Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kisebb, olcsóbb 1,5 szobás...

Kisebb, olcsóbb 1,5 szobás lakásnál szerintetek számít, ha készpénzes vevő lennék? Vagy ezeknél a vevők többsége az és így ez nem előny?

Figyelt kérdés
Vidéki nagyvárosban 18-20 milliós lakásokról van szó. Úgy tudom sokszor előny az, ha készpénzes vevő jön és egyből tud fizetni, semmint ha mondjuk várni kell még 1-2 hónapot a hitelek vagy más forrás miatt. De vajon az ilyen kisebb nagyságrendű összegeknél is igaz ez még?
2021. máj. 19. 23:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de eladótól függ, szerintem sokat emiatt nem fog engedni, de még az is lehet, ha gyorsan akarja eladni.
2021. máj. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Tepfal ***** válasza:
100%
Ha árverésre bocsátott lakások is játszanak, az nagy előny, mert ott csak készpénzes fizetés lehetséges. Így lehet a leginkább áron alul lakáshoz jutni, itt az eladó nem érdekelt a magasabb árban, “csak” a versenytársakkal kell megküzdeni, ha van ilyen.
2021. máj. 20. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
"Kétszer ad, aki gyorsan ad" mondja a szólás, erre az esetre is igaz.
2021. máj. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én eladóként nem adnék engedményt a készpénzesnek. Várni tudok 1-2 hónapot a vevő hitelére, emiatt nem leszek ellensége a pénzemnek.
2021. máj. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha van szocpol vagy egyéb hitel a házon, akkor, mire biztosan látszik a földhivatalnál, hogy lekerült, az 120 nap. Általában 60 nap alatt van meg. Nekünk a hitelt 30 napon belül tudták volna folyósítani, csak pont azért húzzuk az ügyintézést, hogy biztos lekerüljön a bejegyzett banki hitel is és nem kelljen újra megigényelni a hitelt.
2021. máj. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xswerdy ***** válasza:
általában nem sokat számít. Jellemzően egy lakást hónapokig hirdetnek (van, amit évekig), a hitelt is ki tudja várni a többség. De egy-egy eladót kifoghatsz, akinek sürgős az eladás, és akár jelentős engedményt elérhetsz.
2021. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Olcsóbban nem adnám emiatt a lakást, de ha kell neki, akkor ő kapná meg, és nem a hitelre váró.
2021. máj. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
azért az ritka, hogy egyszerre kapj két ajánlatot, amik összegben azonosak, csak az egyik gyorsabban fizetne. Akkor persze egyértelmű, hogy azt választod. De ha jön egy ajánlat, ami hiteles, de összegében elfogadható, akkor nem fogsz várni készpénzesre.
2021. máj. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha gyorsan el akarja adni akkor előny.

Sokan úgy mennek házat nézni hogy még az ügyvédre sincs pénzük ilyen-olyan hitel nélkül...Könnyebb egy pénzessel tárgyalni.


Ha viszont benne lakik és nincs hova mennie akkor nem siet.

Én is akartam készpénzre venni, de az eladó azt se tudta megmondani mikor költözne ki... Kifizetés után pár hónap.

Ha mondjuk egy csokossal, hitelessel tárgyal ott alapból van 2 hónapja a kifizetésig. Addig ráér magának is nézni helyet, lehet ez előnyösebb neki.

2021. máj. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!