Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy társasházi lakásnál...

Egy társasházi lakásnál hogyan azonosítható be, hogy melyik lakásnak mi a helyrajzi száma?

Figyelt kérdés
Az épületek és telkek a közműtérkép alapján egyértelműen bazonosíthatóak. Viszont amikor megveszek egy adott helyrajzi számú lakást, akkor hol tudom leellenőrizni, hogy tényleg azt a lakást veszem-e a meg, amit megtekintettem?

2021. aug. 15. 13:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szerződésben nem csak a helyrajzi számát írják bele hanem emelet, ajtót is. De a földhivatalban is utána tudsz nézni előtte ha nem hiszed.
2021. aug. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És arról, hogy melyik emeleten melyik lakás hányas ajtónak számít, van a földhivatalban valami térkép? Mert amit kinéztem ott van 5 egymás melletti lakás ugyanazon az emeleten, és most nem tudom hol ellenőrizzem le, hogy az-e az X emelet Y számú lakás.
2021. aug. 15. 17:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem világos az előző válasza, hogy a helyrajzi szám az épület minden lakására ugyanaz, de adás-vevésnél ne a földrajzi szám érdekeljen, hanem a pontos leírása annak, hogy melyik földrajzi számon vezetett, hányadik emelet, hányas számú ajtón mögött található lakásról van szó. Hiába van több ugyanolyan lakás egy emeleten, de mindegyiknek más-más az ajtószáma.

Biztosan tudod, hogy azon az emeleten minden lakás egyforma? Szerintem nem, vagy legalább van 1-2-nek tükörképe, tehát máris nem egyforma. Az eladójuk sem - gondolom- ugyanaz a személy, de ez nem zárható ki.

2021. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A keruleti kormanyablakban van terkepeszeti osztaly. Ott van nyilvantartva a teljes kerulet tervrajza. Lakas szinten beazonosithato.


Mi is voltunk igy,h sok ures lakas van azon a szinten. Aztan kiderult,h ujepitueknel meg nincs is kulon helyrazi szamra teve a sok lakas,azaz albetetesitve. Ez annyit jelent,h ha megveszed,az altalab befizwtett vetelar csak az ingatlan jelzalog (ugye egy helyrajzi szamon van az egesz szint ilyen esetben…) fedezeteul szolgal. Ha nincs fizetve. A bank eslviszi a kis lakasod torvenyesen.

2021. aug. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Nem világos az előző válasza, hogy a helyrajzi szám az épület minden lakására ugyanaz, de adás-vevésnél ne a földrajzi szám érdekeljen"

=> A társasháznak is van egy helyrajzi száma és a társasházon belüli lakásoknak is van külön-kölön.


"Hiába van több ugyanolyan lakás egy emeleten, de mindegyiknek más-más az ajtószáma."

=> És arra van valami hivatalos leírás, hogy melyik ajtószámhoz melyik lakás tartozik?

Folyamat:

-Megtekintek egy lakást.

-Ezután megveszem és rákerül az adásvételi szerződésre, hogy 9999/88/B/33 helyrajzi szám / Alma utca 33/B 3 em. 11 a.

És én honnan tudom leellenőrizni, hogy tényleg ezt a lakást mutatták meg nekem? Mert lefizethették az egyik szomszédot, hogy had mutassák meg az ő felújított lakását a sajátjuk helyett. Meg simán lehet, hogy a szomszéd nyaral, csak rájuk bízta a kulcsot, hogy macskáját meg tudják etetni/növényeit megöntözni stb. és a szomszéd lakását mutatták meg ténylegesen.

Az ajtóra bárki bármilyen számot kiírhat, de sok helyen nincs is szám az ajtókon. Van valami ajtószám térkép az ingatlanokhoz?

2021. aug. 15. 23:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a Földhivatalban, vagy a Sóhivtalban.
2021. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5# hamis adásvételivel is meglehet próbálni eladni lakást amíg nyaral a szomszéd, ha aztán bevállalja a több milliós kártérítést vagy akár a börtönt az eladónak álcázott egyén, ami szinte rögtön kiderül úgy is. Egyébként meg a közösképviselőnek biztos megvan, hogy vannak felosztva a lakások egy adott társasházban. De ha elmész a földhivatalba ott el is kérheted ahogy fentebb írták és akkor nimcs okod az aggodalomra.
2021. aug. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdoni lapon pontosan szerepel a cím (emelet, ajtóval) és a hrsz.

Egy társasháznak van egy helyrajzi száma, pl. 1562, a lakások általában albetétesítve vannak, tehát mondjuk 1562/A/15 a lakás, amit megvennél.

Ha igazán odafigyeltek anno, akkor az A/ után általában a lakás száma, vagyis az ajtó száma szerepel. Sok helyen erre tettek magasról, így nehezebb beazonosítani. Ahol eddig én laktam (egy panel és egy újszerű tégla társasház), ott ez így működött.

Egyébként a társasházi alapító okiratban is szerepelnie kell, hogy melyik hrsz.-ű albetét melyik számú lakás/tároló/parkoló. Az alapító okiratnak pedig meg kell lennie a közös képviselőnél. De nálunk pl. a lakók többségének is van saját példánya.

Adásvételnél a tulajdoni lapra szoktak támaszkodni egyértelműen.

2021. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapu, Földhivatal online szolgáltatás

a kereső funkcióval megkeresed a társasházat (utca, házszám szerint), és lehet a keresési eredmény után társasházi információkat is lekérni már

2021. szept. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!