Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Közös költséget, biztosítást,...

Közös költséget, biztosítást, felújítási alapot mikortól fizeti a vevő egy társasházi lakás megvásárlása után?

Figyelt kérdés
Nálunk fél évente van elszámolás, egyszer tavasszal, egyszer ősszel. Az ingatlanadóról tudom, hogy egész évben annak a sara, akinek január elsején még a nevén van/volt az ingatlan. A fenti terheket ki fizeti, és meddig?
2021. aug. 24. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem arányosan onnantól, hogy te lettél a tulajdonos. Kivéve persze, ha olyan teherrel együtt vetted meg, amiről tudtál és vállaltad. Nálunk a közös költséget havonta fizetjük, elmaradásról pár napon belül küldenek levelet.
2021. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Eladó vagyok :)

Örököltem, 3 év óta még nem bírták ezeket az elszámolásokat a nevemre írni..

Eddig ki volt adva bérbe; azt tudom, hogy a felújítási alap nem hárítható át a bérlőre, a vevőre vajon - arányosítva - igen?

Kicsit félek, hogy a szuttyogásuk okán az évi 34 000 felújításit nekem fogják számlázni időtlen időkig.

2021. aug. 24. 18:04
 3/5 anonim ***** válasza:
A birtokbavétel napjától.
2021. aug. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3, köszönöm
2021. aug. 24. 21:26
 5/5 xswerdy ***** válasza:
megállapodás kérdése, de jellemzően az kerül a szerződésbe, hogy birtokba adástól fizeti a közös költséget is az új tulaj.
2021. aug. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!