Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi az oka annak, ha valaki...

Mi az oka annak, ha valaki folyton variálja az árat?

Figyelt kérdés
Budapesten adott egy jó helyen lévő lakás, amit pár hónapja még 82 millióért hirdettek, majd 2 hete levitték 81 millióra, majd utána még lejjebb 80-ra, majd most emeltek 81-re. Szerintetek mi az oka annak, hogy így variálják az árat? Tetszik a lakás, de túlárazottnak gondolom, mert nincs jó állapotban. Szeretnék alkudni rá, de nem értem, miért változtatják folyton az árat.

2021. aug. 23. 12:07
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
Gondolom szeretnék minél hamarabb eladni
2021. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kár gyötrődni, mert minimális az ingadozás. Nyilván nincsenek tökéletesen tisztában a piaci értékkel, ha túlárazottnak tartod. Ha viszont neked tetszik, akkor nyugodtan kínálj érte annyit, amennyit neked megérne és lehet, hogy te leszel az első, aki komoly ajánlatot ad.
2021. aug. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

"Gondolom szeretnék minél hamarabb eladni"


Ha így lenne, akkor csökkenteniük kéne, nem?

Egy ingatlanos ismerősöm szerint 70-ért fog elmenni. Nem tudom, nem pofátlanság-e ennyit ajánlani, vagy csak elhajtanak vele a fenébe...

2021. aug. 23. 13:00
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Pofátlanság, de meg lehet próbálni, max kiröhögnek, de nyilván ha 70-et ér, az életben nem adja el ennyiért, csak küzdenek.
2021. aug. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Az, hogy változik a piaci ár, tehát amennyiért a többiek azon a környéken eladnak vagy hirdetnek. Én 1 M-s korrekciónak nem látom értelmét 80 M fölött, de ő úgy létszik, igen.
2021. aug. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

3: Tegyél ajánlatot!

Írásban.

Aztán felel rá valamit.

Ha nem egyeztek meg, pár hét múlva hívd fel, hogy tartod az ajánlatot és megvan-e még.

2021. aug. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
5. Szerintem semmi ilyet nem kell mögé látni. Egyszerűen csak "random Józsi bácsi" maga se tudja mit akar és várná az érdeklődőket, variálja az árakat értelmetlenül.
2021. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
7: Nem látom mögé, én is szoktam ingatlant árulni és én is így csinálom. ;)
2021. aug. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

7: Ja, és venni is szeretnék és figyelek néhány ingatlant, van, ami 6 hónapja van a piacon, ingatlanos árulja, és ők is ezt csinálják az árral.

És ingatlanbefektetők közt mozgok, olvasom a szakmai cikkeket és ahogy mozdul a piac, úgy igazítják ezek a hirdetők és én is az árat.

Figyelek pl. egy 6. emeleti lakást, amit 36-ért kezdtek el hirdetni, és 2 hét után 42-re emeltek fel. A házban fele annyi sincs a többi lakás négyzetméterára, szóval kicist merész, de megcsinálta a hirdető.

2021. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

8. Itt nem tudom értelmezni, mi az, hogy változik a piaci ár, amikor 82-ről leviszik 81-re, majd 80-ra, majd megint 81-re hetek alatt. Te is ezt csinálod? Miért?


"amennyiért a többiek azon a környéken eladnak vagy hirdetnek"

Azt, hogy mennyiért adnak el mások a környéken, honnan tudod meg?

Az, hogy mennyiért hirdetnek semmit nem jelent, mert rengetegszer a hirdetési ár köszönőviszonyban sincs a piaci árral, vagy akár azzal, amennyiért végül sikerül eladni, nem?

2021. aug. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!