Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol vegyek ingatlant, panel...

Hol vegyek ingatlant, panel vagy vidéki ház legyen?

Figyelt kérdés

Egyedül költöznék, nő vagyok, autóm, gyerekem nincs. Mindkét helyről be tudnék járni dolgozni, kb. azonos időn belül. A falu +2x15 perc és BKV bérletet mindenképp kell vennem, eddig nem kellett.

Az egyik hely közép magyarországi város ahol most is élek, a másik keletebben falu.

Az indulóköltség ugyanannyi lenne. A ház kőporozott vályog nem túl rossz ablakokkal 120nm és van 1200nm telek.

A panel szigetelt, új ablakos 52nm.

Nem tudom egyszerűen, hogy melyik lenne a jobb döntés!

400eFt fizetésből élek, mondhatom, hogy min. 10 évig biztos állás, de minden pénzem elmenne a költözésre, így nagyon meg kell gondolni.


Panelban nem fűtök, a ház viszont min. havi 30eFt lenne (konvektor).

Panelban minimális felújítási költség van, a ház tetejét viszont 10 éven belül cserélni kell és burkolatcsere is esedékes lesz. Havi 10eFt közös költség van panelban, tehát ha elteszem a ház esetében, akkor a házban is mondjuk évente 1 ablakcsere, 1 festés/vakolatjavítás belefér.

A házhoz van nagy telek, így az ételek költsége fele lenne és még eladásra/cserére is teremnének a fák, tehát a fűtés kb. ingyen lenne.

Jó a levegő, csend, kirándulóhelyek közel. A város kifejezetten rossz levegőjű, de csendes, lehet zöldbe menni.

A város bevásárlás, orvosi ellátás szempontjából gyorsabb, de a faluba hazafelé bárhonnan tudnék vinni amit elbírok szatyorban és webshopból ingyenes vagy minimális szállítással meglenne minden nagyobb dolog.

A növények, a fű gondozása nem áll tőlem távol, de pl. nem tudom, hogy mennyi munka felásni egyedül mondjuk 500nm-t, elvisz-e minden hétvégét a kerti munka.

A 120nm nem lenne túl nagy nekem vagy esetleg kettőnek? 3 kocka szoba, fürdő és végre lenne normális méretű konyha.

Mekkora kiadás kb. egy ekkora épület fenntartása?



2021. szept. 19. 08:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
89%

Ja, és akkor az még kimaradt, hogy a palánták pénzbe kerülnek, ahogy a trágya, vagy esetleg a jó minőségű föld is, ami a helyi talajhoz hozzákeverendő akár, a kerti eszközök és szerszámok sincsenek ingyen, az öntözés sem, ha nincs egy baromi jó hozamú kútja az embernek. A permetszerekért fizetni kell. Szóval időt és pénzt teszel bele úgy dolgokba, hogy lehet az azévi termés kimerül 3 szem paradicsomban egy tőn. Akkor megéri?

Persze, lehet hallani olyat, hogy egy fán terem az egész család éves barack befőtt, lekvár és egyéb mennyisége, a gyakorlatban meg az a helyzet, hogy egyre katasztrofálisabb a terméshozam főleg olyan helyeken, ahol esetleg a talaj sem túl optimális krumpli termesztésen kívül másra.

És igen. Lakásba hazamegy az ember úgy, hogy hazaviszi busszal a napi bevásárlását. Családi házba facsemetét, 5 zsák földet, meg kettő műtrágyát nem viszel haza tömegközlekedéssel, max házhoz szállítást kérsz, vagy kuncsorogsz mindig valakinél. De a fűnyírót sem viszed el szervízbe.

2021. szept. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
85%

Azért a "nőt" meg a kocsi hianyát "látjuk" legtöbben, mert ez lesz a szűk keresztmetszet.

Nem mindegy hogy 1 km-t kell sétálnod a bevasárlással, vagy 1 óra BKV + fél óra séta.

