Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kis településen, ha véletlen...

Kis településen, ha véletlen elszólja magát az ember, hogy esetleg eladná a házát, a falu kb minden lakója másnap meg akarná venni?

Figyelt kérdés

De a fogatlan öregnénitől kezdve a melóspityuig, a postás, vízóraleolvasó, stb.

És: mennyié?

Maguktól mondanak egy árat kérdezés nélkül, kb 2 millióval kevesebbet amikor 5 éve vettem, azt is részletfizetéssel.

Vagy ilyenkor mi lenne a frappáns válasz, hogy vegye már észre magát?

Már a 6. elmagyarázásnál kezdtem elfáradni, az ingatlanpiacról, falusi csok, babaváró hitel, stb.

Elképzelem mi lenne, ha kitenném az eladó táblát a kerítésre...


2021. szept. 11. 09:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarja megvenni, mert feleannyija sincs, amennyit ajánl érte. Csak beszél, azért, hogy teljen az idő és addig se legyen csend. De bármit árulsz, ami 1.000 Ft-nál többe kerül, ugyanez a vége: legyen az bicikli, autó, telefon vagy fúrógép, perceken belül megjelennek az alkubajnokok, akiknek egy k***a fillérjük sincs, nem is akarják megvenni a terméket, csak már telefonon vagy meszendzseren lealkudják az árat a felére, hogy aztán ha meg is beszéltek egy személyes találkozót, arra még véletlenül se jöjjenek el. Hogy ez nekik miért jó, fogalmam sincs.
2021. szept. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Kíváncsiak, unatkoznak.

Sajnos, ha az ember el akarja adni a bármilyen ingatlanát, rengeteg ilyenbe belefut, nem véletlenül született rá az “ingatlanturista” kifejezés is.

Falun legalább annyi előnyöd van, hogy te is ismered őket, így ki tudod szűrni az ilyeneket, mert titokban nem tarthatod.

Mondj nekik 5x-ős árat, vagy hajtsd el őket, hogy “Aztán miből vennél házat, amikor a boltban is tartozol?” és kész!

2021. szept. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én is bunkó vagyok, mert előítéletes vagyok bizonyos emberekkel, ami inkább a bosszantó, hogy felértékelik a házat, egy kb 10, 15 évvel ezelőtti állapotra.

Vagy mondom, oké, eladom magának 4.5 millióért, de annyiból legfeljebb egy csirkeólat veszek még BAZ megyében is.

2021. szept. 11. 09:58
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Vigyázni kell az előítéletességgel azért, mert van a vásik oldal is. Amikor mindenki azt hiszi az egyénről, hogy tűrhetően keres, megéldegél valahogyan...

Nekem csak egy 1 milliós autóm van, mindenki azt hitte rólam, hogy nincs pénzem. De mikor meg elkezdtem építkezni egyedülállóként, akkor meg a leggyakoribb kérdés a miből?? És a fél falu a telek előtt haladt el, pedig nem is esik útban nekik.

Én kifelé mindig is kevesebbet mutattam, mint amim valójában van, persze ez ritka, mert az emberek többségére inkább az ellenkezője jellemző.

2021. szept. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanezt tapasztaltam. Ezek csak pofátlan kíváncsiskodók.

Én neten kezdtem el hirdetni, ki van írva hogy előre egyeztetett időpontban jöhetnek megnézni. Volt aki reggel 5kor becsöngetett, hogy engedjem be szétnézni.. Tisztára ki kellett volna tennem a házkulcsot, hogy bármikor bejöhessenek.

Nekem még telekártól is kevesebbet ajánlottak, pedig felújított ház, ráment a vételáron felül 5 millióm. Azért adjam már 1 millióért, mert őslakosnak alanyi jogon ingyen járna.

'bezzeg 50 éve nem ennyibe ment. Mit képzelek hogy ennyiért adom. Ismeri a Mici nénitől kezdve mindenkit.. Miért nem bízok meg benne hogy hitelre adjam? Havi 20-40 ezerrel fizeti (a 12 milliót)..


Én azt csináltam hogy aki csak pofátlanul beállított azt elküldtem a krrrva anyjába. Így, szó szerint.

Az érdeklődőkkel akik neten írtak már üzenetben lefixáltam hogy nem alkuképes, nincs részletfizetés. Csak kifizetés után költözhető. Csok királyoknak pedig, nem én fizetem az ügyvédet, nem tekintek el a foglalótól, a szerződésbe pedig 3 hónapos kifizetési határidőt szabok.

Nah, pár hónap alatt eltüntek a kíváncsiskodó pénztelenek, és készpénzes vevőm is lett. Nem helyi lakos.

2021. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Mi úgy jártunk, hogy a szüleim által olcsón megvett, lelakott házat felújítgattuk meg ki is bővítettük, a vételár többszörösét ráköltve. Erre egyszer csak a szembe lakó rokonunknál megjelent a régi tulaj, hogy ugyanannyiért visszavásárolná a házat, amennyiért a szüleimnek eladta. Úgy el lett hajtva, hogy a lába nem érte a földet. Utána úgy volt, hogy eladjuk, de a legtöbb érdeklődő ki se tudta volna fizetni, csak ilyen 50 meg 90 ezres részletekben. De volt olyan is, aki havi 20 (!) ezerért szerette volna kibérelni! Egy egész házat, pincével, garázzsal együtt! Mind el lett hajtva a búsba! Nem tudom, mit képzelnek az emberek!
2021. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
6: Honnan tudták meg a falubéliek, hogy hirdeted a házat? Nem úgy hangzik, mintha a com-mal kelnének, feküdnének.
2021. szept. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
41%
Ja, az 5-östől akartam kérdezni.:)
2021. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
30%
Ha árulni kezded a házad ennek és hasonlóknak ki vagy téve. Nem tudom hol hirdeted. Ha kiírod a házra egyértelmű,hogy mindenki tudja,de számomra hihetetlen,hogy mindenki megrohan kíváncsiskodva. Falun élek,mindig is itt éltem. Voltak/vannak a közelemben házak eladók és látom/hallom az érdeklődőket. Ha kikötöd,hogy csak kpra/csak fix áron,csak komoly érdeklődőknek nem hiszem,hogy pl idős érdeklődő,nagyon eltérő anyagi helyzetű megkeres.
2021. szept. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
"a fogatlan öregnénitől kezdve a melóspityuig, a postás, vízóraleolvasó" Egyébként mi bajod van Velük?
2021. szept. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!