Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A bérleti jog adásvétele,...

A bérleti jog adásvétele, cseréje kinek jó? Legális egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon nem szimpatikusak ezek a hirdetések. Pontosabban - ha két önkormányzati lakást bérlő egyén csereberél egymás között, akkor még érthető valamennyire, pláne, ha az önkormányzat is áldását adta rá.

De elég bosszantó, hogy hirdetek egy 25 milliós aglomerációs házat (tulakjdonjogom van) , és rám irkálnak, hogy adnak 5-10 milliót, és kapok érte egy Budapesti önkormányzati lakást. Azt meghiszem, hogy neki bomba üzlet lenne - de abba nem gondol bele, hogy így tönkretehet egy hiszékeny embert?

Tudtommal nincs is olyan, hogy "örökbér" hanem csak határozott, és határozatlan idejű. Aki ilyenben lakik, ő nem tulajdonos, csak bérlő, nem egyszer - 2-40 a lakbér. Bármikor kirakhatnak bárkit, pláne, hogy eléggé bűzlenek ezzek a szerződések. Olyan lakásmaffia szagú.

Bármilyen sztorit meghallgatnék a dologról.



2021. szept. 17. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lakasmaffia. Hatarolodj el az ilyenektol.
2021. szept. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Egy jogi kiskaput használnak ki. Amúgy nem legális. Szürke-zóna. Ne menj bele ilyenbe.
2021. szept. 18. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, alighanem ráfizetnél. Azt nem tudom, hogy legális-e, de sehogy se menj ilyenbe bele.
2021. szept. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy lehet a legtöbb infót szerezni, hogy felhívod őket, hogy hogy gondolják ezt, mi a jogi kerete egy ilyen ügyletnek. Nyilván nekik már van egy tervük, többet tudnak a dologról, mint te. Aztán eldöntöd, hogy az legális-e vagy sem. Meg persze az ügyvéded segít eldönteni.:)

Már engem is érdekelt, de még nem foglalkoztam ezzel ennyit.

2021. okt. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!