Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás bérleti jog vásárlással...

Lakás bérleti jog vásárlással tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van egy vidéki lakásunk ami nem ér sokat, ezért gondolkodunk bérleti jog vásárlásán Budapesten. Nem tudom pontosan, hogy zajlik ez az egész de tudom, hogy meg lehet csinálni.
2020. máj. 20. 13:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, amire én, akkor az full illegális.


Tehát amikor valakinek van egy önkormányzati bérlakása, és a bérleti jogot árulja (feketén). Mivel Bp-en gyakorlatilag megszűnt az élethosszig tartó bérleti jog, nemcsak törvénytelenséget követsz el, de még anyagilag is ráfázhatsz. Magyarul: elveszted a drágán megvett bérleti jogot.

2020. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olvasnivaló.

[link]

2020. máj. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Meg ezt is...

[link]

2020. máj. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2020. máj. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Úgy tudom valami cserés megoldással el lehet intézni.
2020. máj. 20. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De akkor még mindig ott lóg a fejed fölött a Damoklész kardja... ami le volt írva az egyik cikkben..
2020. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Plusz.. mi van, ha az önkormányzat nem egyezik bele??
2020. máj. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én pl. pont így cserélem el a tanácsi lakásomat cs. házra.

Igaz, hogy ennek már vagy 20 éve.


Most is teljesen legálisan el lehet cserélni.

Szinte bármelyik ügyvéd lepapírozza, és utána az önkormányzat is elfogadja, akkor már legálisan te leszel az új bérlő.

2020. máj. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!