Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol vegyek ingatlant, panel...

Hol vegyek ingatlant, panel vagy vidéki ház legyen?

Figyelt kérdés

Egyedül költöznék, nő vagyok, autóm, gyerekem nincs. Mindkét helyről be tudnék járni dolgozni, kb. azonos időn belül. A falu +2x15 perc és BKV bérletet mindenképp kell vennem, eddig nem kellett.

Az egyik hely közép magyarországi város ahol most is élek, a másik keletebben falu.

Az indulóköltség ugyanannyi lenne. A ház kőporozott vályog nem túl rossz ablakokkal 120nm és van 1200nm telek.

A panel szigetelt, új ablakos 52nm.

Nem tudom egyszerűen, hogy melyik lenne a jobb döntés!

400eFt fizetésből élek, mondhatom, hogy min. 10 évig biztos állás, de minden pénzem elmenne a költözésre, így nagyon meg kell gondolni.


Panelban nem fűtök, a ház viszont min. havi 30eFt lenne (konvektor).

Panelban minimális felújítási költség van, a ház tetejét viszont 10 éven belül cserélni kell és burkolatcsere is esedékes lesz. Havi 10eFt közös költség van panelban, tehát ha elteszem a ház esetében, akkor a házban is mondjuk évente 1 ablakcsere, 1 festés/vakolatjavítás belefér.

A házhoz van nagy telek, így az ételek költsége fele lenne és még eladásra/cserére is teremnének a fák, tehát a fűtés kb. ingyen lenne.

Jó a levegő, csend, kirándulóhelyek közel. A város kifejezetten rossz levegőjű, de csendes, lehet zöldbe menni.

A város bevásárlás, orvosi ellátás szempontjából gyorsabb, de a faluba hazafelé bárhonnan tudnék vinni amit elbírok szatyorban és webshopból ingyenes vagy minimális szállítással meglenne minden nagyobb dolog.

A növények, a fű gondozása nem áll tőlem távol, de pl. nem tudom, hogy mennyi munka felásni egyedül mondjuk 500nm-t, elvisz-e minden hétvégét a kerti munka.

A 120nm nem lenne túl nagy nekem vagy esetleg kettőnek? 3 kocka szoba, fürdő és végre lenne normális méretű konyha.

Mekkora kiadás kb. egy ekkora épület fenntartása?



2021. szept. 19. 08:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
75%

Én sem költöznék egyedülálló nőként autó nélkül falura. Más ha a közelben van a családod. De így szociálisan nagyon el leszel vágva mindentől, ha meg ingáznod kell, várhatod, hogy óránként jön egy busz.

Inkább vegyél valami kisebb, 30 nm körüli téglalakást jobb levegőjű környéken, az tartja az értékét. S netán majd egyszer mellé egy telket, ahová kijárhatsz kapirgálni.

2021. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
86%
Figyelembe véve mindazt, amit leírtál és a saját tapasztalataimat is rád vetítve - Neked a panelt ajánlom. Sokkal kevesebb a gond vele, egy falusi lakás szinte mindig kiadással jár (udvar, kert, hó, sár...). Gondolj arra is, hogy a idősebb leszel. Mi lesz a kerttel? Kiadod valakinek? Nem kockázatos?
2021. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%

Egyedülállo nőként, nem biztos, hogy menne a valyogház fenntartása.

A kertben pedig nem csak hetvégén lesz munka, egy ingázós főállás mellett egyedül szerintem felejtős, egyszerűen nem lesz időd, ráadásul mire hazaérsz az év nagy részében már sötét van.

Bele fogsz pusztulni a munkába, komolyan.

Autó nélkül meg minden szabadidőd közlekedéssel fog eltelni.

2021. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
96%

"A házhoz van nagy telek, így az ételek költsége fele lenne és még eladásra/cserére is teremnének a fák, tehát a fűtés kb. ingyen lenne."

Ez csak elmélet a valóságban nem így megy, fogalmad sincs mi meló egy ekkora ház és kert fenntartása, gondozása, neked panel való. Sajnos egyedül ekkora ház és telek fenntartása munka mellett iszonyat nehéz

2021. szept. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
87%

Minden idődet elvenné. Ha éppen nem növények, akkor fűnyírás, ha nem az, akkor kerítésfestés, vagy locsolás, vagy sepregetés.

