legalábbis ez lenne a szűk keresztmetszet.

2021. aug. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
52%

Igen az anyagi keretet tudni kellene ennyit kérdezel hogy "melyik kerület" ez így komolytalan és azt jelenti, hogy FOGALMAD sincs Budapestről.


Megjegyzem budapesten manapság már nem vesznek kertes házat még a jómódúak sem, mert iszonyatosan drága még a legputrisabb Erzsébeti részen is, hiszen belterület, város de mégis ház kerttel.


Szóval szerintem agglomerációt kell és szabad csak nézni, ott még megfizethető, mindenki oda költözik ki.


Nyilván meg lehet próbálni a XVII vagy XVIII kert de tudni kell, hogy merrefele fogtok mozogni. Ha észak pesten akkor az északi helyek nagyon felkapottak de baromi drágák, Veresegyház, Göd, Dunakeszi.


Ha mindenáron budapest akkor esetleg dél pest.


Ha milliárdosok vagytok akkor meg Budaliget, Adyliget stb.!

2021. aug. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
76%
Ha milliárdos lenne, nem itt érdeklődne :DDD
2021. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

27-es, teljesen így van :D


Maximum 27 milliót adnánk, de nem is igényeljük annyira a kertes házat.

Egyébként köszönöm az eddigi kommenteket!

2021. aug. 21. 12:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!