Nőként egy csomó dologgal nehezebben boldogulsz majd a ház körül, arról ne is beszéljünk, hogy rengeteg "szakember" át akar majd verni, csak azért mert nő vagy, biztos nem értesz semmihez.

Egy házzal + kerttel baromi sok meló van, átlag napi 3-4 órát biztos rá kell fordítanod, ha nem putris körülményeket akarsz, plusz sok hetvégét is. Egyedül szerintem ez sok. Vagy megfizetsz masokat akik jó pénzért valahogy megcsinálják.

2021. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
81%
Nekünk sincs kocsink, de van egy hétvégi telkünk. Agglomrációs kisváros széle, egyórányira tőlünk kötött pályással, utána 10 perc séta meredeken. Hát már egy hatos ásványvíz kivitele is is komoly kihívás. Gyümölcsfáink és némi szőlő, ribizli és hasonlók vannak, amik nem igényelnek sok törődést (némi metszés, permetezés), de nem is teremnek annyit, hogy eladhatnánk bármit, csak jó buli persze nyaranta "legelni". Jobb években nagymamák tudnak pár üveg lekvárt csinálni. Kéthetente egy egész hétvége a gazolás, következő alkalommal szinte előlről kell. Nyáron nagy kérdés, ha elutazunk, ki locsol. És mindig akad valami javítani- vagy fejlesztenivaló a házon. Persze jó időben, amikor nincs suli a gyerekeknek és szabin vagyunk, jó dolog kicuccolni, friss levegő, madarak, kirándulás, trambulin, szedhető gyógynövény meg gomba... De ingázni, pláne, amikor már korán sötétedik, szívás lenne, semmi másra nem jutna idő, és nem lenne társadalmi életünk. Barátok, rokonok is szökőévben egyszer érnek rá grillezni. Nem is szólva arról, ha valami késői program lenne vagy neadjisten valami gáz, amikor már/még nincs tömegközlekedés, akkor marad a taxizás? Szóval ilyesmikért végül nem költöztünk ki.
2021. szept. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
64%
Egyedül semmiképp ne költözz vidékre! Inkább pesten vegyél lakást vagy házat még ha hitelt is kell felvenned hozzá pluszba az is jobb mint egyedül vidéken!Nagyon megfogod bánni a vidékre költözést!Leköltözni nagyon könnyü,visszajönni lesz nagyon nehéz!De a te döntésed,azért tájékozodj milyen az a vidéki lakosság milyenek a szomszédok,közbiztonság stb.Ma már semmi sem a régi!
2021. szept. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, mi értelme a kérdésednek, ha mindenkit lepontozol, aki a lakást/várost javasolja? Akkor költözz keletre a kiszemelt faluba, úgyis ezt akarod hallani!
2021. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek 25-el. Végig ez az érzés volt bennem is, hogy már döntöttél, de külső megerősítést vársz. Egyedülálló nőként nyilván előbb-utóbb párra vágysz majd. Hát vidéken ha akad is jelentkező, az nem biztos, hogy ki fogja elégíteni az igényeidet. Hiába a közösségi oldalakban rejlő lehetőségek, vidéken korlátozott lesz a szociális életed. Munka után pedig fáradtan nem fogsz Budapesten maradni randizni, miközben otthon ezernyi munka vár. És indul haza a busz/vonat is.


Én napi szinten ingázok a fővárosba vidéki városból. Kb 2 és fél óra utazás nap mint nap. Egyértemű, hogy városi lakás mellett döntöttem. Nem lenne se időm, se energiám, se pénzem egy családi ház fenntartására. Szerencsére a párom is hasonlóan gondolja. Mellé van egy vízparti nyaralónk, illetve a szüleink is családi házban laknak. Kell ott is segíteni eleget ahhoz, hogy tudjam, nekem nem férne bele egy saját. A maradék időben pedig pihenni akarok, nem azon agyalni, hogy éppen mi az időszerű, amibe bele kellene fognom.


