Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Már szerződés is megvolt,...

Már szerződés is megvolt, miközben egy készpénzes vásárló bejelentkezett, és természetesen ő lett az eladonal előnyben. Minket ejtett. Az elővásárlási jogommal nyerő pozícióba kerülhetek még? Éljek vele?

Figyelt kérdés

2021. szept. 11. 09:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
😈 megfordult az én fejemben is!!! De majd csak akkor ha már megvan a szerződés 😋
2021. szept. 13. 08:51
 12/20 xswerdy ***** válasza:

azért ezt a "szerződés is megvolt" mondatot árnyalhattad volna a kérdésben, ezt mindenki úgy értette, hogy alá volt írva, tehát érvényes szerződésetek van.


Elég érdekes konstrukció, ha egy lakásszövetkezet minden tagjának elővásárlási joga lenne az összes lakásra, de nem kizárt. Az viszont nem hiszem, hogy jogszerű lenne, hogy a lakásszövetkezet nyilatkozik az elővásárlási jogról, de lehet, hogy valahol ez is le van írva, hogy a szövetkezet valahogy összegyűjti az ilyen igényeket, és a határidő lejártával nyilatkozik, hogy nem futott be ilyen igény. Ez esetben írjatok a lakásszövetkezetnek egy levelet, hogy élni kívántok az elővásárlási jogotokkal. Akkor biztosan nem fog kiadni ilyen igazolást.


De ha kp nem tudjátok kifizetni, akkor úgyis tárgytalan. Merthogy a fizetési módnak is meg kell egyeznie. Ha nem így lenne, akkor akár egy olyan vevő is beléphetne a szerződésbe, aki 10 év alatt akarja kifizetni z árat (kistelepüléseken, ahol a bankok nem szívesen hiteleznek, nem ritka konstrukció).

2021. szept. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A mi lakásszövetkezetünkben magának a szövetkezetnek van elővásárlási joga, nem az egyes lakóknak. A szövetkezet megvásárolhatja valamelyik ingatlant és azt hasznosíthatja. Nem lehetséges, hogy nálatok is valami ilyesmi van az alapszabályban?
2021. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
csak azért mondtam, hogy a szerződés is megvolt, mert időt szántunk rá, még módosítottunk benne ezt az. erre tessék. Azért ez elég rosszul érintett. Főleg h szombat reggel 8 kor csorog a telefon h 10 re vidéken kell lenni az ügybedjenel. Ja csak elfelejtettek szólni 😡
2021. szept. 13. 12:04
 15/20 anonim ***** válasza:
12-13. Tényleg létezik ilyen hülyeség. Egyes társasház kategóriáknál van ilyen, hogy elvileg minden másik lakónak elővásárlási joga van. Tipikus eset, amikor a jog nem követi le a való életet. Mert pl vannak olyan többszáz lakásos háztömbök, amik jogilag egy társasháznak számítanak, de nyilván életszerűtlen, hogy a tulaj megkeressen minden másik tulajt, mielőtt meghirdeti.
2021. szept. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 xswerdy ***** válasza:
47%
nem meghirdetés előtt kell megkeresni az elővásárlási joggal bírókat, hanem a megkötött szerződést kell nekik továbbítani, amibe beléphetnek vevői oldalon. Ha adott határidőn belül nem nyilatkoznak, akkor nem éltek az elővásárlási jogukkal.
2021. szept. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ez szar ügy, én is megéltem. Pezsgőt is bontottunk rá, tervezet leokézva, másnap délre volt ügyvédi időpontunk. 9kor csörgött a telefon, hogy valaki többet ígért..


Mi kp-s vevők voltunk, de nem akartunk hitelt, több nem volt. Mocsok szar érzés mikor elszedik. Nade azóta lett szebb, jobb, másabb happy end lett, csak nehezen hevertük ki:)

2021. szept. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
hat ebben a szemét világban nem hittem volna, hogy velünk szerződést ír, de továbbra is fogadja még az ajánlatokat. Akkor így lehet sosem lesz lakás…
2021. szept. 14. 11:52
 19/20 anonim ***** válasza:

#18 igen, ilyen ez, ráadásul mi is vittük a pénzt hogy írjunk foglalóról, előlegről akármiről, de hadakozott hogy ugyis egyben fizetünk kp-ra nem fogad el semmit, majd az ügyvédnél 1-2 nap múlva egyben átadjuk, és nem adja el másnak.


Szánalmas, fel tudtam volna rúgni azt a hapsit, totál összetörtünk tőle, főleg azért, mert akkor már 1 éve ingatlant kerestünk.

2021. szept. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Bevallom, én is léptem már vissza, bár ennyit azért nem vártam vele, a szerződésig nem jutottunk el. Szóban megegyeztünk, ők hitelből fizették volna, amire ugye vár az ember. És akkor jött egy készpénzes vevő, aki azonnal megadta a kért összeget, sőt, rálicitált, egy héten belül tudta hozni az ügyvédet is. Nem is gondolkodtam rajta, rögtön megegyeztünk, mert nekünk is ketyegett az óra, az általunk megvásárolt lakás felújításra várt és így hónapokkal korábban hozzájutottunk ahhoz az összeghez, amiből elindulhatott a munka. Nekünk sem volt mindegy, hogy meddig leszünk albérletben.

Világraszóló sértődés lett belőle, a kicsi feleség mindennek elmondott, de ez van. Mondjuk azt pofátlanságnak tartom, ha közvetlenül az aláírás előtt lép vissza valaki, de megteheti. Persze, szar érzés, ezt elismerem.

2021. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!