A felújítás pedig minden megtakarításodat elvinné mindig.

Inkább egy lakás erkéllyel/terasszal valami zöldkörnyezethez közel. Anyagilag egészen biztosan jobban jössz ki és időben is.

2021. szept. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
78%

"házhoz van nagy telek, így az ételek költsége fele lenne és még eladásra/cserére is teremnének a fák, tehát a fűtés kb. ingyen lenne"

Jah, van időt kapálni, gondozni megszállottan a kertet? Egyáltalán lehet az ottani földben termeszteni bármit is?

A fák se nőnek métereket hetek alatt. Ha kisebb erdőt csinálsz azért meg jelentgethetnek is a szomszédok.


Én az olcsóság miatt falun vettem házat. A szomszédok a sajátjuknak tekintik a mai napig a házam, a telkem. Bírósági ügy lett belőle, mert nálam tartották az állataikat,átjárkáltak.

A legtöbb falusi ilyen tirpák paraszt. A betelepedőket lenézik, ha a ház évekig lakatlan volt akkor pedig alanyi jogon a sajátjuknak tekintik.


Van kedved a trágya szagot szippantani? Nekem az egyik paraszt 5 méter magason a kerítésemre pakolta a sz4rt.


Kutya ugatás reggeltől estig, mert falun nem divat foglalkozni a kutyával. Láncra ki van kötve, bio csengő, malac helyettesítő állat ami a maradékot eszi.

2021. szept. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
61%

A haz fenntartasa dragabb, viszont jobb az eletminoseg ha hazban elsz. Tobb a privat tered.

A hazal van telked, a panelnal nincs. Az ingatlan erteket nagyban meghatarozza a telek.

Falun nottem fel es amit irnak hogy mindeki flexel es fuvet nyir az marhasag. Funyirot a panelnal is hallod mert a kozmunkasok lenyirjak fukaszaval a fuvet. Nalunk nagyon ritkan volt zavaro zaj. Van sajat udvarod ahol azt csinalsz amit akarsz. Lehet akar hobbikerted ami nem azt jelenti hogy minent bevetsz, hanem csak egy par paradicsom palanta peldaul, amire van idod. Lehetnek kint viragaid, bokrok.

Idosebb korban is jobb mert a panelban sokat kell lepcsozni ha nincs lift.


Laktam tarsashazban is es egy remalom volt az egesz. A szomszedokat mindig hallod, barmit is csinalnak. En meg az egyik szomszed horkolasat is hallottam. Ha elso emeleti vagy foldszinti a lakasod akkor a lakasod elott parkolo autokat is hallod. Nalunk valaki a teherauto motorjat melegitette minden nap indulas elott fel oraig. Ha nyitva az ablak akkor omlik be a buz. Kimesz a terszra es erzed hogy a szomszedod cigizik, mert a cigisek oda ulnek ki dohanyozni.

Az teny hogy olcsobb, kevesebb a karbantartas de az eletminoseg sem olyan jo.



A leirasbol ugy tunik hogy lenne hazra is es a felujitasra is penzed a jovoben. A penzed nem arra akarod kolteni hogy jobban elj? En eloszor arra koltok hogy jo korulmenyek kozt eljek, kenyelmesen, utana jon a tobbi.

2021. szept. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
58%
Én a leírásod alapján a lakást javaslom, egyedülálló nőként baromi nehéz lenne falun "újrakezdeni". Ámbár nem mindegy, melyik közép-magyarországi városról és melyik keleti faluról van szó. Mert ha utóbbi B.A.Z.- vagy Sz.Sz.B. megye, akkor eszedbe ne jusson odaköltözni!!!
2021. szept. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Elnézést, de mindenki csak a nincs kocsi és a nő szavakat látja??


Kocsink soha nem volt, mindig is kézben vittem haza ami kellett. Annyi a titka, hogy nem havonta 1x vásárolok 300kg holmit, hanem mindig ami fogyóban, abból viszek egy 20 perces vásárlással!