De ha te már döntöttél, akkor cselekedj aszerint, ne innen várd a megerősítést.

2021. szept. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
81%
Iszonyu melos a csaladi haz. Egy elokertes nagyteraszos lakast keresnek a helyedben. Az ,hogy a gyumit megtermeled,hat permetezes nelkul mind lerohad,kukacos,megeszik a madarak,darazsak. Napi 1-2 ora az udvar,kert rendben tartasa.
2021. szept. 21. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek!

Direkt nem pontoztam senkit, én is most nézem, hogy mi folyik itt??

Még nem tettem ajánlatot egyikre se, csak elvakult voltam, mert mindig is házra és saját szép kertre vágytam.

Néhány dolgot kiszámoltam, néhány felvetést nem tudok érdemben a + vagy - oldalra tenni, néhány másnak negatív, nekem pozitív dolog.

Közepes kert, kis ház ami szerintem a befutó lesz, de az sem most. Tízezrekkel többet tudok megtakarítani a panelban. Ott egyáltalán lesz mit félre tenni, ami később jobb helyet és jobb körülményeket fog jelenteni.

Köszönöm a segítséget!

2021. szept. 21. 09:47
 29/30 anonim ***** válasza:
90%

Így van. Attól, hogy most lakás a választás gazdaságossági alapon, az nem azt jelenti, hogy egy életre le kell mondani a házról. Tekintsd ezt egy lépcsőnek.

Családi házba akkor éri meg költözni, ha az embernek már nem kell centizni és élete végéig gyűjtögetni az apró felmerülő hibák javítására.

Sokan belefutnak, hogy szinte erőn felül vesznek egy házat, majd egy életük munkája felújítani. Közben se nyaralás, se nagyobb élményszerzések mondjuk a gyerekekkel, mert a pénznek mindig van jobb helye. Nomeg az időnek is. Nem szabad ebbe a hibába beleesni.

2021. szept. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
74%

Örülök, hogy ezt a döntést hoztad!

Én a 9-10-es válaszoló vagyok és csak néhány példa az elmúlt félévemből, ami nekem probléma. Pedig nem vagyok egy fejre ejtett vagy lusta, csak a fizikai lehetőségeim korlátozottak, embert meg nem találsz, kis dolgokra meg pláne!

Nem túl nagy (1,5 szobás) de szuterénes házba költöztem, tehát magas.

Elmozdult 2 pala a tetőn, folyik be a víz, kívülről kellene helyre tenni, nincs ember, vödör van alatta.

Ablakom előtt fenyőfa, aminek 2 ága a tetőn fekszik és a legkisebb légmozgásra reszeli a palatetőt, ami már ki van fehéredve, rákkeltő.

emiatt a szobám ablakát soha nem merem kinyitni, mert direktben jönne be a palapor.

Nincs ember, aki ezt a 2 ágat levágná, mert 6-8 méteres létra kellene, ilyen meg nincs a háztartásokban.

Ugyanebből az okból az ereszem is el van dugulva, a ház falán és az erkélyen dől a víz.

A nagykapuról letört a lakatfül, nincs aki egy fülheggesztésért eljönne, cipelve az egész aparátot, “filléres” munkáért.

Így nappal az jön be, aki akar, mert csak be van támasztva, éjjelre lánc és lakat, ami telente reggelre befagy. Nyáron a vas kiskapu használhatatlan, mert a meleg miatt nyithatatlan. Kellene egy újat csináltatni, csak nincs ember.

Persze laknak a településen egyedülálló nők, de ők idevalósiak, itt a családjuk, a fél faluval rokonok, iskolatársak és egyéb, de mégis panaszkodnak, akkor mire számítson egy betelepülő?

Regényeket tudnék neked írni, de telefonnal fárasztó.

2021. szept. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!