Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zalaegerszeg melyik részén...

Zalaegerszeg melyik részén érdemes ingatlant venni? Szempontok lent.

Figyelt kérdés

Nézegettem hirdetéseket, de egyáltalán nem ismerem a környéket. Jelenleg a Jánka-hegyen és a Csácsi-hegyen vannak meglepően jó árú nyaralók/házak; illetve volt már pár társasházi lakás is valahol.

Tudnátok segíteni?

Ami fontos: nyugalom, csend, tiszta és biztonságos környék legyen; továbbá nem árt, ha jó a helyi közösségi közlekedés (orvosi rendelőkhöz, üzletekhez), ha épp nincs autó valamiért.

(Munka- és szórakozási lehetőség nem szempont, iskola sem.)

Melyik részeket ajánlanátok, melyiktől óvnátok?

Plusz egy kérdés, mert hallottam valakitől: igaz, hogy érezni az egész városban a bitumengyár füstjét?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)



#Zalaegerszeg #Jánkahegy #Csácsihegy #MOL bitumengyár
2021. aug. 28. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha fontos a közösségi közlekedés, akkor Jánkahegyet és a csácsi hegyet felejtsd el. Csend, nyugalom, biztonság és jó helyijárat közlekedés leginkább a Kertvárosban van. De ez meg is látszik az ingatlan árakon.

Ha lakásban gondolkodsz, akkor ajánlott városrészek: Kertváros, Landorhegy és a belváros, ha családi ház, akkor bármelyik peremkerület, kivéve Pózva, illetve Csács egyes részei. Azok inkább kerülendőek.


A MOL szagát pedig nem érezni az egész városban, régebben a déli városrészekben - Zalabesenyő, Botfa - lehetett néha-néha érezni, de szerintem már nem probléma.

2021. aug. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ. :)
2021. aug. 29. 07:14
 3/11 anonim ***** válasza:
Botfa néhány utcáját is elkerülném, ugyanez Kertváros is. Kérdés, hogy jó közösségi közlekedésen mit értesz, mert a peremkerületekbe elég ramaty a buszközlekedés. Ha sűrű buszjáratra vágysz, akkor a 8, 10, 11 járatok vonalai körül nézegess. Én pl. Andráshidán lakom jelenleg, itt is nőttem fel, de laktam jópár évig Páterdombon, a MOL szagát csak ritkán lehetett érezni. A buszközlekedés Andráshidán és Páterdombon is ramaty, de pl. Páterdombra simán hazagyalogoltam a belvárosból, Andráshidára ez egy óra, viszont most már van erre bicikliút, illetve mivel viszonylag sokáig különálló település volt van iskola, óvoda, posta, gyógyszertár, bolt, templom (ha ez lényeges).
2021. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm. :)


A "jó közösségi közlekedés" nekem annyit jelent, hogy nem csak napi két-három busz jár, hanem legalább kétóránként; illetve hogy ha bemegy az ember a belvárosba valamiért, akkor ne kelljen órákat várni a visszafelé induló buszra. De ez tényleg csak akkor fontos, ha lerobban a kocsi, vagy ilyesmi.


A területeket illetően úgy látszik, inkább konkrét utcákra érdemes majd rákérdezni. Ha úgy alakul, ezt fogom tenni. :)


Köszi még egyszer. :)

2021. aug. 31. 18:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a kétóránkénti buszjárat elegendő, akkor ennek a város valamennyi része megfelel kb.
2021. aug. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Csácsi hegyen inkább a teteje fele kapsz jó áron házat, de igazából onnan a buszmegálló is húzós tud lenni gyalog, pláne télen, sok ház van fenn ami nehezen eladható, hiszen télen van hogy megközelíthetetlen mert esel-kelsz gyalog is, bár az utóbbi pár év teleit nézve nem nagyon lehetett fennakadás ott sem. Konkrétan egerszeg a belvároson kívűl az összes városszéli "hegy" nyugis, oda az jár aki ott lakik.. Látom néztél társasházi házakat, megmondom őszíntén nekem az a nyugalommal nem összeegyeztethető. Nem tudom hányan költöztök, vagy csak egyedül gondolod, de szerintem egy felujított "hétvégi" ház, ami úgy mond már téliesítve van, szóval egész évben lakható, vagy utólag teszel rá szigetelést, azzal jobban jársz... külön vagy nem a háztömbben élő okosokkal kell harcolnod. Egy garzon áráért kb 12-15 Mftért találsz a fenti paraméterekkel rendelkező télen is lakható kisházat, na szerintem az teljesen nyugis. Ha csácsot választod, akkor a halom utca környékét szerintem kerüld el messzire, nekem ami sosem volt szimpatikus ( bár társasházas környék,de ugye arról is írtál) az a landorhegy, ott sok érdekes arc van, autó rongálások, bolondok, verekedések is előfordulnak stb...maga az egész városrész egy szelet kommunizmus, kb az összes lakás akkor épült, de persze nem ezzel van a gond, ez csak egy érdekesség.

Személy szerint egerszegen nekem a kedvenc környékem ha nyugalomról van szó akkor az aranyoslapi forrás utáni Gálafeji, Vakaroshegyi rész.. onnan akár bringával is simán elérhető a város, nyugis alig van forgalom, és szép zöld a környezet,madárcsicsergés, tűra ösvények stb érdemes körbenézni arra ha erre fele jársz, messze a város zajától.

A bitumengyárral kapcsolatos infoknak van valóságalapja, télen mikor nagyon megáll a légmozgás előfordul, hogy érezni, de tényleg csak a molhoz közeli részeken, egy évben kb 4-5 napig éreztem..

A fentiek az én véleményemet tükrözik, sok hasonló helyet találsz a környéken, feljebb írták andráshidát az is teljesen jó környék, de felkapott lett az évek során, inkább nagyobb családi házakat kapsz, és hát ami lakható a vételár sokszor 30-40 környékéről indul...De ugye te tudod mennyit szánsz rá.

2021. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6-nak nagyon köszönöm a hosszú választ, és elnézést, hogy csak most, de nem voltam fent az oldalon azóta, mert nem gondoltam, hogy még ír valaki. Idő közben megnéztem egy házikót a Jánka-hegyen, jó helynek tűnt, nem is megközelíthetetlen, de maga a ház nem volt olyan jó, mint a fotókon. A Csácsi-hegyen is néztem egyet, oda már nehezebb volt feljutni (kocsival), de nem csak emiatt esett ki a rostán a ház.

Lehet, hogy találok majd még olyan hirdetést, ami megfelelőnek tűnik, de nézelődöm máshol is.

Amúgy a MOL közvetlen környékén tényleg érezni lehetett a szagot.

2021. okt. 2. 05:52
 8/11 anonim válasza:
Vettél azóta házat?
2021. dec. 31. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdést, aranyos vagy, hogy érdeklődsz. :)

Igen, vettem, de végül is nem Zegen, hanem Kőszegen. :)

2022. jan. 5. 20:54
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindkét helyen laktam, nagyon jól döntöttél, véleményem szerint.
2022. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!