Nem is az a kérdésem, hogy tudok-e termelni munka mellett 1,5 tonna tritikálét így hirtelen odaköltözve és nem írtam, hogy a semmiben egy rozzant tanya lenne.. Mindenhol szabályozva van az állattartás, sertést pl. már csak a külső utcában szabad tartani. Még nem jártam olyan faluban, ahol egész évben bűz volt, nem értem ez honnan jött! A tavaszi és az őszi vetéskor esetleg érezni, mert forgatják bele a több tonnát a földekbe.

Egyedül pulykára nem tudok aludni, ha közvetlen a ház mögött trécsel, de mivel állat nem lesz, így ez sem merülne fel.


Senki nem írta eddig le, hogy mennyi idő egy kisebb vagy egy nagyobb konyhakert vagy hogy mennyibe kerül egy ekkora ház fenntartása. Nekem ez lenne segítség, a számok, hogy tudjam van-e annyi időm ingázás mellett!


10 paradicsom, 2 sor borsó, répa, eper, tök, cukkini földecskét és egy 3x2m-nyi virágoskertet szinte alig kellett kezelni. Locsolás, egy gyors gyomkiszedés negyed óra alatt.

Rokonaimnak 400kg cseresznye termett 1db fán, ebből gondolom, hogy ahol van mondjuk 5 különböző fa, onnan mindenkép el kell majd adni, mert nem fogom tudni megenni.

Mivel nem új pici fák lennének, nem kellene azonnal profin metszeni és naponta locsolni őket!

Hólapátolás vagy fűnyírás fél-1 óra.

60nm fenntartó takarítása 1,5 óra. Ha nem szőnyegesre csinálom meg a házat és nem 3 havonta jut eszembe, nem kell majd 2-3 órát porszívózni.


Kérem olyan is írjon, aki látott már házat és kertet, érdekelne, hogy mennyi időt és pénzt visz el!

2021. szept. 20. 06:12
 20/30 anonim ***** válasza:
81%

A fenntartást nem véletlenül nem mondta senki. Hiába lakom 120 nm-es tégla, hőszigetelt, műanyag nyílászárós házban gázkazános központi fűtéssel, te az én költségeimből nem fogsz tudni következtetni a sajátjaidra. Amikor házat veszel, el kell kérni az előző lakó számláit.

Felújítások. Csak egy tető csere simán 5-6 millió forint és egy családi háznál mindig van egy kis ez, vagy egy kis az, amit éppen fel kellene újítani. Vízhálózat, elektromos hálózat, fűtési rendszer, nyílászáró csere, járda, kerítés, kapu, terasz, stb. És mire a végére ér az embet kb. lehet az elejéről kezdeni.

1200 nm-en a fűnyírást előpakolással, elpakolással, fűgyűjtő borogatással nálunk simán 2-3 óra hetente, két hetente.

Az öreg gyümölcsfákat is metszeni, permetezni kell, nagy melegben a vizet is meghálálják. Nyáron az esti locsolás kint egy óra minden áldott nap, ha csak nincs öntöző rendszered.

Ősszel a levelek összehúzása szélmalomharc. Heti 2-3 óra.

Télen mostmár nem igen van hó, csúszásmentesítés mondjuk fél óra.

A ház tisztességes körbesepregetése mondjuk 2 hetente nekem kb. 3 óra.

A kertet kapálni kell, a növényeket kötözni, köztes hajtásokat csipkedni. Ha pici kert, akkor legyen mondjuk 1,5 óra hetente.

A házat körbe szoktam pókhálótlanítani, ilyenkor párhetente permetezni az ablakok környékét poloska ellen. Kb. fél-1 óra alkalmanként.


Szóval saját tapasztalatom, hogy ahhoz, hogy igazán rendezett és csinos legyen egy ház kívülről, heti egy napot simán el lehet tolni a kinti munkákra és akkor bent még nem csináltunk semmit. Mi pedig ketten vagyunk rá (plusz gyerekek) és mégis.

A gyerekek miatt mondom azt, hogy megéri! Ha egyedül lennék, találnék jobb elfoglaltságot. Inkább egy lakás erkéllyel. Pár tő zöldség ott is megmarad, de nem kell hétvégente mindig úgy tervezni, hogy udvar karbantartás lesz.

2021. szept. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!